İçeriğe geç

YDS Dersleri

YDS Hazırlık: YDS, yani Yabancı Dil Sınavı gerek devlet kurumlarında gerekse akademik hayatta en çok talep edilen sınav. Bu sayfada YDS ile ilgili hazırlamış olduğum kaynaklara ulaşabilirsiniz.

YDS Hazırlık: Başlarken

yds puan ve seviyeleriİlk olarak YDS hazırlık sürecinde kaçınmanız gereken hataları öğrenmek için YDS’ye hazırlıkta yapılan en büyük hatalar yazısını okuyun. Buna ek olarak YDS’den Prof’a yazısını incelemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca bu süreçte çok kritik bir rol oynayan kelime ve okuduğunu anlama becerilerine yoğunlaşmanız lazım. Daha iyi ve etkili İngilizce kelime öğrenmek için İngilizce kelime öğrenmek için kanıtlanmış 6 strateji ve Kelime defteri nedir? Kelime defteri nasıl yazılır? yazılarını okuyun. İngilizce okuma anlama becerinizi geliştirmek için ise İngilizce okuduğumu anlamıyorum yazısını inceleyin.

En Büyük YDS Hatası

En büyük YDS hatasını bu derste size gösteriyorum. Nasıl çalışacağınızı bilmezseniz vaktinizi boşa harcarsınız. Yanlış yöntemler doğru sonuca götürmez.

YDS Cümle Tamamlama Soruları Nasıl Çözülür?

YDS cümle tamamlama soruları çoğu öğrenciyi zorlayan bir soru tipi. Aslında bunun temelinde gramer temelli yaklaşım ve okuma anlama becerisinin zayıf olması yatıyor. YDS cümle tamamlama soruları nasıl çözülür video dersinde YDS sentence completion yani cümle tamamlama dediğimiz soru türünü çözmek için bilmeniz gereken kilit noktaları ve çalışma önerilerini içeriyor.

YDS Paragraf Soruları Nasıl Çözülür?

YDS paragraf soruları nasıl çözülür dersinde adım adım gerçek YDS paragraf sorularını analiz ederek size sorulara nasıl yaklaşacağınızı ve cevapları nasıl bulabileceğinizi gösteriyorum.

YDS Puan Hedefleri

Daha sonra YDS puan ve seviyeleri yazısınız göz atabilirsiniz. YDS’den 55 puan hedefliyorsanız YDS’den 55 almak yazısıyını okuyarak başlayın. YDS’den çok yüksek bir puan hedefiniz varsa  YDS’den 90 üstü almak için yazısını okuyun.

Siz YDS hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sizin YDS ile ilgili en büyük kaygı ya da soru işaretleriniz neler? YDS ile ilgili neleri merak ediyorsunuz? Soru ve yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşın.

YDS Sınavınızda Başarı ✅ için Rehber Kaynak ?

YDS Rehberi, YDS sınavına hazırlanan öğrenciler için örnek soru çözümleri, başarı getiren çalışma yöntemleri ve kapsamlı güncel YDS deneme sınavları sunuyor. YDS Rehberi kitabımızda hem bir öğrenci hem de bir öğretmen olarak 10+ yıllık YDS eğitim ve öğrenme sürecimde edindiğim, bana Türkiye derecesi kazandıran tecrübe, yöntem ve kaynakları paylaşıyorum.

YDS Özel Ders

YDS özel ders almadan önce İngilizce özel ders alırken dikkat edilecek noktalar yazısınız okumanızı öneririm.

YDS alanında Türkiye dereceli bir İngilizce hocasıyla çalışmak isterseniz Hüseyin Demirtaş ile YDS çalışmak istiyorsanız YDS Özel Ders sayfası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

YDS kaynaklarını kaçırmayın

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiketler: yds dersleri, yds hazırlık, yds konu anlatımı, yds kaynakları, yds ipuçları, yds tavsiyeleri, yds rehberlik

“YDS Dersleri” hakkında 15 yorum

 1. Sizi uzun zamandır takip ediyorum. Yds çalışıyorum Elimden gelse her saniye sizinleyim. Bilgileriniz Çok kıymetli İşinizi aşkla yapan nadir bir insansınız. Teşekkürler.

 2. Merhaba youtube yayinlarinizi istekle takip ediyorum cok tesekkur ederim videolar icin. yds icin ezberlenecek kelimeler ozel mi yoksa rasgele mi kelime ezberleyelim?

  1. Hüseyin Demirtaş

   Rica ederim. YDS için ağırlıklı olarak akademik nitelikte kelime ve metinlerden çalışmanız yararlı olur.

  1. Hüseyin Demirtaş

   Süreç kişiye göre değişir Muhammet Bey. Mesela ilk etapta şu anki durumunuzu görmek için en son ÖSYM YDS sınavlarından birini çözün. Eğer 80 üzerinden 35 sorudan fazla yapamıyorsanız ciddi altyapı eksiği var demektir. Bu durumda da sağlam bir gramer kitabı ve temel + orta seviye İngilizce okuma/paragraf kitabı bitirmenizi öneririm. Bu aşamada seviyeli hikaye kitapları, basit parçalar, YDS için basitleştirilmiş paragraflar ve Reading Rehberi gibi eserler kullanılabilir. Ondan sonra da bolca deneme ve analiz sürecine girebilirsiniz. YDS’de en temel beceri reading. Bu kapsamda Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalında herkese açık Reading Analiz ve 41 Gün İngilizce serileri var. Şu ana kadar YDS öğrencilerine çok faydası dokundu. Bunun dışında Hüseyin Demirtaş Akademi öğrencilerine özel Reading Akademi ve İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı gibi kapsamlı eğitimlerimizi önerebilirim.

 3. Sayın hocam, YDS Puanım 81 ancak +90 puana ihtiyacım var. Hangi kaynaklara çalışmamı tavsiye edersiniz? Teşekkür ederim.

  1. Hüseyin Demirtaş

   Merhaba Hande Hanım, buradaki sorun aslında kaynak sorunu değil, analiz ve rehberlik sorunu. 81 güzel bir puan 90’a ulaşmak için denemelerinizi derinlemesine analiz edip yanlışlarınızın sebeplerini bulup düzeltmeniz lazım. Mesela yanlış bir soru kelime eksiğinden mi, gramerden mi, dikkatsizlikten mi tek tek analiz edip ne eksik varsa gidermeniz lazım. Bu olayın analiz ve eksik giderme kısmı, ikinci kısım ise okuma becerilerinizi ve kelime dağarcığınızı detaylı metin analizleri ile geliştirmek. Bunu eski YDS denemelerini çözerek, farklı yayın evlerinden denemeler çözerek ya da ileri seviye İngilizce metinler okuyarak geliştirebilirsiniz. Yani olay A, B, C kaynağından ziyade bir yaklaşım ve sistem meselesi.

  1. Hüseyin Demirtaş

   Merhaba Özlem Hanım eğer şu an 86 seviyesinde iseniz tebrik ederim. Bu Türkiye şartları için çok iyi bir puan. Bu seviye ve sonrasında temel mesele detaylar. Puan arttıkça daha ileriye gitmek için daha çok emek gerekir. Mesela 80 puandan 90 puana gitmek için 60 puandan 70 puana gitmek için gerekenden belki de 2 kat daha fazla emek gerekiyor. Sizin durumunuzda temel yöntem her bir deneme sınavı bittikten sonra yanlışları derinlemesine inceleyip hata ve eksikleri gidererek adım adım ilerlemek. Bu şekilde her bir deneme ile birlikte yarım puan bir puan derken ufak ufak artar. Bir de ek olarak sınav mantığı, doğru cevabı silip değişmeme gibi teknik konulara da dikkat etmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.