Ziyaretçilerden Sorular & Mesajlar

Bu sayfada huseyindemirtas.net ziyaretçileri tarafından sorulan sorulardan kesitler yer alıyor. Soruların bir kısmı genel okuyucu kitlesini ilgilendirdiği için bunları kişisel bilgi içermeyecek şekilde derleyip cevaplarıyla beraber ziyaretçilere sunuyorum.

Faydalı olması dileğiyle.

Okuyucu Sorularından Seçmeler

Okuyucu Mesajları

Tuğba

Hocam merhaba . Sizi YouTube’da İngilizce ile alakalı videolara bakarken keşfettim . Videolarınızı izledim ve takip ediyorum. Ama bu iş için çok yolun başında sayılırım hatta yola bile tam olarak girmiş bile sayılmam . Herhangi bir sınava gireceğimden değil sadece 2 . Bir dil öğrenmek için yurt dışı gezilerinde yeterli olmak için ve okuduğum bölüm için bir adım öne geçmek için öğrenmek istiyorum. Yeni başlayanlar için ilgili videonuzu izledim ve ilk defa kendime bu kadar çok güvendim . Max 4/6 ay gramer e ayırın diyorsunuz bende hızlıca gramer çalışmaya başladım . Geçen sene … dil okuluna kaydoldum ancak devam edemediğim için dondurdum bu sene yine başladım ancak orada öğrenebileceğimi pek zannetmiyorum keşke sizi daha önce keşfetseydim param boşa gitmiş gibi hissediyorum. Ben yeni başladım ama size teşekkür etmek istedim sadece insanların azmedip içlerinde o gücü bulmalarını sağlamanız bile paha biçilemez . Yolunuz açık olsun hocam.

Semih

İyi günler Hüseyin Hocam öncelikle emekleriniz için ben özelden de olsa teşekkür etmek istedim . Aslında piyasada o kadar ingilizce kaynak olmasına rağmen kaynak içerisinde kaynaksızlık yaşıyormuşuz. Videolarınızı çok başarılı buluyorum ve umuyorum ki bu reklamlarınızın karşılığını alırsınız Tekrardan teşekkür eder çalışmalarınızın devamını bekliyoruz 🙂 🙂

Belkıs

Sayın Hüseyin Hocam,
Yaptığınız iş ve bu yaptığınız paylaşımlar çok kıymetli. Kendi adıma çok teşekkür ederim.
Emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık.

Gökmen

Sizin videoları izlemeye başladığımdan beri okumak isteyipte okuyamadığım kitapları okumaya başladım. Okuma hızım yavaş ama eskiden bunu da beceremiyordum. Size müteşekkirim. Çok sağolun.

Enes

Merhabalar. Ben Enes. Denizli’den yazıyorum. Hüseyin abi sitenizi çok beğendim. Çok faydalı olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim.

İlker

Merhabalar. Sitede tüm yazıları iki gün içinde okudum büyük bir ilgiyle. Bilginizi aktarmanız, aktarma tarzınız çok özel. Size bir yorumda da sormuştum. Kelimeleri akılda tutmak üzerine daha çok yazabilir misiniz ? İngilizce kelime defteri yazınızı okuduktan sonra kelime defteri tutmaya basladım. Tavsiyeleriniz bize yol gösteriyor. Kelime hatırlama ve öğrenme üzerine yazacagınız metinleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

Sizin tavsiyenizin bana yol göstereceğine inanıyorum Reading analizi videonuzu da keyifle izledim. Hem yeni videolarınz, hem yeni yazılarınızı da sabırsızlıkla bekliyorum.

İlker Bey’in mesajına istinaden İngilizce kelime ezberleme için kanıtlanmış 6 strateji yazısını hazırladım.

Mine

Hocam ben writing yazamıyorum nasıl çalışacağımı cümlelerimi nasıl düzgün kuracagımı bilmiyorum. IELTS’e hazırlanmaya çalışıyorum ama nasıl yapacagımı bilmiyorum. Hocam bana rehber olup yol gösterebilir misiniz bu konuda?

Mine Hanım’ın soruna cevap olarak Writing yazamıyorum. Ne yapmalıyım? yazısını hazırladım.

Eren

hdnet-yorum

İlker

Hüseyin Bey, ilginize gercekten teşekkür ederim. Birçok dille alakalı foruma, siteye, bloğa bakıp durmak yerine keşke en başından beri sitenizi fark etmiş olsaydım. İnanın tek biri bile, kelime defteri nasıl tutulmalı tavsiyenizle bile belirgin bir kelime öğrenme ve hatırlama ivmesi yakalamışken, yeni tavsiyelerinizin sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyorum. Alanınızda gösterdiğiniz başarı, dil öğretmeye bilimsel yaklaşımınız ve her şeyden öte insanlara ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. Sitenizin linkini Ankarada Hacettepe, Ankara Üniversitesi ve ODTÜ’de lisans ve master düzeyinde İngilizcede sorun yasayan arkadaşlarıma da ilettim.
Sadece dille ilgili tavsiyeleriniz dışında ülkenin sosyo kültürel yapısına dair söylediklerinizi de keyifle okuduğumu belirtmek istiyorum. Hangi yazıda olduğunu hatırlayamıyor olsam da bir toplantıda ya da tanışma sırasında önce ne iş yaptığınızı soran insanlara dair kaleme aldığınız o yazı ve topluma insana dair yazdığınız diğerleri de keyifle okunurken, bir yandan da bolca da düşündürüyor okuyucularınızı.
Çok teşekkürler böyle bir siteyle bilgilerinizi paylaştığınız için.

Tuğba

İngilizce eğitimi konusundaki çabalarınızı minnetle takip ediyor ve size iyi günler diliyorum.

Büşra

Merhaba Hüseyin Bey, Uzun süredir gerekse internet sitenizden, gerekse youtube kanalınızdan ve çoğunlukla attığınız maillerden istifade ediyorum. Bunca değerli şeyi gönül işi olarak yaptığınızı düşününce tutamadım kendimi, teşekkür etmek istedim. Dilerim, tutkunuzu hiç kaybetmeden çalışmalarınıza devam edersiniz. Tüm samimiyetimle, çok seviliyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum, iyi günler..

Ali Osman

ali-osman

Ayşegül

2 gündür bloğunuzu büyük bir hevesle okuyorum. İngilizce ile başı hayatı boyunca dertte olan biri olarak, tavsiyeleriniz gerçekten nerelerde hatalar yaptığımı görmemde çok yardımcı oluyor. Bu güzel bloğu oluşturduğunuz ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Leman

Selamünaleyküm Hüseyin Hocam; Ben sizi tesadüf eseri bulmuş bir öğrenci olarak belki hatırlamazsınız ki büyük ihtimal hatırlamazsınız da :)bir e-posta göndermiştim size,kısıtlı zamanıma karşı girdiğim muafiyet harbini önce ALLAH’ın izni sonra sizin youtube ve benzeri yayınları ile zaferle sonuçlandırdım. Size çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız..Sayenizde bir mühendis zayi olmaktan kurtuldu 🙂

Nermin

Merhaba Hüseyin Bey, Okuduğum tüm mesajlarınız ve izlediğim videolarınızdan sizi takdir ettiğimi söylemek isterim. Gerek öğrenmeyi öğretme yolunuz, gerekse öğrenmek isteyenleri motive etme yönteminiz beni çok etkiledi.

Furkan

Hocam merhaba ben Furkan size. Söyle bir teşekkür etmek istiyorum ben şu ana kadar size maddi bir ödeme yapmama rağmen gerek YouTube olsun gerek de arkadaşlarımdan bulunan writing rehberi olsun çok çalıştım ve Marmara üniversitesinde bu yıl hazırlığı 83 puanla geçtim size Bana farkinda olmadan yapmış olduğunuz katkılar için cooook teşekkür ederim ayrıca siz bir gramer kitabı yaparsanız en iyisini yaparsınız bu yüzden size guveniyor  yapmış ve ya yapilacak olan çalışmalarınızda başarılar diliyorum .

Uğur

Ben … yaşındayım ve ….. denilen küçük bir ilçede yaşıyorum. Bir okulda memurum ve yaklaşık 1 yıldır işten arta kalan vaktimde kendi kendime İngilizce öğrenmeye çalışıyorum.

Evde, masamda daha önce satın aldığım 10 kadar grammar, vocabulary, reading kitapları duruyor.  Ancak, 2 ay kadar önce öğrenme motivasyonumu kaybedip, disiplini elden bıraktım. Açıkçası içim içimi yiyor. Bir türlü istediğim noktaya gelemediğimi düşünüyorum, bunu düşündükçe bütün çalışma hevesim hırsım gidiyor. Dün gece, yine İngilizceyi düşünüp sıkıntıdan uyuyamamıştım. (millet aşk acısından uyuyamaz ben ise neyden, görüyorsunuz :)) Gece 4 gibi sırf vakit geçsin sabah olsun diye telefondan youtube’ı açtım. Orada tesadüf eseri sizin “İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir, Ezberlenir & Çalışılır?” videonuza denk geldim. Açıkçası yaklaşık 1 yıldır çok yanlış yöntemlerle İngilizce çalışmakta olduğumu fark ettim. Bunun hemen ardından en çok ihtiyacımın olduğunu düşündüğüm reading videolarınızı da izledikten hemen sonra kendime, sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda güzel bir ders çalışma programı hazırladım. Ardından hemen ders çalışmaya başladığım diyemeyeceğim çünkü yeni ve doğru bir şeyler öğrenmenin mutluluğuyla yatağa geri dönüp mışıl mışıl uyudum 🙂

Şimdi, yeni uyanıp size teşekkür etmek için bu mektubu yazıyorum. Kendi özel öğrencilerinize verdiğiniz bu dersleri, karşılık beklemeden bizlerle de paylaşmanız, bizim de öğrenmemizi istemeniz gerçekten çok ince bir davranış hocam. Video izlenme sayınızın hak ettiğiniz şekilde binlerle değil on binlerle yüzbinlerle olmasını temenni ederim. Bu videoları ne kadar çok insan izlerse, o kadar faydalı olacağı kanaatindeyim.

5 thoughts on “Ziyaretçilerden Sorular & Mesajlar”

  1. Merhabalar. Ben meslek bulma konusunda çok kararsızım ve kendime güvenemiyorum bi türlü. Okulda tek iyi olduğum ders ingilizce. Mütercim tercüman olmayı düşünüyorum-olmalı mıyım olmamalı mıyım bundan da emin değilim- ancak ne dinleme yeteneğim var ne de konuşma. 1 yıl sonra ygs sınavına giricem bu yüzden meslek konusunda acele ediyorum. Bi yardımcı olursanız memnun olurum.

    1. Merhaba Şule, dinleme ve konuşma geliştirilebilecek beceriler. O sebeple genel olarak İngilizcen iyiyse mütercimlik ya da öğretmenlik yapabileceğin alanlar. Mesele senin neyi isteyip neyi istemediğin.

      1. Haklı olabilirsiniz ancak zorlanıyorum yardım edecek kimse yok neyden tam olarak yararlansam nasıl başlasam emin değilim,bu konuda sıkıntı ingilizcem genel olarak iyi durumda okuldaki kişilerden daha iyi öyle söyliyim ve mütercim tercüman olmayı bu aralar kafaya koydum gibi çünkü başka uygun şey bulamıyorum kendime göre üniversite zor diyolar yine de emin değilim.. başarısız olucam gibi bir his var sürekli içimde

  2. Hocam merhabalar. Sizi keşfedeli 2 gün oldu.Sitenin neredeyse tamamını okudum. Gerçekten büyük bir çalışma, bu konudaki emekleriniz taktire şayan.Hocam ben ingilizceyle ilgili hiç bir şey bilmiyorum,sizi keşfettikten hızlı bir kararla yeniden ingilizce öğrenmeye karar verdim.Daha öncede girişimlerim oldu fakat sonu hep hüsran.Sitede tavsiye edilen English Grammar In Use adlı kitabı edindim.Sizin yönlendirmenizle ilk olarak gramer çalışmaya başlayacaktım.Şöyle bir sorun oldu tek bir kelime bile Türkçe olmadığı için nasıl başlayacağımı bilemedim.En basit örneği bile anlamıyorum çünkü örnekteki kelimeleri bilmiyorum.Hocam gramer çalışırken çalıştığım sayfadaki kelimeleri ezberlemek mi gerekiyor.Nasıl yapmalıyım.Nasıl çalışmalıyım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir