30 Comments

 1. Merhabalar. Ben meslek bulma konusunda çok kararsızım ve kendime güvenemiyorum bi türlü. Okulda tek iyi olduğum ders ingilizce. Mütercim tercüman olmayı düşünüyorum-olmalı mıyım olmamalı mıyım bundan da emin değilim- ancak ne dinleme yeteneğim var ne de konuşma. 1 yıl sonra ygs sınavına giricem bu yüzden meslek konusunda acele ediyorum. Bi yardımcı olursanız memnun olurum.

  1. Merhaba Şule, dinleme ve konuşma geliştirilebilecek beceriler. O sebeple genel olarak İngilizcen iyiyse mütercimlik ya da öğretmenlik yapabileceğin alanlar. Mesele senin neyi isteyip neyi istemediğin.

   1. Haklı olabilirsiniz ancak zorlanıyorum yardım edecek kimse yok neyden tam olarak yararlansam nasıl başlasam emin değilim,bu konuda sıkıntı ingilizcem genel olarak iyi durumda okuldaki kişilerden daha iyi öyle söyliyim ve mütercim tercüman olmayı bu aralar kafaya koydum gibi çünkü başka uygun şey bulamıyorum kendime göre üniversite zor diyolar yine de emin değilim.. başarısız olucam gibi bir his var sürekli içimde

 2. Hocam merhabalar. Sizi keşfedeli 2 gün oldu.Sitenin neredeyse tamamını okudum. Gerçekten büyük bir çalışma, bu konudaki emekleriniz taktire şayan.Hocam ben ingilizceyle ilgili hiç bir şey bilmiyorum,sizi keşfettikten hızlı bir kararla yeniden ingilizce öğrenmeye karar verdim.Daha öncede girişimlerim oldu fakat sonu hep hüsran.Sitede tavsiye edilen English Grammar In Use adlı kitabı edindim.Sizin yönlendirmenizle ilk olarak gramer çalışmaya başlayacaktım.Şöyle bir sorun oldu tek bir kelime bile Türkçe olmadığı için nasıl başlayacağımı bilemedim.En basit örneği bile anlamıyorum çünkü örnekteki kelimeleri bilmiyorum.Hocam gramer çalışırken çalıştığım sayfadaki kelimeleri ezberlemek mi gerekiyor.Nasıl yapmalıyım.Nasıl çalışmalıyım.

  1. Başlangıçta Türkçe sözlükten destek alabilirsiniz Mesut Bey. İngilizce açıklamaları Türkçe sözlük ile analiz edin bir süre. Ama ilerleyince sadece İngilizce-İngilizce çalışın. Gramer için de İngilizce Gramer Nasıl Çalışılır dersi var YouTube kanalımda onu izleyin.

 3. Hocam ben geçenlerde internette dolaşırken gördüğüm bir haber üzerine soru sormak istiyordum.Simültane çeviri yapan kulaklık geliştirilmiş haberiniz olmuştur mutlaka ben de Boğaziçi Çeviribilimi düşünen biri olarak bu konuyu bir de sizden dinlemek istedim sizce iş imkanlarımızı elimizden alma ihtimali ne kadar?

 4. Değerli hocam, ben Pınar Cengiz .Listening videonuzu dinledim.Listen a minute den bahsettiniz.Çok hızlı video ilerlemekte, yetişemiyorum.Cümleleri ezberlesem öyle dinlesem olmaz mı?Başka çarem yok hocam iyi günler diliyorum

 5. Merhaba, öncelikle bu güzel siteniz için çok teşekkürler. Ben yeniden İngilizce çalışmaya başlayacağım. Bu sefer olacak İnşallah. Ben de lisede dil bölümünde okudum. Grammer olarak lisede de kullandığımız YDS Yayıncılığın kitapları var. Yeniden bir grammer almalı mıyım?
  Her konu için bir hafta süre verdim kendime 5. konudan sonra da reading çalışmalarına başlamayı planladım. Şuan da Türk Dili üzerine master yapıyorum. Ama İngilizcem kadro alabilmek için yeterli olmadığı gibi yurt dışı iş imkanları için de yeterli değil. Bu yüzden İngilizce seviyemi geliştirmek istiyorum. Bana bu süreçte, daha ilk günlerden kafa karışıklığımı gidermemde yardımcı olduğunuz, videolarınız ve yazılarınız; kitap önerileriniz için teşekkürler. Saygılarımla…

  1. Yeni bir gramer kitabına gerek yok. Elinizdekini bitirip yoğun şekilde okuma ve metin analizi yapın. İlk hedef okuma anlamayı çok iyi seviyeye çıkarmak olmalı.

 6. Ben essay rehberi aldım. Çok memnunum ama kitapta classification essay yok. Nasıl çalışabilirim? Bilgi verirseniz sevinirim.

 7. Merhaba, öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. İlgiyle inceledim ve oldukça faydalı buldum. Ben orta okuldan beri İngilizceye meraklı ve dersi seven biriydim fakat bir türlü üstünde durmadım ve geliştiremedim. şuan da bunun pişmanlığını yaşıyorum. Yeniden başlamak ve açıkçası hem İngilizce konuşabilecek hem de yabancı dil sınavlarına girebilecek düzeye gelmek istiyorum. En yakın sınavda YDS olacak benim için. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Nereden? Nasıl? başlamalıyım kafam çok karışık .Sizin bu konudaki tavsiyeleriniz benim için çok önemli olacaktır. Şimdiden çok teşekkür ederim. 🙂

 8. Hocam udemy vs gibi bir platformda Hüseyin Demirtaş ile İngilizce kursu görebilecek miyiz? Sıfırdan ileri seviye online bir kurs olsa güzel olmaz mı?

