İçeriğe geç

Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama

koç kuepeKoç Üniversitesi hazırlık atlama ve Koç Üniversitesi hazırlık muafiyet konularında detaylı açıklamalar ve kaynaklar. Koç Üniversitesinin kendisine ait hazırlık atlama sınavının adı KUEPE.

Koç Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavları

Koç Üniversitesinde hazırlık atlama ya da hazırlık muafiyet için en temel sınav üniversitenin kendi sınavı olan KUEPE sınavı. KUEPE yılda 4 kez yapılıyor. KUEPE sınavına ek olarak aşağıdaki sınavlarla da Koç Üniversitesinden hazırlık sınıfını atlayıp bölümünüze başlayabilirsiniz.

  • KU ELC Kurumsal TOEFL 550/4
  • TOEFL IBT 80/20 (Sadece devlet üniversitelerinden alınmış olan IBT TOEFL sonuçları kabul edilmektedir. Eğer öğrenci sınava yurt dışında girmişse Üniversite Yönetim Kurulu’na sınavının kabulu için dilekçe yazabilir.)
  • CAE: C
  • E-YDS: 87

Açıkçası KUEPE sonrası tercih edebileceğiniz ne yetkin sınav TOEFL. CAE çok yaygın bir sınav değil. E-YDS ise sınav formatı olarak KUEPE’den çok farklı.

KUEPE için bilmeniz gereken her şey!

KUEPE yani Koç Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı için bilmeniz gereken her şey Koç Üniversitesi KUEPE Sınavı sayfasıda. Koç Üniversitesi KUEPE Sınavı sayfasında sınavla ilgili kaynaklara, örneklere, tavsiye ve ipuçlarına ulaşabilirsiniz.

Doğru Yöntem + Emek = Başarı

Koç Üniversitesi Hazırlık AtlamaHazırlık sınıfı pek çok öğrenci için zorlu bir dönemdir. Bu zor dönemde alanına hakim, tecrübeli ve neye ihtiyacınız olduğunu bilen bir eğitmen ile çalışmak başarıya daha hızlı ve emin adımlarla ulaşmanızı sağlar.

Eğitmen Kim?

Anlatacak çok şey var. Buraya sığmaz o yüzden siz en iyisi Hüseyin Demirtaş kimdir sayfasını ya da Eylül’deki KUEPE sınavına hazırladığım Beren Hanım’ın hikayesini okuyun.

Koç Üniversitesitesi Hazırlık Atlama

Koç Üniversitesi hazırlık sınıfını atlamak ya da hazırlık sınıfını geçmek isteyen öğrenciler özel ders ve birebir danışmanlık talepleri için aşağıdaki formu doldurabilirler.

Doğru sistem başarı getirir. Başarıyı ertelemeyin.


 


Etiketler: koç hazırlık atlama, koç hazırlık muafiyet