İçeriğe geç

Koç Üniversitesi KUEPE sınavından güzel bir sonuç

koç kuepe

Koç Üniversitesinin KUEPE isimli İngilizce yeterlilik sınavı, okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinden oluşan TOEFL IBT ve Boğaziçi Proficiency sınavı karışımı güzel bir sınav. Kolay bir sınav değil. Bazı öğrenciler ilk girişte geçerken bazı öğrenciler 3-5 defa girdikten sonra ancak geçebiliyor. Bu yıl Boğaziçi, Bilgi, ve Yeditepe’den öğrencilerime ek olarak Koç’tan öğrencilerle de KUEPE çalışmaları yaptım. İlk önce 2 yıldır bu sınavı geçemeyen bir öğrencimi başarıya ulaştırmanın mutluluğunu yaşadım. Sonra ise Haziran sınavında kalan bir öğrenciyi Eylül sınavına hazırladım.

koç kuepeBeren Hanım’la sınav öncesi 3 haftalık bir hazırlık dönemimiz oldu ve kendisiyle çok güzel bir ilerleme kaydettik. Açıkçası az zamanda çok iş yapmanın gururunu yaşıyorum. Ben de Beren Hanım’a sordum neler yaşadık bir anlatsın istedim.

Şimdi onu dinleyelim:

Öncelikle üniversite hazırlık atlama sınavıma sadece iki buçuk hafta kalmasına rağmen sizinle çalışmaya başladık ve iyi bir sonuçla geçtim. Sizinle derse başlamadan önce kendi çalışma yöntemlerimle sınava hazırlanmıştım ama bu izlediğim yolda hatalarımı fark edemediğim ve beni düzeltebilecek biri olmadığı için için geçememiştim. Keşke daha önce derse başlamış olsaydık yine de sizinle derse başladığımız bu kısa sürede bana gösterdiğiniz yol, taktikler ve verdiğiniz kaynakların ,uygulamaların yeri çok büyük.Yazdığım essaylerin karşılaştırılması hataların tek tek bulunup öğretilmesi, readinglerin incelenmesi speaking pratikleri ve online dersler gibi sağladığınız bir çok imkan ve doğru yol gösterme ile güzel başarılar yakaladık. Az zamanda çok iş yaptık ve başardık bu yüzden herkese tavsiye ederim. Kısa sürede bana çok şey kattınız geliştirdiniz emeğiniz çok büyük her şey için tüm çabalarınız için çok teşekkür ederim. işinize olan heyecan ve inancınızı hiç kaybetmemeniz dileği ile…????”

Evet insan böyle güzel mesajlar ve sonuçlar alınca işine olan heyecan ve inancı hem canlı kalıyor hem de daha da güçleniyor 🙂

KUEPE Kaynakları

Koç Üniversitesi KUEPE sınavına hazırlananlar için kaynaklar:

 


Etiketler: koç kuepe, koç hazırlık atlama, kuepe sınavı, kuepe dersi, kuepe kursu, kuepe öğrencileri, kuepe özel ders

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.