  1. Merhaba Mehmet Bey şu anda herkese açık eğitimlerimi YouTube kanalımda özel video eğitim paketlerimi ise Hüseyin Demirtaş Akademi‘de öğrencilere sunuyorum. Şu an Udemy’de yok ne zaman olur bununla ilgili net bir plan yok. Bir de tek bir eğitime her şeyi sığdırmak hem mümkün değil hem sağlıklı değil. Ben her bir beceri için özelleşmiş nokta atışı eğitimler hazırlamayı tercih ediyorum. Böylece adım adım sağlam bir temel oluşturarak ilerliyoruz öğrencilerimle.

 9. merhabalar ben yaklaşık olarak 2-2.5 ay gramer çalıştım çok derine inmeden okuduğum cümleleri anlamakta hiç sıkıntı çekmiyorum hikaye kitabı okurken dahi ancak 1 haftadır listening çalışıorum bazen anlarmış gibi geliyor ama bakıyorum da çok kolay cümleler hariç hiç anlamıyorum ne yapmalıyım ?

  1. bu listeningden ziyade kompleks cümle anlamama sorunu. Önce o cümleleri yazılı olarak çalışıp analiz edin sonra listeninge geçin.

 10. Selamlar..
  Eğer mümkünse sizden bir konuda bana yardımcı olmanızı rica edecektim..
  Firmam için İngilizce bir slogan oluşturmak istiyorum..
  (Technical elektronik innovations industry)
  (Electronic technical innovations industry)
  Acaba burada sıralama nasıl olmalı..
  Yada Sizin Böyle bir slogan da önereceğiniz ne olabilir…
  Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
  Saygılarımla…

  1. Açıkçası yazdığınız örnek sloganlar Türkçe ya da İngilizce olarak anlaşılmıyor Hüsnü Bey. Türkçe olarak anlatmak istediğinizi net bir şekilde yazarsanız fırsat bulursam cevap vermeye çalışırım.

 11. Hocam selamlar, öncelikle teşekkürler eğitimleriniz için, sayenizde İngilizce daha kolay anlaşılır oldu,

  Hocam aşağıdaki cümlelerin çevirileri doğru mudur?
  “Fixing file solved the problem.” –> “Dosyayı düzeltmek sorunu çözdü.”
  “File fixing solved the problem.” –> “Dosya düzeltimi sorunu çözdü.”
  Hocam bir de burda “fixing file” ve “file fixing” yer değiştirince anlamı da değişir mi?

  1. İlki yanlış: Fixing the file deriz çünkü spesifik bir dosyadan bahsediyoruz.
   İkincisi olur ama tek spesifik bir olayı değil olguyu ifade eder. Yani ilk cümle dosyayı düzeltmek, ikincisi ise dosya düzeltmek.

 12. Merhabalar hocam, ben Amerikan kültürü ve edebiyatı bölümünü kazandım, okulun hazırlık atlama sınavından baraj notu olan 65 ile geçtim ve birinci sınıfa başladım ama ben listeningde kötü olduğum için derste hocanın anlattığı neredeyse hiç bir şeyi anlamıyorum. Sınava hazırlanırken sadece sınav odaklı çalıştığım için listening, speaking ve writingde sıfırım diyebilirim. Şimdi ne yapmam gerektiği konusunda kafam çok karışık. Bu konuda tavsiye verebilir misiniz? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Bu sık yaşanan bir sorun. Listening Nasıl Gelişir sayfasındaki önerileri ve çalışma planını okuyup uygulayın. Ayrıca video ders içinde de pek çok örnek yer alıyor. Kelime bilginiz yerindeyse birkaç ay içerisinde ciddi ilerleme gösterirsiniz.

 13. Ben 4 kitabınızı da aldım ve verdiğiniz tavsiyeleri uygulayacağım. Sınavlar yaklaşık bir ay sonra başlayacak inşallah kısa sürede üstesinden gelebilirim. Cevabınız için tekrar çok teşekkür ederim hocam.

 14. Hocam merhaba, üniversite teknik öğretmenlik mezunuyum bu sene de mühendislik tamamlama bölümüne geçiş yaptım. Üniversitenin ingilizce hazırlık bölümüne zorunlu kaydım oldu çalıştığım için derslere katılamıyorum. ingilizce temelim hiç yok size sorum üniversite hazırlık sınıfı geçebilmek için kurs veriyormusunuz.şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Mustafa Bey, İngilizce özel ders ve rehberlik veriyorum ancak programım genelde dolu oluyor. Birkaç dönemdir hem hazırlık atlama hem de TOEFL, IELTS gibi sınavlar için eğitimlerimizi dijitalleştirdik. Şu an farklı becerilerle ilgili tüm kapsamlı İngilizce video eğitim paketleri Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden sunuluyor. Vakit ayarlayamadığımızda ya da öğrenci esnek bir program istediğinde bu seçeneği öneriyoruz.

 15. Merhabalar. Ben Kadir Has üniversitesinin ingilizce hazırlık atlama sınavı için çalışmak istyorum akademik seviyede oldugumu sertfikem var. Ücreti hakkında bir bilgi verebilirmisniz rica etsem ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir