İçeriğe geç

Reading Özel Ders — İngilizce okuduğunu anlama

Reading özel ders ile İngilizce okuma anlama zorluğu çeken öğrencilerin okuduklarını anlamalarını sağlıyorum.

İngilizce okuduğunu anlamak kolay gibi görünse de aslında pek de kolay değildir. Benim görüştüğüm çoğu öğrencide gözlemlediğim problem ya bir İngilizce metni eksik anlamak ya da yanlış anlamak. Eksik ya da yanlış anlanan bir metin ile öğrencinin akademik hayatta ya da iş hayatında başarılı olması zor. Dahası İngilizce metinler iyi anlaşılmadan TOEFL, IELTS ya da YDS gibi sınavlardan da yüksek puan almak neredeyse imkansız. Bu bağlamda reading yani İngilizce okuma becerisi diğer tüm beceriler için bir temel niteliğinde.

reading özel ders, ingilizce okuduğunu anlama

Reading Özel Ders İçeriği

Reading özel ders içeriğini öğrenci seviyesine göre şekillendiriyorum. Her öğrencinini ihtiyaçları farklı ancak ciddi anlamda benzer olan noktalar da var. Örneğin tüm reading özel derslerinde öğrencilere ilk önce İngilizce kelimeleri nasıl çalışacaklarını ve kelimeleri nasıl öğrenmeleri gerektiğini anlatarak başlıyorum çünkü sağlıklı bir İngilizce temeli İngilizce kelimelere hakim olmakla başlar. Çoğu öğrenci binlerce kelime öğreniyor ama basit cümleleri bile bazen çözemiyor. Bunun sebebi İngilizce kelimeleri yanlış öğrenmek.

İngilizce kelime öğrenme konusunu tamamladıktan sonra öğrenci seviyesine göre seçtiğimiz metinlerin analizlerine geçiyoruz. Öğrencinin hedefi hangi tür metinleri okumaksa o tür metinlere odaklanıyoruz. Mesela IELTS çalışan bir öğrenci için IELTS metinlerine, işletme okuyan bir öğrenci için işletme metinlerine odaklanıyoruz. Öğrenci ilk önce metni kendi başına ödev olarak çalışıp ön okumasını gerçekleştiriyor. Daha sonra metni derste birlikte inceleyip cümle cümle analiz ediyoruz. Böylece anlaşılmayan hiçbir nokta kalmıyor.

Bu tür bir çalışmayla öğrenci hem daha önce anlamadığı birçok yapıyı ve ifadeyi anlamaya başlıyor hem de adım adım kelime dağarcığını genişletiyor.

Özel Ders Verimliliği ✅ Online Eğitim Rahatlığı ?

ingilizce öğrenmeHer yıl Hüseyin Demirtaş ile İngilizce bireysel eğitim ve rehberlik programlarına yetişebileceğimizin ötesinde talep geliyor. Bu sebeple yoğun bir programla hızlı şekilde ilerlemek isteyen öğrenciler için yıllardır birebir derslerimizde elde ettiğimiz tecrübeyi, geliştirdiğimiz yöntemleri ve başarı getiren çalışmaları Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerimizin kendi evlerinin rahatlığında takip edebileceği kapsamlı İngilizce video eğitim paketlerine dönüştürdük.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi ve İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı gibi eğitimlerle mesleki ve akademik İngilizce okuma becerilerini, Writing Akademi ile İngilizce yazma becerisini, Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi ile de İngilizce çeviri becerisini kazanabilirsiniz. 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu ile İngilizce konuşma becerinizi sağlam ve etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz

Kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz bu eğitimler YDS, TOEFL, IELTS, Proficiency gibi sınavlara hazırlanan ya da mesleki ve akademik İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal.

Reading Özel Ders — Sık sorulan sorular

Bir ders ne kadar sürüyor?

Bir ders bir saat anlamına gelmektedir. İhtiyacınıza göre bir oturumda bir, bir buçuk veya iki ders yapıyoruz.

Derslerinizi nerede veriyorsunuz?

Haftalık ve dönemlik programıma göre eğitimlerimiz Yeniköy, Maslak veya Çağlayan ofislerinden birinde gerçekleştiriyor. Yurt dışında veya seyahat halinde olduğum durumlarda ise derslerimiz online olarak gerçekleşiyor.

Online ders veriyor musunuz?

Evet, özel derslerimi internet üzerinden de veriyorum. İstanbul, Çanakkale, Sivas, Ankara, Hatay hatta Bosna’daki öğrencilerimle online özel ders yaptım. Ya da ben yurt dışında İngiltere, Macaristan, İtalya gibi ülkelerdeyken de Türkiye’deki öğrencilerimle online derslerime devam ediyorum.

Online İngilizce özel ders almak için ihtiyacınız olan tek şey bir Skype hesabı ve Gmail adresi. Online dersler ile ilgili detaylı bilgi için Online İngilizce Özel Ders sayfasını ziyaret edin.

Açık adresinizi ve telefon numaranızı öğrenebilir miyim?

Açık adres ve telefon numarası bilgisini ders talebinizi değerlendirdikten sonra paylaşıyorum. Yoğun bir eğitim programım olduğu için randevusuz görüşme kabul edemiyorum.

Hangi gün ve saatlerde ders yapıyorsunuz?

Hafta içi ve hafta sonu derslerim var. Programım sürekli değiştiği için ilk önce sizden ders almak için uygun olduğunuz gün ve saatleri belirtmenizi istiyorum. Daha sonra programıma bakıp hem size hem de bana uygun olan gün ve saatleri belirliyorum. Sonrasında birlikte ders programımızı oluşturuyoruz.

Bana kaç ders veya kaç ay gerekir?

Kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyaç duyduğunuzu belirleyen 2 temel faktör var. İlki şu andaki seviyeniz. İkincisi ise öğrenme hızınız. Her öğrencinin seviyesi ve ilerleme hızı farklı. Kimi öğrencinin 1 haftada gösterdiği ilerlemeyi kimi öğrenci 3 haftada gösteriyor. O sebeple kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyacınız olduğunu sizinle yapacağımız ön görüşme sonrasında daha net söyleyebilirim. Sizi birebir tanımadan kesin bir şey söylemem zor.

Beni öğrenci/danışan olarak kabul eder misiniz?

Öğrencilerimin sorumluluk sahibi ve azimli olmasını bekliyorum. Derslerden verim alıp hedefinize ulaşmanız için derslere düzenli katılımınız ve size öğreteceklerimi ya da sizden istediklerimi düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer bu şekilde ilerlemezseniz eğitim programınızdan alacağınız verim düşer.

Düzensiz ve sorumsuz ilerleyen öğrencilerimle derslerimi sonlandırıyorum.

Reading Özel Ders — Başvuru

Özel Ders Takvimi

Merhaba, ilginiz ve güveniniz için teşekkür ederim. Ben her öğrencimle yakından ilgilenmenin önemine inanıyorum. O sebeple de her dönem sınırlı sayıda öğrenci kabul edip tüm mesaimi kabul ettiğim öğrencilerimin ilerlemesi için kullanıyorum.

Şu anda özel eğitim programlarım çoğu zaman olduğu gibi dolmuş durumda. Yakın dönemde bu sebeple yeni öğrenci kabul etmem mümkün olmayacak. Ders programımda yer açıldığında bu sayfayı güncelliyor olacağım. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.


 


Etiketler: reading özel ders, ingilizce okuduğunu anlama