Similar Posts

6 Comments

  1. merhabalar ben 10. sınıfım ve lise hayatımda dil bölümü seçerek hedefim olan Boğaziçinde çeviribilim okumak istiyorum fakat kaygılarım var size birkaç soru sormak istiyorum ilk olarak her ne kadar ileride boğaziçi mezunu olabiliceksemde bu tek başınayeterli değil çeviri bilim okurken çift anadal yapabilirmiyim yapbilirsem hangi alanlarda ve iş imkanları olarak sıkıntı çeker miyim finansal açıdan

    1. Çift anadal bizim bölümle zor. Yandal olabilir ama. Açıkçası iş imkanları tamamen kişinin kendisini geliştirmesine ve girişimciliğine bağlı.

    1. Merhaba Nazife Hanım, bölümün İngilizceyi geliştirmekte kesinlikle katkısı var ama dil nihayetinde bireysel çaba ve gayrete çok bağlı. Aynı bölümden daha iyi ve daha kötü telaffuza sahip mezunlar bulabilirsiniz. Yani bölüm altyapı sağlar ama asıl gelişim bireysel pratikle olur.

  2. Hocam ben Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi ingilizce öğretmenliği mezunuyum.Fakat ne bölümden ne aldığım eğitimden nede okuldan kesinlikle hiç memnun kalmadım bu sene üniversite sınavına tekrar giricem hedefim Boğaziçi üniversitesi Çeviribilim bölümü Bize okulda Grammer dilbilim yanii pronunciation nede yazılı sözlü çeviri adına hiçbişey öğretmediler Eğer bu bölümü okursam ilkokuldan Üniversiteye tüm kademelerde ders verebilirmiyim? Teşekkür ederim

    1. Merhaba Nazife Hanım bildiğim kadarıyla Çeviribilim mezunları MEB ile doğrudan öğretmenlik yapamıyor. Öğretmenlik olması için önce formasyon alınması gerekiyordu yani hedefiniz MEB ile öğretmenlikse ona göre plan yapmakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir