21 Comments

  1. Gereken puanı alıp alamayacağınız birkaç temel faktöre bağlı. Şu an hangi seviyedisiniz? Almak istediğini puan ne? Bunun için günde ne kadar düzenli ve disiplinli bir şekilde vakit ayırabileceksiniz? Bu soruların cevabına göre sorunuzun cevabı mümkün ya da mümkün değil olabilir. O sebeple önce öğrencilerimizle birebir bir durum değerlendirmesi yapıyoruz. Tüm program ve bütçe ona göre oluşuyor.

 1. Hocam merhabalar, anladığım üzere İstanbul’da yaşıyorsunuz ve orada ders veriyorsunuz. Katılmam mümkün değil Ankara’da yaşıyorum. Acaba IELTS general için eğitim paketi vb. bir çalışmanız var mıdır?

  1. Merhaba Zeynep Hanım, IELTS ve TOEFL için geliştirip farklı şehirlerden öğrencilerimizle kullandığımız Reading, Writing, Speaking ve Listening için farklı farklı kapsamlı video eğitim programları var. Hepsine Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki İngilizce Video Eğitimler sayfasından ulaşabilirsiniz. IELTS için özellikle Reading Akademi ve Writing Akademi öğrencilerimizin tercih ettiği kaynaklar

 2. Merhabalar hocam, ben bugün ani bir karar ile Almanya da yüksek lisans arayışına girdim. Bütün üniversiteler, minimum IELTS 6 civarı puan istiyor. Kendi ingilizceme güveniyorum. Ama bu sınavın taktik sınavı olduğunu da biliyorum. Bugün IELTS çalışmaya başladım. Bugün 10.02.2020 ve IELTS sınav tarihim 25.03.2020, yaklaşık 45 günüm var. Umarım hedefime sizin yardımlarınız sayesinde ulaşırım. Sonuçları alınca burdan paylaşacağım. Saygılar. Not: Sadece ücretsiz içeriklerinizden çalışıyorum. Bunun için teşekkür ederim.

  1. Açıkçası taktik sınavı değil. İyi bir İngilizce gerekiyor. Eğer İngilizceniz iyiyse bolca deneme testi çözüp analiz ederek, yazı ve konuşmalarınıza geribildirim alarak rahatça 6 üstü bir puan almak mümkün. Size ilk etapta tavsiyem eğer Hüseyin Demirtaş Akademi kitap veya eğitim setlerine erişiminiz yoksa YouTube kanalında Reading Analiz, 41 Gün Speaking, Essay Dersleri serilerini bitirmeniz. Sonrasında İngilizce Saati podcastlerini bitirmeniz. Hepsi direk IELTS için çok yarar sağlayacak kaynaklar.

 3. Merhaba hocam, mezun olmama 2 yıl var,yüksek lisans için şimdiden çalışmaya başlamak doğru olur mu? Kursa katılamayacak olanlar için youtube kanalınız ve kitaplarınız yeterli midir? Teşekkürler

  1. Çalışma süresi seviyenize bağlı. Eğer sağlam bir İngilizce altyapınız varsa TOEFL gibi zorlu bir sınav ciddi emek ve hazırlık gerektirir yani 2 yıl iyi bir çalışma süresi olur. Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki kitaplar ve eğitimler modüler şekilde ilerliyor. Biz genel olarak reading, listening, writing, speaking sıralı bir çalışmayı öneriyoruz. Bu programları bitirdikten sonra üzerine bolca deneme sınavı çözmek genel olarak hem ülkemizde hem de yurt dışında istenen ortalama TOEFL puanları için gerekli altyapıyı sağlıyor. Ancak elbette ne kadar çok İngilizceye maruz kalırsanız o kadar iyi yani ideal olan temel eserleri bitirdikten sonra mümkün olduğunca geniş bir kaynak havuzuna erişmek.

 4. hocam merhaba, ıelts calışmaya başladım ve temelim sağlam diyebilirim. oncelikle biraz daha hakim olmak için gramerle başlamayı düşünüyorum. YDS gramer kitabıyla başlasam sizce yanlış bir adım olur mu ? Tesekkurler

  1. Yanlış değil eğer gramer eksiğiniz varsa onu hızlıca kapatıp sırayla okuma, dinleme, yazma ve konuşma şeklinde çalışabilirsiniz. Ancak gramere 2-3 aydan fazla harcamayın, bu süre zarfında bitirmeyi hedefleyin.

 5. Hocam çalışmalarınız hayranlıkla izliyorum. Size bir sorum olacak daha önce ielts sınavına girdiniz mi? ve kaç puan aldınız. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

 6. Merhaba,İelts Akademiz sınavına girmem gerekiyor .Writingten en az 6,5 diğerlerinden en az 7 istiyorlar.Ama seviyem İntermediate.Korktuğum bölümse speaking.Bu puanları almam gerçekçi mi sizinle çalışırsam ulaşabilir miyim bu puanlara merak ediyorum

  1. Azimli bir öğrenci, iyi bir öğretmen ve gerekli zamanla bu puanlar alınır çok zor puanlar değil. Daha önce öğrencilerimizle defalarca bu puanlara ulaştık. Ancak temel sorun şu anda programımın yoğunluğu sebebiyle pek yeni öğrenci kabul edemiyor olmak.

 7. Merhaba hocam
  IELTS sınavına hazırlanıyorum. Ancak yardım almam gereken kısım writing. Bunun için de geri dönüt almam ve o şekilde ilerlemem gerekiyor. Yalnızca writing task ödevleri verip inceledikten sonra geri dönüt verebileceğiniz bir iletişim adresiniz mevcut mu acaba ya da böyle bir olasılık var mı?

  1. Merhaba Raziye Hanım, IELTS ve TOEFL gibi sınavlara giren öğrencilerin essaylerini ve yazı ödevlerini değerlendirip geribildirim sunduğumuz essaykontrol.com hizmeti mevcut. Yıllardır Türkiyenin önde gelen üniversitelerine ve kurumlarına hizmet veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir