İçeriğe geç

Hüseyin Demirtaş Yorumlar

Hüseyin Demirtaş Yorumlar: Kitaplar, Eğitimler ve Özel Dersler ile ilgili Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanından öğrenci ve okurlarımdan gelen yorumlar.

Hüseyin Demirtaş Yorumlar: Okurlarından, YouTube kanalı izleyicilerimden, Hüseyin Demirtaş Akademi öğrencilerinden ve özel eğitim verdiğim öğrencilerimden yorum ve değerlendirmeleri bu sayfada topluyorum. Bunca güzel yorum ve değerlendirme için teşekkür ediyorum. Bunları bir arada böyle toplu tutup ara sıra göz atmak daha büyük işler yapmak için azim ve enerji veriyor.

Okurlardan / Ziyaretçilerden Mesajlar

Ahmet

Merhaba Hüseyin Hocam,
Ben 43 yaşında ingilizcesi sizinde hep videolarınızda bahsettiğiniz gibi ingilizcenin grammer olduğunu sananlardandım. Birgün nette yine online kursları araştırırken sizin youtube kanalındaki videonuza rastladım. Orada kaç videonuzu izledim hatırlamıyorum ama şunu ögrendim gerçekten ingilizce demek grammer demek deyilmiş. Hemen sizin 2 kitabınızı da edindim. Tam anlamıyla başucu kaynaklarım oldu. Siteniz ve kitaplarınız ile birlikte bakış açım değişti. Hiç olmadığım kadar kendimi motive hissediyorum. Telaffuz ile kelime öğrenmeye başladım. Tabii şimdi yolun başında olduğum için zaman alıcı oluyor fakat rutine binince hayatın her anında kendine yer bulacaktır diye düşünüyorum. Ingilizce ingilizce sözlük ve sizin BKS (Bütünsel Kelime Sistemi) gerçekten her yaştan ve amacı ingilizce öğrenmek olan herkese yol gösterici niteliktedir. Her şey için teşekkürler hocam. Başarılarınız daim olsun.

Esra

keşke daha önce alsaydım diye düşündüm sınavıma 10 gün kaldı içeriğini çok beğendim sizin youtube kanalınınızıda takip ediyorum hocam kitapta birçok örnek olması ve kalıpların ve bağlaçların yer alması benim için çok yararlı oldu örnekleri tek tek yazıyorum ve kelimeleri analiz ediyorum elllerinize sağlık hocam teşekkürler

Şeyma

Hocam bugün toefl sonucumu aldım, size teşekkür etmek istedim, listening için söylediğiniz taktikler ve reading analiz skorumu çok etkiledi, 60 yetiyorken 75 aldım. Tekrar teşekkürler iyi bayramlar

Batuhan

kitap elime ulaştı.Biraz inceleme fırsatı buldum .

Öncelikle ingilizce eğitim veren okullarda vb. okudum en temel sıkıntı dil öğrenme konusunda bir yol göstericiydi benim için şimdi ne yapmalıyım kapsamı ne olmalı vb. vb. Bu kitap bu konuda kafadaki soru işaretlerini alıyor.Bir yol çiziyor sana bu yolda. Diğer taraftan internette gerçekten maddi olarak çok külfetli setler ,ders ilanları görüyorum. Bu kitapların ücretleri bunların yanında gerçekten çok makul. Ve birçok konuyu da youtube kanalınızda açıklıyorsunuz sürekli güncel şekilde teşekkürler yani ,ingilizce öğrenmeyi artık gözümde büyütmüyorum

Bu yazı ağırlıklı speaking rehberi hakkında oldu , ama essay i de kapsadığını düşünüyorum.

Bir tavsiyem yok, ulaşılabilirsiniz de ne diyim daha ????

Atacan

Mehabalar Hüseyin Hocam,

Kitap elime ulaşalı 10 gün kadar oldu ve bana 10 günde gerek bağlaç gerekse paragraf planlaması hakkında çok şey kattı.Essay Rehberine çalışmaya başlamadan önce bişeyler yazmaya çalışırken dakikalarca kağıda bakardım ne yapıcam diye düşünmekten başlayamazdım bile.10 günde IELTS için gerekli 150 ve 250 kelimelik essayleri yazmaya başladım tek sıkıntım zaman sanırım 20 ve 40 dakikada yetiştirebilirsem herşey daha güzel olucak,herşey için teşekkür ederim Hüseyin Hocam ????

Osman

Kıymetli Hüseyin Hocam,

Aslında sizinle, sitenizle yakın zamanda tanıştım.

Ancak ürettiğiniz içeriğe bakınca, üretilecek içerik için “nasıl olmalı” sorusunun cevabı için epey düşündüğünüzü
yada kariyerinizdeki ingilizce bakış açısının kalitesinin bu süreyi kısalttığını
görmemek imkansız.

Özetle, düşünen insanları çok seviyorum.

Ellerinize, emeğinize, yüreğinize sağlık.

Kitabın, benim içinde çok faydalı olacağına kanaat getiriyorum. Umarım yeterli alakayı gösterebilecek programlamayı yapar ve uygularım.

Sağlıcakla, yeni heyecanlarla kalın..

Emel – Speaking Rehberi Yorum

Essay ve Speaking Rehberi Kitaplarını kısa bir süre önce almama rağmen yazı ve konuşma dilinde kuramadığım cümleleri kurabilmeye ve dinlemelerle de daha akıcı söyleyebilmeye başladım. Ayrıca kaynaklar, yanlışlarımizla doğrusunu karşılaştırma imkanını sunup İngilizce düşünmeyi öğretmektedir. İhtiyaçlara Cevap Olmaya Çalışan Sayın Hüseyin Demirtaş Hocama Değerli Emekleri İçin Teşekkürlerimi Sunarım.

Zehra

Merhabalar,
Ben Houston/Texas tan Zehra. Sizi Türkiye’de olduğum dönemde Essay üzerine videolarınızı izlediğim zaman keşfetmiştim. Daha sonra tekrar ihtiyacım olduğu için açtığımda diğer yayınlamış olduğunuz “benim için yeni olan” videoları gördüm ve hepsini izledikten sonra da sevincimin boşa gitmemiş olmasına çok mutlu oldum.
Velhasıl-kelam bu video serisine ve içeriklerine bayıldım. Bütün yorumları okuyamasamda ve hiç yorum yapamasamda destekçiniz olduğumu mail yoluyla bildirmek istedim. Çünkü dil eğitimi için çok çaba harcayıp maddi imkanı olmayıp kütüphanede ya da bir yerde İngilizce öğrenmeye çalışan birinin kesinlikle sizden çok büyük bir yardım alabileceğini, alacağını, hatta almış olduğunu bile düşünüyorum.
Gerçekten eğitimci olduğunuz için teşekkürler…

Saygılarımla…

Tuğba

Hocam merhaba . Sizi YouTube’da İngilizce ile alakalı videolara bakarken keşfettim . Videolarınızı izledim ve takip ediyorum. Ama bu iş için çok yolun başında sayılırım hatta yola bile tam olarak girmiş bile sayılmam . Herhangi bir sınava gireceğimden değil sadece 2 . Bir dil öğrenmek için yurt dışı gezilerinde yeterli olmak için ve okuduğum bölüm için bir adım öne geçmek için öğrenmek istiyorum. Yeni başlayanlar için ilgili videonuzu izledim ve ilk defa kendime bu kadar çok güvendim . Max 4/6 ay gramer e ayırın diyorsunuz bende hızlıca gramer çalışmaya başladım . Geçen sene … dil okuluna kaydoldum ancak devam edemediğim için dondurdum bu sene yine başladım ancak orada öğrenebileceğimi pek zannetmiyorum keşke sizi daha önce keşfetseydim param boşa gitmiş gibi hissediyorum. Ben yeni başladım ama size teşekkür etmek istedim sadece insanların azmedip içlerinde o gücü bulmalarını sağlamanız bile paha biçilemez . Yolunuz açık olsun hocam.

Semih

İyi günler Hüseyin Hocam öncelikle emekleriniz için ben özelden de olsa teşekkür etmek istedim . Aslında piyasada o kadar ingilizce kaynak olmasına rağmen kaynak içerisinde kaynaksızlık yaşıyormuşuz. Videolarınızı çok başarılı buluyorum ve umuyorum ki bu reklamlarınızın karşılığını alırsınız Tekrardan teşekkür eder çalışmalarınızın devamını bekliyoruz 🙂 🙂

Belkıs

Sayın Hüseyin Hocam,
Yaptığınız iş ve bu yaptığınız paylaşımlar çok kıymetli. Kendi adıma çok teşekkür ederim.
Emeğinize sağlık, yüreğinize sağlık.

Gökmen

Sizin videoları izlemeye başladığımdan beri okumak isteyipte okuyamadığım kitapları okumaya başladım. Okuma hızım yavaş ama eskiden bunu da beceremiyordum. Size müteşekkirim. Çok sağolun.

Enes

Merhabalar. Ben Enes. Denizli’den yazıyorum. Hüseyin abi sitenizi çok beğendim. Çok faydalı olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim.

 

Eren

hdnet-yorum

İlker

Hüseyin Bey, ilginize gercekten teşekkür ederim. Birçok dille alakalı foruma, siteye, bloğa bakıp durmak yerine keşke en başından beri sitenizi fark etmiş olsaydım. İnanın tek biri bile, kelime defteri nasıl tutulmalı tavsiyenizle bile belirgin bir kelime öğrenme ve hatırlama ivmesi yakalamışken, yeni tavsiyelerinizin sonuçlarını sabırsızlıkla bekliyorum. Alanınızda gösterdiğiniz başarı, dil öğretmeye bilimsel yaklaşımınız ve her şeyden öte insanlara ilginizden dolayı teşekkür ediyorum. Sitenizin linkini Ankarada Hacettepe, Ankara Üniversitesi ve ODTÜ’de lisans ve master düzeyinde İngilizcede sorun yasayan arkadaşlarıma da ilettim.
Sadece dille ilgili tavsiyeleriniz dışında ülkenin sosyo kültürel yapısına dair söylediklerinizi de keyifle okuduğumu belirtmek istiyorum. Hangi yazıda olduğunu hatırlayamıyor olsam da bir toplantıda ya da tanışma sırasında önce ne iş yaptığınızı soran insanlara dair kaleme aldığınız o yazı ve topluma insana dair yazdığınız diğerleri de keyifle okunurken, bir yandan da bolca da düşündürüyor okuyucularınızı.
Çok teşekkürler böyle bir siteyle bilgilerinizi paylaştığınız için.

Tuğba

İngilizce eğitimi konusundaki çabalarınızı minnetle takip ediyor ve size iyi günler diliyorum.

Büşra

Merhaba Hüseyin Bey, Uzun süredir gerekse internet sitenizden, gerekse youtube kanalınızdan ve çoğunlukla attığınız maillerden istifade ediyorum. Bunca değerli şeyi gönül işi olarak yaptığınızı düşününce tutamadım kendimi, teşekkür etmek istedim. Dilerim, tutkunuzu hiç kaybetmeden çalışmalarınıza devam edersiniz. Tüm samimiyetimle, çok seviliyorsunuz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum, iyi günler..

Ali Osman

ali-osman

Ayşegül

2 gündür bloğunuzu büyük bir hevesle okuyorum. İngilizce ile başı hayatı boyunca dertte olan biri olarak, tavsiyeleriniz gerçekten nerelerde hatalar yaptığımı görmemde çok yardımcı oluyor. Bu güzel bloğu oluşturduğunuz ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

Leman

Selamünaleyküm Hüseyin Hocam; Ben sizi tesadüf eseri bulmuş bir öğrenci olarak belki hatırlamazsınız ki büyük ihtimal hatırlamazsınız da :)bir e-posta göndermiştim size,kısıtlı zamanıma karşı girdiğim muafiyet harbini önce ALLAH’ın izni sonra sizin youtube ve benzeri yayınları ile zaferle sonuçlandırdım. Size çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız..Sayenizde bir mühendis zayi olmaktan kurtuldu 🙂

Nermin

Merhaba Hüseyin Bey, Okuduğum tüm mesajlarınız ve izlediğim videolarınızdan sizi takdir ettiğimi söylemek isterim. Gerek öğrenmeyi öğretme yolunuz, gerekse öğrenmek isteyenleri motive etme yönteminiz beni çok etkiledi.

Furkan

Hocam merhaba ben Furkan size. Söyle bir teşekkür etmek istiyorum ben şu ana kadar size maddi bir ödeme yapmama rağmen gerek YouTube olsun gerek de arkadaşlarımdan bulunan writing rehberi olsun çok çalıştım ve Marmara üniversitesinde bu yıl hazırlığı 83 puanla geçtim size Bana farkinda olmadan yapmış olduğunuz katkılar için cooook teşekkür ederim ayrıca siz bir gramer kitabı yaparsanız en iyisini yaparsınız bu yüzden size guveniyor  yapmış ve ya yapilacak olan çalışmalarınızda başarılar diliyorum .

Uğur

Ben … yaşındayım ve ….. denilen küçük bir ilçede yaşıyorum. Bir okulda memurum ve yaklaşık 1 yıldır işten arta kalan vaktimde kendi kendime İngilizce öğrenmeye çalışıyorum.

Evde, masamda daha önce satın aldığım 10 kadar grammar, vocabulary, reading kitapları duruyor.  Ancak, 2 ay kadar önce öğrenme motivasyonumu kaybedip, disiplini elden bıraktım. Açıkçası içim içimi yiyor. Bir türlü istediğim noktaya gelemediğimi düşünüyorum, bunu düşündükçe bütün çalışma hevesim hırsım gidiyor. Dün gece, yine İngilizceyi düşünüp sıkıntıdan uyuyamamıştım. (millet aşk acısından uyuyamaz ben ise neyden, görüyorsunuz :)) Gece 4 gibi sırf vakit geçsin sabah olsun diye telefondan youtube’ı açtım. Orada tesadüf eseri sizin “İngilizce Kelime Nasıl Öğrenilir, Ezberlenir & Çalışılır?” videonuza denk geldim. Açıkçası yaklaşık 1 yıldır çok yanlış yöntemlerle İngilizce çalışmakta olduğumu fark ettim. Bunun hemen ardından en çok ihtiyacımın olduğunu düşündüğüm reading videolarınızı da izledikten hemen sonra kendime, sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda güzel bir ders çalışma programı hazırladım. Ardından hemen ders çalışmaya başladığım diyemeyeceğim çünkü yeni ve doğru bir şeyler öğrenmenin mutluluğuyla yatağa geri dönüp mışıl mışıl uyudum 🙂

Şimdi, yeni uyanıp size teşekkür etmek için bu mektubu yazıyorum. Kendi özel öğrencilerinize verdiğiniz bu dersleri, karşılık beklemeden bizlerle de paylaşmanız, bizim de öğrenmemizi istemeniz gerçekten çok ince bir davranış hocam. Video izlenme sayınızın hak ettiğiniz şekilde binlerle değil on binlerle yüzbinlerle olmasını temenni ederim. Bu videoları ne kadar çok insan izlerse, o kadar faydalı olacağı kanaatindeyim.

İlham Veren Bir Mesaj

“Merhaba Hocam, Ben, Allah nasip ederse bu yıl Anadolu Lisesi 4.sınıfa başlayacağım. İngilizceyi sizinde bellirttiğiniz gibi sınav için değil, bir hayat felsefesi olarak öğrenmek için istiyorum. Yine daha farklı metotlar olsun, motive amaçlı olsun, internet üzerinden araştırma yaparken sizin kişisel bloğunuz gözüme çarptı. Açıkcası ilk başta diğer her eğitim grupları gibi klasik, sıradan ve samimiyetsiz açıklamalarda ve tavsiyelerde bulunan bir blog sanmıştım. Lakin ufak bir göz atınca gerisi de geldi. Gerçektende ingilizceye çok farklı, gerçek bir dil algısıyla, bir bütün olarak ele almışsınız. Bu da diğer tüm kalıplaşmış fikirleri geride bırakıyor. Ayrıca öğrencilik yıllarınız aramızdakilerden daha kötü olmasına rağmen bu aşamaya gelmeniz ve bizzati yaşadığınız için gerek başarınızla gerek pahabiçilmez teknik ve rehberliğinizle çok çok yardımcı oluyorsunuz Hocam. ???? Hayatımda ciddi değişikliklere temel attığınızı söyleyebilirim. Tüm bu emeklerinize karşın çok olmasa da naçizane teşekkürlerimi sunmak istedim. Allah razı olsun, inşAllah. :)”

Duygulandıran bir Essay Rehberi yorumu

Merhaba öncelikle sizinde başarınıza hayranım. Ben, ilkokulda ve ortaokulda ingilizceden nefret eden biriydim. Bana ingilizce öğretmeni olursun belki dediklerinde bu bana kötü bir dilek gibi geldiği için “bir daha böyle söyleme sakın asla ingilizce öğretmeni olmam” diyordum. Beni çok sinir ediyordu çünkü bu fikir. Her zamanda zayıf gelmistir ingilizce notlarım.

Ben lisede bir ingilizce öğretmeniyle tanıştım dersimize giriyordu. “I am a student” cümlesini bile lise yaşında öğrendim yani öncesinde ingilizceye dair hiçbir şey yoktu kafamda. Hatta hangi öznelerden sonra am,is, are geleceğini bile o zaman öğrendim(geç öğrenmiş olsamda). Yabancı dil bölümünü seçtim ve 3 yıl dil bölümü okudum. Ingilizceyi artık çok seviyordum fakat sadece grammar öğrenmekten ya da test çözerek dil öğrenmekten şikayetçiydim. Ama elden ne gelirdi sınav öğrencisiydik çünkü. Neyse liseden sadece grammar bilerek mezun oldum böylece.

Şuan asla olmam dedigim mesleğin bölümünü okuyorum. Evet ELT(English Language Teaching) öğrencisiyim. Ileri okuma ve yazma dersimiz var. Ki ben daha önce hiç essay article yazmamış biri olarak o derste çok zorlanıyorum. Writing Nasıl geliştirmem gerektiğini bile bilmiyordum. Sizin videolarınıza denk geldim. Sonrasında essay rehberiyle tanıştım. Geçen ay direk aldim onu internetten. Kitap elime geçtiğinde o kadar mutluydum ki… insan nasıl bir yeri ağrırken, ağrı kesici arar ve bulduğunda nasıl rahatlar mutlu olursa bende öyle bir ilaç buldum işte… her şeyin bir çözümü var degil mi ???? işte ben o çözümü bulanlara minnettarım hep. Kitabı çalışmaya basladim ve daha önce hiç kuramadigim cümleleri kuruyorum şuan yeni kelimeler öğreniyorum dolayısıyla. Ayrıca kitaptan çalışmak beni ıyi hissettiriyor çünkü birkaç yanlışta kızacak kimse yok yanında, istersen 50 kere yanlış yap düzelt bunu kendimden baska kimse görmüyor en azindan stres yapmiyorum ????

Ve son olarak öğretmenliği tam hakkıyla yapan çok nadir insan var sizde onlardan birisiniz. Özellikle derse girip kafasına göre ya işleyen ya işlemeyen öğretmenlere öğretmen demem ben. Bir kere öğretmenlik, ekmek paramı kazanayım diye düşünenlerin seçeceği bir meslek değil. Öğretmenlik fedakarliktir. Hicbir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez. Size minnettarım ve olmak istediğim kariyere şuan siz sahipsiniz yani ben sizin kadar yükselmek istiyorum gerçekten başarınıza hayranım, öğrencilere olan yardımlarınız için teşekkürler,
Sevgilerle…

Ve Daha Nicesi

YouTube Yorumları

Muhammet

Merhaba Hüseyin bey 🙂 Öncelikle size ne kadar teşekkür etsem azdır. Canım ülkemde okuyamayan veya okuyacak fırsatı bulamayan , maddi durumu elvermeyen onlarca insana youtube platformu üzerinden sayısız bilgi paylaşımı ve videolarla yeni bir imkan sundunuz onlara.Hemde bir beklenti gözetmeksizin. Öncelikle o insanlar için , o insanların geleceğine ışık tuttuğunuz için size teşekkürü bir borç biliyorum. Gelecek sizin gibi insanlarla mümkün. 🙂