24 Comments

 1. Hocam TOEFL a hazırlanmak istiyorum.İktisat araştırma görevlisiyim.Trabzonluyum.selamlar.

 2. Hocam TOEFL a hazırlanmak istiyorum gramerimi yeni yeni oturttum ama izlediğim filmlerin dizilerin yüzde 80nini anlıyorum okuduğunda keza öyle ama writing ve speakingde çok zorlanılan gibi duruyor .Nasıl hazırlanmak gerekiyor bana bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum

 3. Hocam merhaba

  Ben sizden kurs almak istiyorum yanlız biraz aciliyetim var nasıl bi yol izliyoruz kurs alırken.Ben Ankara’dayım ingilizce seviyem A2-B1 arasında orta seviyede eğitim setleriyle ilerliyorum ve TOEFL sınavından en düşük 70 puan almam lazım hergün istikrarlı çalışıyorum aynı zamanda mağaza’da parttime olarak çalışıyorum zamanımı ayarlayabilirim bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ? İlginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

 4. Hocam merhabalar. Ben amerikadaki diş hekimliği fakültelerine denklik alabilmek için toefl dan 100 üstüne ihtiyacım var. Şu anki seviyem b1-b2 düzeyinde. Zaman kısıtlamam yok fakat 1 sene içerisinde bu seviyeye gelmek istiyorum . Size sorum 1 sene boyunca tüm zamanımı buna ayırıp azimle çalıştığım taktirde 110 civarı yapabilirmiyim. Bu kadar yükselen oldumu yoksa 1 senede 110 civarı çok mu zor. Teşekkür ederim şimdiden.

  1. Şöyle söyleyebilirim. 110 gerçekten üst seviye bir not. Çok iyi dilcilerin bile ıskalayabildiği bir aralık. 100 daha gerçekçi. B2 iseniz 100 çok yoğun bir çalışma ile mümkün, 100’den sonrası çalışma + kabiliyet ya da eğilim hissiyatı veriyor.

 5. Hocam merhabalar,
  Müfettişlik sınavlarına girmek istiyorum ve bankalarda en az TOEFL 85 zorunluluğu bulunuyor. Seviyem B2. Erasmus ve Work and Travel gibi programlara katıldım, ancak TOEFL çok üst düzey ve akademik bir sınav. İlk sorum ne kadar zamanda 85 ve üzeri bir puan alabilirim sizce? (Şu an özel sektörde çalışıyorum, yoğun bir tempom var) İkinci olarak, Hedef TOEFL kursunuzu ne zaman açmayı planlıyorsunuz?
  Teşekkürler

  1. Merhaba çalışanlar için hazırlık süreci daha zorlu oluyor ama yakalanabilir bir hedef. B2 için çalışan bir kişinin 10-15 ayda 85 seviyesine gelmesi mümkün bu çok daha hızlı olabilir ama ilk mesele Türkiye şartlarında B2 denilen genelde B1 ancak oluyor, ikincisi de iş düzeni çalışma düzenini dönem dönem bozabiliyor. Zaman çalışan öğrenciler için en önemli faktör. Ben de o zaman mümkün olduğunda verimli kullanılabilisin diye bu dönem Hedef TOEFL platformuna daha yoğun mesai ayırıyorum. Temel içerik tamamlandı aslında. Şu an video ders çekimleri ve sistem entegrasyonu var. Şubat sonuna yayına almayı istiyoruz.

 6. Hocam yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum. Yüksek lisans yapmak istediğim okulun şartları IELTS 5.5 veya TOEFL 72 puan istiyor. Erasmus öğrenim hareketliliği ve Erasmus staj hareketliliğinden faydalandım. Dil seviyemin B1 olduğuna inanıyorum. Özellikle konuşma konusunda sıkıntı yaşamıyorum. Şu an aktif olarak çalışmıyorum ve sınava hazırlanacağım. Sizce istenen dil seviyelerine ne kadar sürede ulaşabilirim.

  1. Bunu anlamanın en temel şartı önce iki sınavla ilgili birer deneme sınavı çözmek. Ona göre net bir şey söylenebilir. Öğrenciler genel olarak kendi seviyelerini iyi ölçemiyor. Somut bir kriter lazım.

 7. Hocam universite 1. Sınıftayım yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum TOEFL dan 100+ almak istiyorum ve gre sınavı var TOEFL 100+ için 4. Sınıfın ilk dönemine kadar nasıl bir çalışma yapmam gerekir. seviyem B1 bana bir çalışma planı veya bir program önerebilir misiniz
  İyi çalışmalar

 8. Hocam merhaba, Boğaziçi Üniversitesi kimya mühendisliği 3.Sınıf öğrencisiyim, Prof’u C ile geçtim. Yaklaşık 5 ay exchange ile Amerika Oklahoma’da yaşadım. Doktora başvurusu için Toelf’e hazırlanmam gerekiyor. Özel ders ve ek kaynaklar ile ilgili beni bilgilendirebilir misiniz?
  Saygılarımla Zuhal

  1. Zuhal Hanım merhaba, size Hüseyin Demirtaş Akademi video eğitimlerinden İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı ve Writing Akademi’yi öneririm. Bunları takiben bolca deneme ve essay kontrol gerekir. TOEFL hazırlık sürecinde durumunuzu daha iyi görmek için önce bir deneme sınavı çözüp şu anki durumunuzu ve eksiklerinizi görün. Ona göre program yapın.

 9. Hocam TOEFL a hazırlanmak istiyorum.Hocam yurtdışında yüksek lisans yapmak istiyorum. Dil seviyemin B1 olduğuna inanıyorum.Nasıl hazırlanmak gerekiyor bana bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum. Sizin 360 derece ingilizce konuşma kursunu alsam yeterli olur mu.

  1. TOEFL gibi bir sınav için öncelikle sağlam bir İngilizce temeli gerekir. Yani eğer öğrenci C1 seviyesinde bir İngilizceye sahipse bolca deneme sınavı çözüp sınav hazırlık sürecinde başarıya ulaşabilir. Asıl mesele o C1-C2 noktalarına erişmek. Hüseyin Demirtaş Akademide biz öğrencilerimize her bir becerileri için özelleşmiş onları A2-C1 aralığında hazırlayacak kapsamlı eğitimler verip bitirtiyoruz ilk önce. Bu eğitimler Reading Akademi, Writing Akademi, 360 Derece İngilizce Konuşma kursu gibi beceri temelli eğitimler. Bunlar bittikten sonra yoğun bir deneme sınavı çözme, analiz ve geribildirim süreci öneriyoruz.

 10. Hocam merhaba, mezun olmama 2 sene var. Yüksek lisans için toefl düşünüyorum. Çalışmak için erken mi olur sizce? ve hocam, yayınlarınız&kitaplarınız ile çalışmak yeterli midir? Teşekkürler

  1. Çalışma süresi seviyenize bağlı. Eğer sağlam bir İngilizce altyapınız varsa TOEFL gibi zorlu bir sınav ciddi emek ve hazırlık gerektirir yani 2 yıl iyi bir çalışma süresi olur. Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki kitaplar ve eğitimler modüler şekilde ilerliyor. Biz genel olarak reading, listening, writing, speaking sıralı bir çalışmayı öneriyoruz. Bu programları bitirdikten sonra üzerine bolca deneme sınavı çözmek genel olarak hem ülkemizde hem de yurt dışında istenen ortalama TOEFL puanları için gerekli altyapıyı sağlıyor. Ancak elbette ne kadar çok İngilizceye maruz kalırsanız o kadar iyi yani ideal olan temel eserleri bitirdikten sonra mümkün olduğunca geniş bir kaynak havuzuna erişmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir