YDS Dersleri

YDS Hazırlık: YDS, yani Yabancı Dil Sınavı gerek devlet kurumlarında gerekse akademik hayatta en çok talep edilen sınav. Bu sayfada YDS ile ilgili hazırlamış olduğum kaynaklara ulaşabilirsiniz.

YDS Hazırlık: Başlarken

yds puan ve seviyeleriİlk olarak YDS hazırlık sürecinde kaçınmanız gereken hataları öğrenmek için YDS'ye hazırlıkta yapılan en büyük hatalar yazısını okuyun. Buna ek olarak YDS'den Prof'a yazısını incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca bu süreçte çok kritik bir rol oynayan kelime ve okuduğunu anlama becerilerine yoğunlaşmanız lazım. Daha iyi ve etkili İngilizce kelime öğrenmek için İngilizce kelime öğrenmek için kanıtlanmış 6 strateji ve Kelime defteri nedir? Kelime defteri nasıl yazılır? yazılarını okuyun. İngilizce okuma anlama becerinizi geliştirmek için ise İngilizce okuduğumu anlamıyorum yazısını inceleyin.

 

En Büyük YDS Hatası

En büyük YDS hatasını bu derste size gösteriyorum. Nasıl çalışacağınızı bilmezseniz vaktinizi boşa harcarsınız. Yanlış yöntemler doğru sonuca götürmez.

YDS Cümle Tamamlama Soruları Nasıl Çözülür?

YDS cümle tamamlama soruları çoğu öğrenciyi zorlayan bir soru tipi. Aslında bunun temelinde gramer temelli yaklaşım ve okuma anlama becerisinin zayıf olması yatıyor. YDS cümle tamamlama soruları nasıl çözülür video dersinde YDS sentence completion yani cümle tamamlama dediğimiz soru türünü çözmek için bilmeniz gereken kilit noktaları ve çalışma önerilerini içeriyor.

YDS Paragraf Soruları Nasıl Çözülür?

YDS paragraf soruları nasıl çözülür dersinde adım adım gerçek YDS paragraf sorularını analiz ederek size sorulara nasıl yaklaşacağınızı ve cevapları nasıl bulabileceğinizi gösteriyorum.

YDS Puan Hedefleri

Daha sonra YDS puan ve seviyeleri yazısınız göz atabilirsiniz. YDS'den 55 puan hedefliyorsanız YDS'den 55 almak yazısıyını okuyarak başlayın. YDS'den çok yüksek bir puan hedefiniz varsa  YDS'den 90 üstü almak için yazısını okuyun.

Siz YDS hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizin YDS ile ilgili en büyük kaygı ya da soru işaretleriniz neler? YDS ile ilgili neleri merak ediyorsunuz? Soru ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşın.

YDS Özel Ders

YDS özel ders almadan önce İngilizce özel ders alırken dikkat edilecek noktalar yazısınız okumanızı öneririm.

YDS alanında Türkiye dereceli bir İngilizce hocasıyla çalışmak isterseniz Hüseyin Demirtaş ile YDS çalışmak istiyorsanız YDS Özel Ders sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

YDS kaynaklarını kaçırmayın

 


Etiketler: yds dersleri, yds hazırlık, yds konu anlatımı, yds kaynakları, yds ipuçları, yds tavsiyeleri, yds rehberlik

4 thoughts on “YDS Dersleri”

  1. Sizi uzun zamandır takip ediyorum. Yds çalışıyorum Elimden gelse her saniye sizinleyim. Bilgileriniz Çok kıymetli İşinizi aşkla yapan nadir bir insansınız. Teşekkürler.

  2. Merhaba youtube yayinlarinizi istekle takip ediyorum cok tesekkur ederim videolar icin. yds icin ezberlenecek kelimeler ozel mi yoksa rasgele mi kelime ezberleyelim?

    1. Rica ederim. YDS için ağırlıklı olarak akademik nitelikte kelime ve metinlerden çalışmanız yararlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir