TOEFL Speaking Kursu

TOEFL speaking kursu

TOEFL Speaking kursunda TOEFL IBT Speaking bölümünde başarılı olmanız için bilmeniz gereken ne varsa işliyoruz. Bol bol pratik, örnek cevaplar, soru teknikleri, cevap şablonları ve zaman yönetimi gibi kilit konu analizleriyle TOEFL Speaking bölümüne güvenle hazırlanmanızı sağlıyoruz.

Bu Eğitimi Farklı Kılan Ne?

Bir eğitim ancak onu veren hoca kadar iyidir. Bir eğitimin başarısında en belirleyici faktör hocanın kalitesidir. Ben Hüseyin Demirtaş. Yabancı dil Türkiye 12.’siyim. Boğaziçi Çeviriblim mezunuyum. Amerika’da ve İngiltere’de çalıştım. A Haber, Bloomber HT, Sabancı Vakfı, İBB, THY gibi kurumlara İngilizce çeviri desteği sundum. Tek deneme çözerek girdiğim TOEFL IBT sınavından 120 üzerinden 113 aldım. On binlerce insanın 85 almak için yıllar harcadığını düşünürseniz anlatmak istediğim daha açık bir hal alır. TOEFL Speaking Kursu’nda puanınızı ve güveninizi artıracak pratik ve teorik bilgileri paylaşacağım.

Hatta size küçük bir tanıtım videosu da hazırladım.

TOEFL Speaking Kursu İçeriği

Eğitimde ilk önce katılımcılara TOEFL Speaking bölümünde yüksek puan almak için bilinmesi gerekenleri anlatarak başlayacağım.

Bol Bol Pratik

Daha sonra 4 hafta boyunca katılımcılarla toplamda 8 tane TOEFL Speaking denemesi çözeceğiz. Her bir denemede sorulara ilk önce kendim canlı canlı cevap örnekleri verip, öğrencilere sorulara nasıl, pratik ve hızlı cevap verebileceklerini ve cevaplarını o süreye sığacak şekilde nasıl ayarlayabileceklerini göstereceğim.

Canlı Cevap Analizleri

Daha sonra 7 kişilik grubumuzdaki her bir katılımcı, sorulara sırayla cevap verecek. Ben de bu sırada dinleyip notlar alıp her bir katılımcı cevabını tamamladıktan sonra o cevabın hem iyi yanlarını göstereceğim hem de yanlışlarını düzeltip nasıl daha iyi cevap verebileceğini öğreteceğim.

Kat Kat Öğrenme

Bunu grup olarak yapacağımız için her katılımcı diğerlerinden öğrenmiş, ders almış olacak yani kendi başına 1 öğreniyorsa grup içinde 3-4 kat daha fazla öğrenmiş olacak.

Ders Kayıtları ile Dersten Sonra Tekrar

Eğitimdeki tüm cevaplarımı ve kaynakları dijital olarak kaydetmeyi planlıyorum. Böylece her bir katılımcı dersten sonra o dersin kayıtlarını yüksek kalitede dinleyip tekrar edebilecek. Bunun için sadece katılımcılara özel bir ders sitesi olacak ve katılımcılar 8 hafta boyunca eğitimle ilgili tüm içeriklere bu site üzerinden ulaşabilecek.

Haftalık TOEFL Speaking Ödevleri

Dahası her hafta için 2 tane İngilizce konuşma ödevi olacak. Katılımcılar kendilerine vereceğim 2 konuda her hafta araştırma yapıp 3 dakikalık bir konuşma hazırlayacak ve bunu bana ses kaydı olarak gönderecekler. Bu sınav için çok faydalı bir speaking alıştırması.

Bu ses kayıtlarını da dinleyip feedback yani geri bildirim yazacağım. Bu feedbackleri ve ders ödevlerini de yine dijital olarak ders sitesinden katılımcılar ile paylaşacağım. Böylece çok daha zengin bir kaynak ve geri bildirim havuzu oluşacak.

TOEFL Speaking Kursu Eğitim Süresi

TOEFL Speaking Kursu 4 hafta boyunca Cumartesi 14:00-16:00 saatlerinde gerçekleşecektir.

Eğitim Adresi

Haftalık ve dönemlik programıma göre eğitimlerimiz Yeniköy, Maslak veya Çağlayan ofislerinden birinde gerçekleştiriyor. Yurt dışında veya seyahat halinde olduğum durumlarda ise derslerimiz online olarak gerçekleşiyor.

Sorularınız mı var?

Sorularınızı İletişim sayfasından sorabilirsiniz.


Etiketler: toefl speaking, toefl speaking kursu, toefl speaking eğitimi, toefl speaking taktikleri, toefl speaking cevapları, toefl speaking teknikleri, toefl speaking soruları