Ziyaretçilerden Sorular & Mesajlar

Bu sayfada huseyindemirtas.net ziyaretçileri tarafından gönderilen mesajlar ve sorulan sorulardan kesitler yer alıyor. Soruların bir kısmı genel okuyucu kitlesini ilgilendirdiği için bunları kişisel bilgi içermeyecek şekilde derleyip cevaplarıyla beraber ziyaretçilere sunuyorum.

Faydalı olması dileğiyle.

Okuyucu Sorularından Seçmeler

İlker

Merhabalar. Sitede tüm yazıları iki gün içinde okudum büyük bir ilgiyle. Bilginizi aktarmanız, aktarma tarzınız çok özel. Size bir yorumda da sormuştum. Kelimeleri akılda tutmak üzerine daha çok yazabilir misiniz ? İngilizce kelime defteri yazınızı okuduktan sonra kelime defteri tutmaya basladım. Tavsiyeleriniz bize yol gösteriyor. Kelime hatırlama ve öğrenme üzerine yazacagınız metinleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sizin tavsiyenizin bana yol göstereceğine inanıyorum Reading analizi videonuzu da keyifle izledim. Hem yeni videolarınz, hem yeni yazılarınızı da sabırsızlıkla bekliyorum.

İlker Bey'in mesajına istinaden İngilizce kelime ezberleme için kanıtlanmış 6 strateji yazısını hazırladım.

Mine

Hocam ben writing yazamıyorum nasıl çalışacağımı cümlelerimi nasıl düzgün kuracagımı bilmiyorum. IELTS'e hazırlanmaya çalışıyorum ama nasıl yapacagımı bilmiyorum. Hocam bana rehber olup yol gösterebilir misiniz bu konuda?

Mine Hanım'ın soruna cevap olarak Writing yazamıyorum. Ne yapmalıyım? yazısını hazırladım.

7 thoughts on “Ziyaretçilerden Sorular & Mesajlar”

  1. Merhabalar. Ben meslek bulma konusunda çok kararsızım ve kendime güvenemiyorum bi türlü. Okulda tek iyi olduğum ders ingilizce. Mütercim tercüman olmayı düşünüyorum-olmalı mıyım olmamalı mıyım bundan da emin değilim- ancak ne dinleme yeteneğim var ne de konuşma. 1 yıl sonra ygs sınavına giricem bu yüzden meslek konusunda acele ediyorum. Bi yardımcı olursanız memnun olurum.

    1. Merhaba Şule, dinleme ve konuşma geliştirilebilecek beceriler. O sebeple genel olarak İngilizcen iyiyse mütercimlik ya da öğretmenlik yapabileceğin alanlar. Mesele senin neyi isteyip neyi istemediğin.

      1. Haklı olabilirsiniz ancak zorlanıyorum yardım edecek kimse yok neyden tam olarak yararlansam nasıl başlasam emin değilim,bu konuda sıkıntı ingilizcem genel olarak iyi durumda okuldaki kişilerden daha iyi öyle söyliyim ve mütercim tercüman olmayı bu aralar kafaya koydum gibi çünkü başka uygun şey bulamıyorum kendime göre üniversite zor diyolar yine de emin değilim.. başarısız olucam gibi bir his var sürekli içimde

  2. Hocam merhabalar. Sizi keşfedeli 2 gün oldu.Sitenin neredeyse tamamını okudum. Gerçekten büyük bir çalışma, bu konudaki emekleriniz taktire şayan.Hocam ben ingilizceyle ilgili hiç bir şey bilmiyorum,sizi keşfettikten hızlı bir kararla yeniden ingilizce öğrenmeye karar verdim.Daha öncede girişimlerim oldu fakat sonu hep hüsran.Sitede tavsiye edilen English Grammar In Use adlı kitabı edindim.Sizin yönlendirmenizle ilk olarak gramer çalışmaya başlayacaktım.Şöyle bir sorun oldu tek bir kelime bile Türkçe olmadığı için nasıl başlayacağımı bilemedim.En basit örneği bile anlamıyorum çünkü örnekteki kelimeleri bilmiyorum.Hocam gramer çalışırken çalıştığım sayfadaki kelimeleri ezberlemek mi gerekiyor.Nasıl yapmalıyım.Nasıl çalışmalıyım.

  3. Hocam ben geçenlerde internette dolaşırken gördüğüm bir haber üzerine soru sormak istiyordum.Simültane çeviri yapan kulaklık geliştirilmiş haberiniz olmuştur mutlaka ben de Boğaziçi Çeviribilimi düşünen biri olarak bu konuyu bir de sizden dinlemek istedim sizce iş imkanlarımızı elimizden alma ihtimali ne kadar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir