İçeriğe geç

ODTÜ Hazırlık Sınıfı Listening Sorusu

odtü metu proficiency hazırlık

ODTÜ İngilizce hazırlık sınıfından bir okurumun listening yani İngilizce dinleme bölümü ile ilgili sorusu ve cevabım.

Oğuzhan

odtü metu proficiency hazırlı

İyi günler. Benim size birkaç sorum olacaktı.Öncelikle ben ODTÜ hazırlık sınıfı öğrencisiyim. Seviyem elementary ve ona göre dersler işliyoruz. Listening bölümüne yavaş yavaş giriyoruz. Sizin listening nasıl gelişir yazınızı okudum ama voa learning englishde seviye yok ve bir yazı çok uzun bir boyuta sahip çoğu yeri anlayamıyorum yine de devam edeyim mi yoksa başka programlardan mi dinleyim ?

Listening için ne yapmalısınız?

Listening becerinizi geliştirmek için takip etmeniz gereken 3 adım var. İlki Listening Nasıl Gelişir dersinde anlattığım çalışma yöntemi, ikincisi her gün düzenli pratik, üçüncüsü ise seviyenize uygun adım adım zorlaşacak dinleme parçaları. Eğer VOA zor geliyorsa ilk etapta Listen a Minute, sonra VOA, sonra da TED şeklinde ilerleyebilirsiniz.

Sizin de sorunuz mu var?

Hüseyin Demirtaş ile İngilizce Sohbeti bölümünde okurlarımdan gelen soruları cevaplıyorum. Her gün Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından okurlarımdan çok sayıda soru alıyorum. Bu soruları sırayla ve müsait oldukça cevaplıyorum. Sizin de sorunuz varsa Soru Sor sayfası üzerinden sorabilirsiniz.

 

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiketler: odtü hazırlık, metu hazırlık, odtü proficiency, metu proficiency

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.