İçeriğe geç

YDS’den 55 Almak

yds özel ders istanbul

YDS’den 55 almak bence hiç İngilizce bilmeyen bir kişi için normal çalışmayla bir yıl içinde, sıkı ve düzenli çalışma ile ise 6 ay içerisinde mümkün.

YDS’den 55 almak için İngilizce Gramer

Hiç İngilizce bilmeyen bir kişinin ilk etapta seri bir şekilde İngilizce gramerini bitirmesi gerekecek. Bunun için piyasada türlü türlü kitap var. Ancak ben öğrencilerime daha çok ELS English Grammar Inside and Out kitabını tavsiye ediyorum. Bu oldukça kapsamlı, pek çok konu testi içeren ve aralarda size bolca kelime de öğreten iyi hazırlanmış bir kitap. Kitabın yeni başlayanlar için bir başka artısı da dilinin Türkçe olması.

YDS’den 55 almak için İngilizce kelime öğrenimi

Temel İngilizce dilbilgisini öğrendikten sonra, hemen kelime dağarcığının geliştirilmesi gerekiyor. Bu kapsamda ELS Test Your Vocabulary kitabını tavsiye edebilirim. Bu iki kitabı başarıyla tamamladıktan sonraki adım ise sınav formatına hazırlık.

YDS’den 55 almak için deneme sınavları

Bu aşamada önceki yılların çıkmış sorularını ve farklı yayınevlerinin deneme sınavı setlerini çözmek gerekli. Çözdüğünüz sınavlarda yanlış yaptığınız ya da anlamadığınız yerleri bir bilene danışarak 20 deneme sınavı tamamlarsanız, 55 almamanız için bir sebep görmüyorum.

Bir sonraki adım

YDS’den 55 aldıysanız, bir sonraki adım YDS’den 70 almak sonra da YDS’den 90 ve üstü almak olsun. Unutmayın dil kullanılmazsa hemen körelir. O sebeple bir seviyeyi geçince hemen bir üst seviye için hazırlıklara başlayın.

Hangi puanın hangi YDS grubu ya da seviyesine denk geldiğini görmek için YDS Puan ve Seviyeleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Rehbere mi ihtiyacınız var?

Çalışmanıza rağmen puanlarınız yükselmiyorsa ya da YDS’ye uzman desteğiyle hazırlanıp hızlı bir şekilde ilerlemek istiyorsanız, Hüseyin Demirtaş’ın YDS puanı 99 ve sizden önce pek çok insana YDS özel dersleriyle yardım etti.

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiketler: ydsden 55 almak, yds’den 55 almak, 6 ayda yds skoru, ydsden 1 yılda 55 almak

“YDS’den 55 Almak” hakkında 5 yorum

  1. Hüseyin Demirtaş

   1 yıl her gün 1-2 saat ya da haftada en az 10 saat çalışarak ilerlerseniz almamanız için bir neden yok. İlk önce testli bir gramer kitabı bitirin, daha sonra bir reading kitabı bitirin, sonra da deneme sınavları çözün. Bu şekilde bir program size 55 puan üstünü getirir.

   1. selamün aleyküm hocam
    Nisanda yds sınavına girme niyetim var.Aylardır sizi takip ediyorum ve sizin göstermiş olduğunuz yöntemlere göre çalışıyorum.
    üniversitenin proficiency sınavından geçemedim.
    belli bir düzeye geldim fakat hiç de yds’ye girmedim.Yaklaşık 2.5 ay var
    neler yapmalıyım.
    yazılarınızı da okudum fakat ne yapmam gerektiği konusunda tam bir yol belirleyemedim
    kendime.Yani bu 2.5 ayda sadece yds’ye yönelik çalışıp sadece okuma anlamayı geliştireyim diyorum.Asıl amacım ing öğremek fakat sınavdan da geçmem gerekli
    Bir de yazdığınız gramer ve vocabulary kitabını bu sınav için alsam bitirebilir miyim.
    Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.