IELTS Hazırlık Dersleri

IELTS İngiltere temelli uluslarası geçerliliği olan bir İngilizce dil testidir. IELTS sınavı  Cambridge English Language Assessment, British Council ve IDP Education tarafında ortaklaşa yürütülmektedir.

IELTS kaynakları, IELTS dersleri

IELTS İngiltere, Kanada ve Yeni Zellanda hükümetlerince göçmenlik başvurularında kabul edilen bir dil sınavıdır. IELTS ayrıca özellikle akademik dünyada öğrencilerin dil yeterliliklerini belgelemek üzere girdiği bir sınavdır. Yurt dışı okul başvurularında ya da İngilizce hazırlık sınıfının geçilmesinde sık sık IELTS sınavına başvurulur.

IELTS okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan yaklaşık 3 saatlik kapsamlı bir sınavdır. IELTS sınavında en yüksek puan 9'dur. Puanlandırma 0-9 bandında yapılır. Pek çok üniversite İngilizce dil yeterliliğini belgelemek için öğrencilerden IELTS 6 veya 6.5 puan ister.

IELTS sınavıyla ilgili sık sorulan sorular

IELTS Reading

IELTS Listening

IELTS Writing

Essay Rehberi ile baştan sona essay yazmayı öğrenin 📝

essay rehberi 2 70+ şehir & binlerce öğrenci writing için Essay Rehberi'ne güveniyor. Essay Rehberi ile tanışın, writing dertlerinizden kurtulun.

Yazarken aklınıza fikir gelmiyor mu? Uzun ve güzel cümleler kuramıyor musunuz? Vaktiniz yetmiyor mu? Thesis nedir, outline nedir, body nasıl yazılır bilmiyor musunuz? 

Essay yazma ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa Essay Rehberi‘nde.

IELTS Speaking

Speaking Rehberi ile İngilizce konuşma becerinizi geliştirin 🏆
speaking rehberiİngilizce konuşma en çok ihtiyaç duyulan ama en çok ihmal edilen ve en çok yanlış yapılan alan.

Speaking Rehberi ile ilk önce size İngilizce konuşma becerinizi geliştirmeniz için bilmeniz gereken teorik ve pratik altyapıyı sunuyorum.

Daha sonra ise her bir ünitede onlarda soru, örnek cevaplar ve bu cevapların Türkçe çevirileri ile İngilizce konuşma dağarcığınıza sayısız yeni kelime ve ifade ekliyorsunuz.

Speaking Rehberi, İngilizce konuşma için en kapsamlı kaynaklardan birisi. Ayrıca Speaking Rehberi online destek sitesi ile ek deneme sınavlarına ve örnek cevaplara ulaşıyorsunuz.

IELTS Destek

IELTS kaynaklarını kaçırmayın

 


Etiketler: ielts dersleri, ielts hazırlık, ielts konu anlatımı, ielts kaynakları, ielts ipuçları, ielts tavsiyeleri, ielts rehberlik

4 thoughts on “IELTS Hazırlık Dersleri”

    1. Gereken puanı alıp alamayacağınız birkaç temel faktöre bağlı. Şu an hangi seviyedisiniz? Almak istediğini puan ne? Bunun için günde ne kadar düzenli ve disiplinli bir şekilde vakit ayırabileceksiniz? Bu soruların cevabına göre sorunuzun cevabı mümkün ya da mümkün değil olabilir. O sebeple önce öğrencilerimizle birebir bir durum değerlendirmesi yapıyoruz. Tüm program ve bütçe ona göre oluşuyor.

  1. Hocam merhabalar, anladığım üzere İstanbul’da yaşıyorsunuz ve orada ders veriyorsunuz. Katılmam mümkün değil Ankara’da yaşıyorum. Acaba IELTS general için eğitim paketi vb. bir çalışmanız var mıdır?

    1. Merhaba Zeynep Hanım, IELTS ve TOEFL için geliştirip farklı şehirlerden öğrencilerimizle kullandığımız Reading, Writing, Speaking ve Listening için farklı farklı kapsamlı video eğitim programları var. Hepsine Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki İngilizce Video Eğitimler sayfasından ulaşabilirsiniz. IELTS için özellikle Reading Akademi ve Writing Akademi öğrencilerimizin tercih ettiği kaynaklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir