İçeriğe geç

KUEPE Listening

KUEPE listening bölümü ile ilgili dersler, kaynaklar, tavsiyeler ve ipuçları bu sayfada sizi bekliyor.

KUEPE Listening Formatı

KUEPE listening bölümü 30 dakika sürüyor. Bu bölümde 2 tane görev var. İlki while-listening olarak adlandırılan, bir konuşmayı dinlerken önünüzdeki çoktan seçmeli sorulara cevap verdiğiniz dinleme testi. İkincisinde ise note taking yani not alma yapıyorsunuz. Konuşmayı dinleyip not alıyorsunuz. Daha sonra notlarınızdan yola çıkarak soruları cevaplıyorsunuz. Listening bölümü 15 puan üzerinden notlandırılıyor.

KUEPE Listening Örneği

Örnek metin

“Alex: Well, basically, as you said, it’s an opportunity for the public to participate and collaborate in scientific research. And this is done simply with the intention of increasing the amount of scientific knowledge. Through this program we can involve the public in the projects scientists are leading by having them gather more data in a relatively short amount of time.”

Örnek soru

The purpose of Citizen Science is to ______.
a) encourage more people to become scientists
b) raise funds for community scientific projects
c) increase the amount of scientific knowledge
d) raise awareness of technological developments

KUEPE Listening için Nasıl Çalışılır?

KUEPE listening bölümünde başarılı olmak için Listening Dersleri listesinde yer alan ders ve alıştırmaları bitirmenizi öneririm.

KUEPE Rehberi

KUEPE ile ilgili her şey Koç Üniversitesi KUEPE Sınavı sayfasında.


Etiketler: kuepe listening dersleri, kuepe listening örnekleri, kuepe listening sınavı, kuepe listening tavsiyeleri, kuepe listening ipuçları, kuepe listening nasıl çalışılır