İçeriğe geç

IELTS ve TOEFL Speaking Tavsiyesi

ielts-toefl

Hem IELTS hem de TOEFL Speaking bölümlerinde adaylara pek çok farklı konuda konuşma soruları yöneltilebiliyor. Öğrencilerin speaking bölümünde yaptıkları en temel hatalardan birisi kendilerine sorulan soruya “mükemmel” yanıtı ararken zaman ve enerjilerini tüketmek.

Size sorulan sorular zekanızı, yaratıcılığınızı ya da dünya görüşünüzü ölçmüyor.

Size sorulan soruların amacı İngilizce konuşma becerilerinizi ve sınırlı bir sürede cevap verme yetinizi ölçmek.

O açıdan karşınıza gelen herhangi bir soruda en doğru ya da en etkiliyeci içeriği aramak yerine en rahat ve güzel ifade etme şeklini arayın. Mesela en sevdiğiniz spordan bahsedin diye bir soru geldiğinde sizin en sevdiğiniz spor golf ise ama golfü anlatacak İngilizceniz yoksa en kolay anlatılacak spor dalını seçip sanki o en sevdiğiniz spormuş gibi anlatmaya başlayın. Rahat edin!

Speaking Rehberi ile İngilizce konuşma becerinizi geliştirin
speaking rehberiİngilizce konuşma en çok ihtiyaç duyulan ama en çok ihmal edilen ve en çok yanlış yapılan alan.

Speaking Rehberi size ilk önce İngilizce konuşma becerinizi geliştirmeniz için bilmeniz gereken teorik ve pratik altyapıyı sunuyor.

Daha sonra ise her bir ünitede onlarda soru, örnek cevaplar ve bu cevapların Türkçe çevirileri ile İngilizce konuşma dağarcığınıza çok sayıda yeni kelime ve ifade eklemenize yardım ediyor.

Speaking Rehberi, hem pratik kullanım için hem de TOEFL, IELTS ve Proficiency İngilizce konuşmaları sınavları için temel bir kaynak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.