TOEFL Hazırlık Dersleri

TOEFL Rehberi, TOEFL sınavıyla ilgili sorulara cevaplar verir. TOEFL, Amerika merkezli bir sınavıdır ve bütün dünyada İngilizce yeterliliğini belgelendirmede kabul görür.

TOEFL Genel Bilgiler

TOEFL sınavına hazırlık sürecinde en önemli adımlardan biri sınav formatını ve bu sınavın sizden neler beklediğini iyi bir şekilde anlamak. Bu adımı tamamladıktan sonra TOEFL sınavının farklı bölümleri için çalışmaya başlayabilirsiniz.

TOEFL Reading

Bu bölümde TOEFL Reading bölümü ile ilgili kaynaklar, dersler ve ipuçları yer alıyor.

TOEFL Listening

Bu bölümde TOEFL Listening bölümü ile ilgili kaynaklar, dersler ve ipuçları yer alıyor.

TOEFL Speaking

Bu bölümde TOEFL Speaking bölümü ile ilgili kaynaklar, dersler ve ipuçları yer alıyor.

Speaking Rehberi ile İngilizce konuşma becerinizi geliştirin 🏆
speaking rehberiİngilizce konuşma en çok ihtiyaç duyulan ama en çok ihmal edilen ve en çok yanlış yapılan alan.

Speaking Rehberi ile ilk önce size İngilizce konuşma becerinizi geliştirmeniz için bilmeniz gereken teorik ve pratik altyapıyı sunuyorum.

Daha sonra ise her bir ünitede onlarda soru, örnek cevaplar ve bu cevapların Türkçe çevirileri ile İngilizce konuşma dağarcığınıza sayısız yeni kelime ve ifade ekliyorsunuz.

Speaking Rehberi, İngilizce konuşma için en kapsamlı kaynaklardan birisi. Ayrıca Speaking Rehberi online destek sitesi ile ek deneme sınavlarına ve örnek cevaplara ulaşıyorsunuz.

TOEFL Writing

Bu bölümde TOEFL Writing bölümü ile ilgili kaynaklar, dersler ve ipuçları yer alıyor.

Essay Rehberi ile baştan sona essay yazmayı öğrenin 📝

essay rehberi 2 70+ şehir & binlerce öğrenci writing için Essay Rehberi'ne güveniyor. Essay Rehberi ile tanışın, writing dertlerinizden kurtulun.

Yazarken aklınıza fikir gelmiyor mu? Uzun ve güzel cümleler kuramıyor musunuz? Vaktiniz yetmiyor mu? Thesis nedir, outline nedir, body nasıl yazılır bilmiyor musunuz? 

Essay yazma ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa Essay Rehberi‘nde.

TOEFL Genel Konular

Bu bölümde TOEFL sınavı ile ilgili genel sorulara ve konulara değiniyorum.

TOEFL Özel Ders

TOEFL özel ders programım sık sık dolmuş oluyor ya da gelen taleplere birebir cevap veremiyorum. Öte yandan TOEFL konusunda büyük bir rehberlik ve eğitim ihtiyacı var. Bu sebeple TOEFL çalışanlar için yepyeni ve farklı bir TOEFL hazırlık tecrübesi sunan Hedef TOEFL Kursunu açtık. Bu kursu incelemenizi öneririm.

TOEFL kaynaklarını kaçırmayın


Etiketler: toefl dersleri, toefl hazırlık, toefl konu anlatımı, toefl kaynakları, toefl ipuçları, toefl rehberi, toefl tavsiyeleri

17 thoughts on “TOEFL Hazırlık Dersleri”

 1. Hocam TOEFL a hazırlanmak istiyorum gramerimi yeni yeni oturttum ama izlediğim filmlerin dizilerin yüzde 80nini anlıyorum okuduğunda keza öyle ama writing ve speakingde çok zorlanılan gibi duruyor .Nasıl hazırlanmak gerekiyor bana bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum

 2. Hocam merhaba

  Ben sizden kurs almak istiyorum yanlız biraz aciliyetim var nasıl bi yol izliyoruz kurs alırken.Ben Ankara’dayım ingilizce seviyem A2-B1 arasında orta seviyede eğitim setleriyle ilerliyorum ve TOEFL sınavından en düşük 70 puan almam lazım hergün istikrarlı çalışıyorum aynı zamanda mağaza’da parttime olarak çalışıyorum zamanımı ayarlayabilirim bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ? İlginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 3. Hocam merhabalar. Ben amerikadaki diş hekimliği fakültelerine denklik alabilmek için toefl dan 100 üstüne ihtiyacım var. Şu anki seviyem b1-b2 düzeyinde. Zaman kısıtlamam yok fakat 1 sene içerisinde bu seviyeye gelmek istiyorum . Size sorum 1 sene boyunca tüm zamanımı buna ayırıp azimle çalıştığım taktirde 110 civarı yapabilirmiyim. Bu kadar yükselen oldumu yoksa 1 senede 110 civarı çok mu zor. Teşekkür ederim şimdiden.

  1. Şöyle söyleyebilirim. 110 gerçekten üst seviye bir not. Çok iyi dilcilerin bile ıskalayabildiği bir aralık. 100 daha gerçekçi. B2 iseniz 100 çok yoğun bir çalışma ile mümkün, 100’den sonrası çalışma + kabiliyet ya da eğilim hissiyatı veriyor.

 4. Hocam merhabalar,
  Müfettişlik sınavlarına girmek istiyorum ve bankalarda en az TOEFL 85 zorunluluğu bulunuyor. Seviyem B2. Erasmus ve Work and Travel gibi programlara katıldım, ancak TOEFL çok üst düzey ve akademik bir sınav. İlk sorum ne kadar zamanda 85 ve üzeri bir puan alabilirim sizce? (Şu an özel sektörde çalışıyorum, yoğun bir tempom var) İkinci olarak, Hedef TOEFL kursunuzu ne zaman açmayı planlıyorsunuz?
  Teşekkürler

  1. Merhaba çalışanlar için hazırlık süreci daha zorlu oluyor ama yakalanabilir bir hedef. B2 için çalışan bir kişinin 10-15 ayda 85 seviyesine gelmesi mümkün bu çok daha hızlı olabilir ama ilk mesele Türkiye şartlarında B2 denilen genelde B1 ancak oluyor, ikincisi de iş düzeni çalışma düzenini dönem dönem bozabiliyor. Zaman çalışan öğrenciler için en önemli faktör. Ben de o zaman mümkün olduğunda verimli kullanılabilisin diye bu dönem Hedef TOEFL platformuna daha yoğun mesai ayırıyorum. Temel içerik tamamlandı aslında. Şu an video ders çekimleri ve sistem entegrasyonu var. Şubat sonuna yayına almayı istiyoruz.

 5. Hocam yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum. Yüksek lisans yapmak istediğim okulun şartları IELTS 5.5 veya TOEFL 72 puan istiyor. Erasmus öğrenim hareketliliği ve Erasmus staj hareketliliğinden faydalandım. Dil seviyemin B1 olduğuna inanıyorum. Özellikle konuşma konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Şu an aktif olarak çalışmıyorum ve sınava hazırlanacağım. Sizce istenen dil seviyelerine ne kadar sürede ulaşabilirim.

  1. Bunu anlamanın en temel şartı önce iki sınavla ilgili birer deneme sınavı çözmek. Ona göre net bir şey söylenebilir. Öğrenciler genel olarak kendi seviyelerini iyi ölçemiyor. Somut bir kriter lazım.

 6. Hocam universite 1. Sınıftayım yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum TOEFL dan 100+ almak istiyorum ve gre sınavı var TOEFL 100+ için 4. Sınıfın ilk dönemine kadar nasıl bir çalışma yapmam gerekir. seviyem B1 bana bir çalışma planı veya bir program önerebilir misiniz
  İyi çalışmalar

 7. Hocam merhaba, Boğaziçi Üniversitesi kimya mühendisliği 3.Sınıf öğrencisiyim, Prof’u C ile geçtim. Yaklaşık 5 ay exchange ile Amerika Oklahoma’da yaşadım. Doktora başvurusu için Toelf’e hazırlanmam gerekiyor. Özel ders ve ek kaynaklar ile ilgili beni bilgilendirebilir misiniz?
  Saygılarımla Zuhal

  1. Zuhal Hanım merhaba, size Hüseyin Demirtaş Akademi video eğitimlerinden İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı ve Writing Akademi’yi öneririm. Bunları takiben bolca deneme ve essay kontrol gerekir. TOEFL hazırlık sürecinde durumunuzu daha iyi görmek için önce bir deneme sınavı çözüp şu anki durumunuzu ve eksiklerinizi görün. Ona göre program yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir