İçeriğe geç

Reading Akademi

Reading Akademi ile İngilizce okuduğunuzu anlamayı öğrenirsiniz.

Reading Akademi, tam 30 saat detaylı video reading analiz derslerinden oluşan bir eğitimdir.

Reading Akademi kimin için?

Reading Akademi, İngilizce okuduğunu anlamak isteyenler içindir.

Eğer İngilizce okuduklarınızı anlamada zorluk çekiyorsanız ve readinginizi geliştirmek istiyorsanız Reading Akademi sizin için idealdir. Reading Akademi TOEFL, IELTS, İş İngilizcesi ya da akademik İngilizce öğrenen ve İngilizce okuma anlama becerisini geliştirmek isteyen öğrenciler için benzersiz bir eğitimdir.

Reading Akademi’de Neler Var?

Reading Akademi’de bilim, sanat, teknoloji, edebiyat, haberler ve kültür gibi pek çok konuda kolaydan zora özel ders kalitesinde video dersleri yer almaktadır.

Reading Akademi eğitiminde incelenen her bir İngilizce okuma parçasının yanında Türkçe çevirisi de yer alır. Böylece video derslerinden sonra metin karşılaştırmaları yaparak da çalışabilirsiniz.

Reading Akademi eğitiminde incelen her bir İngilizce okuma parçasının İngilizce ses dosyası da yer alır. Böylece metinleri tekrar tekrar dinleyerek İngilizce dinleme ve telaffuz becerilerinizi de geliştirirsiniz.

Reading Akademi Örnek Ders

Reading Akademi derslerinden bir kesiti aşağıda bulabilirsiniz. Reading Akademi müfredatında pek çok farklı konu ve sınav ile ilgili hem metin analizleri ve soru çözümleri hem de reading alanında özel bilgiler ve ipuçları yer alıyor.

Reading Akademi Nasıl İşliyor?

Reading Akademi eğitimine kayıt olduktan sonra 6 saat içerisinde hesabınız aktive edilir. Ayrıca anlamadığınız cümleleri sormanız için size özel bir e-posta adresiniz de olacak.

Eğitim erişim bilgileriniz geldikten sonra Reading Akademi derslerinizi paket üyeliğiniz süresince tekrar tekrar izleyip aklınıza takılan noktaları sorabilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Emre

Hocam gönderdiğiniz videolardan sizden ders almak kadar fayda görüyorum. Demek ki doğru yoldasınız. Gramerle problemi olmayan belli bi seviyeyi yakalayanlara çok faydalı bi içerik olacağı kanısındayım.”

Attila

Bu projenizi desteklemekle birlikte uygulamaya koyacağınız anı dört gözle bekliyorum. Parmak bastığınız sorundan mustarip bir öğrenciyim. Çeviri hususunda pek çok kurs ve kitap beklentilerimi karşılamadı, genellikle hepsi üstünkörü bir şekilde konuyu geçiştiriyorlar.” demiş.

Ercan

“Malesef ülkemiz bu süreçlere tonla para dökerek en profosyonel diye tabir edilen c1 c2 kurlarını tamamlamış ama bahsettiğiniz cümle yapılarını görünce integral problemi çözer gibi 2 saat cümleyi anlamaya çalışmaya harcayan ve buna rağmen yine de anlayamayan öğrencilerle dolu. Tüm bunlara bakınca ben en azından kendi adıma hiçbir kursa güvenip ne paramı ne zamanımı boşa harcamak istemedim. Eminim benim gibi binlercesi var ama doğru bir sistem öğreten kimse yok. Her kurum her hoca İngilzce öğretmeyi vaadediyor ama hiç kimse İngilizce öğrenme’yi öğretmiyor. Sizin sisteminizdeki can alıcı nokta da bu zaten, derslerin sonucunda balık elde etmek değil balık tutmayı öğretmek.”

Nihal

“Temel Writing Eğitiminizden çok faydalandım. Bir merkeze vs. giderek ders almak için zamanım olmadığından, hem derslere uzaktan erişebilmek, hem de istediğim nitelikte bir eğitimi almış olmak beni mutlu ediyor. YouTube kanalınızda yayınladığınız videolarınızı ilgiyle takip ediyorum. Reading Akademi Projesi fikrinizi de çok beğendim, yine çok başarılı ve verimli olacağına inanıyorum.”

Reading Akademi için hangi seviyede olmalıyım?

En sık gelen soru “Hocam bu eğitime katılmak için hangi seviyede olmalıyım” sorusuydu. Reading Akademi eğitiminde her şey detaylıca satır satır, kelime kelime açıklandığı için ileri seviye bir İngilizce gerekmiyor. A2 seviyesinin üstündeyseniz yani temel gramer konularını biliyorsanız ve basit cümleleri anlıyorsanız Reading Akademi eğitimine katılabilirsiniz.

Anlaşılmayan İfadeler Kütüphanesi

Reading Akademi’ye katıldığınızda haftalık okuma ödevleriniz olacak. Her bir öğrenci okuyup anlamadığı ifadeleri benimle paylaşacak. Bu ifadeleri Anlaşılmayan İfadeler Kütüphanesi ismini verdiğim sayfada toplayıp açıklayacağım. Böylece en çok kafa karıştıran ve en çok merak edilen karışık yapıları herkes birbirinden öğrenmiş olacak. Eğitim daha kapsamlı ve zengin bir hal alacak.

Reading Akademi Örnek Metinler

Bazı okuyucularım Reading Akademi’de inceleyeceğimiz metin örneklerini görmek istediler. Aşağıda size fikir vermesi adına farklı metinlerden kesitler yer alıyor.

“The history of psychology as a scholarly study of the mind and behavior dates back to the Ancient Greeks. There is also evidence of psychological thought in ancient Egypt. Psychology was a branch of philosophy until the 1870s, when it developed as an independent scientific discipline in Germany and the United States.”

“You know you’re in love when you can’t fall asleep because reality is finally better than your dreams.”

“Nonalcoholic fatty liver disease (NAFLD) may foster a tumor microenvironment that promotes cancer recurrence and progression. We examined the relationship between NAFLD and mortality among a sample of cancer survivors.”

“But recent survey data provides troubling evidence that a shared sense of national identity is unraveling, with two mutually exclusive narratives emerging along party lines.”

Reading Akademi Kayıt

Reading Akademi paketleri ile ilgili detaylı bilgileri ve kayıt seçeneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki Reading Akademi tanıtım sayfasında bulabilirsiniz.

Reading Akademi’yi İncele