İçeriğe geç

IELTS Hazırlık Dersleri

IELTS İngiltere temelli uluslarası geçerliliği olan bir İngilizce dil testidir. IELTS sınavı  Cambridge English Language Assessment, British Council ve IDP Education tarafında ortaklaşa yürütülmektedir.

IELTS kaynakları, IELTS dersleri

IELTS İngiltere, Kanada ve Yeni Zellanda hükümetlerince göçmenlik başvurularında kabul edilen bir dil sınavıdır. IELTS ayrıca özellikle akademik dünyada öğrencilerin dil yeterliliklerini belgelemek üzere girdiği bir sınavdır. Yurt dışı okul başvurularında ya da İngilizce hazırlık sınıfının geçilmesinde sık sık IELTS sınavına başvurulur.

IELTS okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan yaklaşık 3 saatlik kapsamlı bir sınavdır. IELTS sınavında en yüksek puan 9’dur. Puanlandırma 0-9 bandında yapılır. Pek çok üniversite İngilizce dil yeterliliğini belgelemek için öğrencilerden IELTS 6 veya 6.5 puan ister.

IELTS sınavıyla ilgili sık sorulan sorular

IELTS Reading

IELTS Listening

IELTS Writing

Essay Rehberi ile baştan sona essay yazmayı öğrenin ?

essay rehberi 281 şehir & binlerce öğrenci writing için Essay Rehberi’ne güveniyor. Essay Rehberi ile tanışın, writing dertlerinizden kurtulun.

Yazarken aklınıza fikir gelmiyor mu? Uzun ve güzel cümleler kuramıyor musunuz? Vaktiniz yetmiyor mu? Thesis nedir, outline nedir, body nasıl yazılır bilmiyor musunuz? 

Essay yazma ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa Essay Rehberi‘nde.

IELTS Speaking

Speaking Rehberi ile İngilizce konuşma becerinizi geliştirin
speaking rehberiİngilizce konuşma en çok ihtiyaç duyulan ama en çok ihmal edilen ve en çok yanlış yapılan alan.

Speaking Rehberi size ilk önce İngilizce konuşma becerinizi geliştirmeniz için bilmeniz gereken teorik ve pratik altyapıyı sunuyor.

Daha sonra ise her bir ünitede onlarda soru, örnek cevaplar ve bu cevapların Türkçe çevirileri ile İngilizce konuşma dağarcığınıza çok sayıda yeni kelime ve ifade eklemenize yardım ediyor.

Speaking Rehberi, hem pratik kullanım için hem de TOEFL, IELTS ve Proficiency İngilizce konuşmaları sınavları için temel bir kaynak.

IELTS Destek

IELTS kaynaklarını kaçırmayın

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

Hedef IELTS

Hazırlanıyor…


Etiketler: ielts dersleri, ielts hazırlık, ielts konu anlatımı, ielts kaynakları, ielts ipuçları, ielts tavsiyeleri, ielts rehberlik

“IELTS Hazırlık Dersleri” hakkında 19 yorum

  1. Hüseyin Demirtaş

   Gereken puanı alıp alamayacağınız birkaç temel faktöre bağlı. Şu an hangi seviyedisiniz? Almak istediğini puan ne? Bunun için günde ne kadar düzenli ve disiplinli bir şekilde vakit ayırabileceksiniz? Bu soruların cevabına göre sorunuzun cevabı mümkün ya da mümkün değil olabilir. O sebeple önce öğrencilerimizle birebir bir durum değerlendirmesi yapıyoruz. Tüm program ve bütçe ona göre oluşuyor.

 1. Hocam merhabalar, anladığım üzere İstanbul’da yaşıyorsunuz ve orada ders veriyorsunuz. Katılmam mümkün değil Ankara’da yaşıyorum. Acaba IELTS general için eğitim paketi vb. bir çalışmanız var mıdır?

  1. Hüseyin Demirtaş

   Merhaba Zeynep Hanım, IELTS ve TOEFL için geliştirip farklı şehirlerden öğrencilerimizle kullandığımız Reading, Writing, Speaking ve Listening için farklı farklı kapsamlı video eğitim programları var. Hepsine Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki İngilizce Video Eğitimler sayfasından ulaşabilirsiniz. IELTS için özellikle Reading Akademi ve Writing Akademi öğrencilerimizin tercih ettiği kaynaklar

 2. Merhabalar hocam, ben bugün ani bir karar ile Almanya da yüksek lisans arayışına girdim. Bütün üniversiteler, minimum IELTS 6 civarı puan istiyor. Kendi ingilizceme güveniyorum. Ama bu sınavın taktik sınavı olduğunu da biliyorum. Bugün IELTS çalışmaya başladım. Bugün 10.02.2020 ve IELTS sınav tarihim 25.03.2020, yaklaşık 45 günüm var. Umarım hedefime sizin yardımlarınız sayesinde ulaşırım. Sonuçları alınca burdan paylaşacağım. Saygılar. Not: Sadece ücretsiz içeriklerinizden çalışıyorum. Bunun için teşekkür ederim.

  1. Hüseyin Demirtaş

   Açıkçası taktik sınavı değil. İyi bir İngilizce gerekiyor. Eğer İngilizceniz iyiyse bolca deneme testi çözüp analiz ederek, yazı ve konuşmalarınıza geribildirim alarak rahatça 6 üstü bir puan almak mümkün. Size ilk etapta tavsiyem eğer Hüseyin Demirtaş Akademi kitap veya eğitim setlerine erişiminiz yoksa YouTube kanalında Reading Analiz, 41 Gün Speaking, Essay Dersleri serilerini bitirmeniz. Sonrasında İngilizce Saati podcastlerini bitirmeniz. Hepsi direk IELTS için çok yarar sağlayacak kaynaklar.

 3. Merhaba hocam, mezun olmama 2 yıl var,yüksek lisans için şimdiden çalışmaya başlamak doğru olur mu? Kursa katılamayacak olanlar için youtube kanalınız ve kitaplarınız yeterli midir? Teşekkürler

  1. Hüseyin Demirtaş

   Çalışma süresi seviyenize bağlı. Eğer sağlam bir İngilizce altyapınız varsa TOEFL gibi zorlu bir sınav ciddi emek ve hazırlık gerektirir yani 2 yıl iyi bir çalışma süresi olur. Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki kitaplar ve eğitimler modüler şekilde ilerliyor. Biz genel olarak reading, listening, writing, speaking sıralı bir çalışmayı öneriyoruz. Bu programları bitirdikten sonra üzerine bolca deneme sınavı çözmek genel olarak hem ülkemizde hem de yurt dışında istenen ortalama TOEFL puanları için gerekli altyapıyı sağlıyor. Ancak elbette ne kadar çok İngilizceye maruz kalırsanız o kadar iyi yani ideal olan temel eserleri bitirdikten sonra mümkün olduğunca geniş bir kaynak havuzuna erişmek.

 4. hocam merhaba, ıelts calışmaya başladım ve temelim sağlam diyebilirim. oncelikle biraz daha hakim olmak için gramerle başlamayı düşünüyorum. YDS gramer kitabıyla başlasam sizce yanlış bir adım olur mu ? Tesekkurler

  1. Hüseyin Demirtaş

   Yanlış değil eğer gramer eksiğiniz varsa onu hızlıca kapatıp sırayla okuma, dinleme, yazma ve konuşma şeklinde çalışabilirsiniz. Ancak gramere 2-3 aydan fazla harcamayın, bu süre zarfında bitirmeyi hedefleyin.

 5. Hocam çalışmalarınız hayranlıkla izliyorum. Size bir sorum olacak daha önce ielts sınavına girdiniz mi? ve kaç puan aldınız. ilginiz için şimdiden teşekkürler.

 6. Merhaba,İelts Akademiz sınavına girmem gerekiyor .Writingten en az 6,5 diğerlerinden en az 7 istiyorlar.Ama seviyem İntermediate.Korktuğum bölümse speaking.Bu puanları almam gerçekçi mi sizinle çalışırsam ulaşabilir miyim bu puanlara merak ediyorum

  1. Hüseyin Demirtaş

   Azimli bir öğrenci, iyi bir öğretmen ve gerekli zamanla bu puanlar alınır çok zor puanlar değil. Daha önce öğrencilerimizle defalarca bu puanlara ulaştık. Ancak temel sorun şu anda programımın yoğunluğu sebebiyle pek yeni öğrenci kabul edemiyor olmak.

 7. Merhaba hocam
  IELTS sınavına hazırlanıyorum. Ancak yardım almam gereken kısım writing. Bunun için de geri dönüt almam ve o şekilde ilerlemem gerekiyor. Yalnızca writing task ödevleri verip inceledikten sonra geri dönüt verebileceğiniz bir iletişim adresiniz mevcut mu acaba ya da böyle bir olasılık var mı?

  1. Hüseyin Demirtaş

   Merhaba Raziye Hanım, IELTS ve TOEFL gibi sınavlara giren öğrencilerin essaylerini ve yazı ödevlerini değerlendirip geribildirim sunduğumuz essaykontrol.com hizmeti mevcut. Yıllardır Türkiyenin önde gelen üniversitelerine ve kurumlarına hizmet veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.