Kitaplarım

İngilizce öğrenme üzerine Hüseyin Demirtaş tarafından hazırlanan kitapları bu sayfada bulabilirsiniz.

Şu anda basılı 2 kitabım bulunuyor. İlki Türkiye'de essay yazma eğitiminde bir ilk olan Essay Rehberi, diğeri ise Türkiye'deki İngilizce konuşma problemlerinin çözümüne ciddi katkı sağlayacak olan Speaking Rehberi.

Çeviri Rehberi kitabım ise basıma hazırlık aşamasında.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Essay Rehberi

Essay Rehberi: İngilizce kompozisyon yazma kitabı. TOEFL, IELTS, PTE, Proficiency

Merhabalar, öncelikle hoş geldiniz. Bir kitap hazırlarken en çok önem verdiğim konulardan birisi kitabın ciddi bir eksikliği gidermesi oluyor. O sebeple yıllardır öğrencilerimin writing ve essay yazma ile ilgili sorularına ve kaynak arayışlarına cevap vermek için Türkiye'nin ilk Türkçe anlatımlı İngilizce kompozisyon yazma kitaı olan Essay Rehberi'ni hazırladım.

Essay Rehberi kısa bir sürede 50'den fazla şehre ve yüzlerce öğrenciye ulaştı. İçindeki pratik açıklamalar, essay çevirileri, önemli ifadeler ve hata düzeltmeleri gibi bölümlerle pek çok öğrenciye yol gösterdi. Hatta geçen İzmir'den bir okuyucum 3 yıldır geçemediği Proficiency sınavını Essay Rehberi ile geçtiğini yazmış:

Merhaba Hüseyin Hocam , öncelikle tesdüfen internetde gezinirken siteniz karşıma çıktıktan sonra sağ alt köşede writing kitabınızın ilanı belirivermesi ile sipariş etmem bir oldu . 2 günde kitap evime ulaştı ve sınavıma 3 hafta kala kitabın içeriğinden hata düzeltmeleri ,toelf sınav örneklerine kadar pekiştire pekiştire bitirdim . arka sayfadaki writing başlıkları ile teker teker essay yazıp , benim 3 buçuk yılımı geçiren profiency sınavımdan geçtim . Sizin hem ilginiz , hem de kitabınızdan fayda sağladığım için teşekkür ederim . Umarım , severek çalıştığım kitabınızın ingilizceyi öğrenmek insanlar tarafından daha çok ilgiyle karşılaşması dileği ile”

Essay Rehberi — Sipariş

Essay Rehberi ile ilgili detaylı bilgiye ve online sipariş seçeneğine Essay Rehberi sayfasından ulaşabilirsiniz.

Speaking Rehberi

Speaking yani İngilizce konuşmak için bilmeniz gereken her şey Speaking Rehberi'nde.

Speaking Rehberi: İngilizce konuşma kitabı

Speaking yani İngilizce konuşma ülkemizdeki kanayan yararlardan birisi. Çoğu insan anlıyorum ama konuşamıyorum diyor. Herkesin hayali İngilizce konuşmak ama akıcı ve düzgün şekilde İngilizce konuşan az. Dahası TOEFL, IELTS gibi sınavların speaking bölümleri için ya da İngilizce sunumlar için detaylı, pratik ve anlaşılır bir kaynak arayışı var. Bu sebeple Türkiye'deki İngilizce konuşma probleminin çözümüne destek olması için Speaking Rehberi kitabını hazırladım.

Speaking Rehberi — Sipariş

Speaking Rehberi ile ilgili detaylı bilgiye ve online sipariş seçeneğine Speaking Rehberi sayfasından ulaşabilirsiniz.