İçeriğe geç

Mesajlar, mesajlar; güzel mesajlar

yorumlar

Yazılarımın, kitaplarımın ve video derslerimin insanların hayatında bir fark oluşturmasını, ilerlemelerine yardımcı olmasını görmeyi çok seviyorum.

Hem hatıra kalsın hem de ilham olsun diye paylaşıyorum.

Hukmur

Hocam edepsizce, had bilmez yorumlara takılmayın, her daim boş insanlar olur. Siz harika bir iş yapıyorsunuz, özel ders verseniz binlerce liraya gelecek çok kıymetli bilgileri daha da önemlisi BOĞAZİÇİ MEZUNU BİRİNİN TECRÜBELERİNİ aktarıyorsunuz. Allah razı olsun sizden, gerçekten keşke herkes geldiği yeri hatırlasa, şu memleket için bir şey yapsa. Şimdi yoldan a b c partisine oy veren birilerini çağırın, herkes siyaset yapar, dili ile vatanı kurtarır. Bize gereken böyle ülke için herkesin kendi alanında hizmet edebilmesi. Mesela düşünün bir Türkçe öğretmeni hitabeti anlatsa, insanlar daha iyi iletişim kurar. Ben bir Elektronik mühendisi adayı olarak ilerde öğrencilere fayda verecek şeyler yapsam… Adım adım ileri gideriz, elin Hindistanlısı neler yapıyor hocam, bölümüm gereği takip ediyorum.
Gerçekten size Allah razı olsun diyorum, şu memleket için, şu millet için bir şeyler yapıyorsunuz, zannetmeyin ki kimse fark etmiyor gayretinizi, zannetmeyin ki sadece İngilizce öğreniyoruz sizden, bu bakış açısı inanın ki İngilizce öğretmekten daha kıymetli. Bugün burada sizden bu bakış açısını öğrenenler belki yarın çok önemli mevkilerde çok büyük hizmetler yapacak. Allah kalbinizi temiz, gayretinizi büyük, aklınızı keskin, kuvvetinizi daim etsin.
Ben şahsım adına bir yerlere gelip geldiği yeri unutmayan, bu ülkeye, bu millete hizmet eden Hüseyin Demirtaş ile gurur duyuyorum!

Erdal Kılıç

Hüseyin Hocam o kadar kıymetli videolar hazırlıyorsunuz ki, Allah razı olsun, çok iyi ve tam isabet tahlil ve yorumlar… Ben kendim çok faydalanıyorum…

Hocam Bu ülkede Herkes sizin gibi öğretmenlik yapsaydi, bugün dünyanin bir numarali ülkesi olurduk

Zeynep Yıldız

Hocam, zannediyorum ki, sanal ortamda sizi takip eden öğrencilerinizin en yaşlılarından biriyim. Liseden sonra Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinde, Uluslararası İlişkiler bölümü okudum. Şu anda da AÖF’de öğrenciyim.

Bugüne kadar İngilizce öğrenmek için kurslara gittim, özel dersler aldım, emek, zaman ve para harcadım. Hiçbir zaman tatmin edici bir ilerleme sağlayamadım. Şimdi anlıyorum ki, İngilizce öğrenmek için yaptığım çalışmalar hiçbir tutarlı ve bilimsel temele dayanmıyormuş. Tabii, hayal kırıklığıyla sekteye uğrayan birçok atılım dönemim, uzun aralar vermeme sebep oluyordu.

Size diyebilirim ki, Türkiye’nin dünya çapındaki hocalarından aldığım derslerde iyi “öğreticiliği” takdir edecek bir iç-değerlendirme hassası kazandım. Ve bu görüş gücüyle, yukardaki yazınızın değerine paha biçecek bir ölçüt, ben henüz, bilmiyorum.

Size karşı şükran, minnet ve samimi iyilik dileklerim daim olacak.

Belki de şu alemdeki en büyük dua, kişinin kendisinin ihlas ve dürüstlükle yaptığı çalışmalardır. Bizim sizin için ettiğimiz dualar, sizin fiili dualarınızın üzerindeki küçük, sevimli süslerdir.

Veli Karakış

Hüseyin Hocam siz konunun uzmanısınız. Konu seçimlerini tam isabetle seçiyorsunuz. Sıkmadan, kısa anlatmışsınız , çok beğendim. Devamını bekliyoruz.

Ali Ekrem GÜNDÜZ

Şu an Boğaziçi’nde hazırlık okuyorum.Gerçekten ihtiyaç duyduğum bir dersti,bundan dolayı çok teşekkür ederim.

Pınar Yun

Hocam emeğinize, yüreğinize sağlık. İnanılmaz faydalı bilgiler. Bakış açım tamamen değişti ve aslında bahsettiğiniz şeyler bir tek ingilizce öğrenmek için değil başka disiplinlere de uyarlanabilir. Ne kadar teşekkür etsek azdır çünkü kimse bu bilgileri açık yüreklilikle paylaşmıyor. Sizin gibi kendini aşmış ve dünyaya, memleketine değer katan insanlara daha çok ihtiyacımız var.

İlknur Ugur

Ellerinize sağlık. Sizin sayenizde hazırlık arkadaşlarımla faydalı bilgiler öğreniyoruz. Onlarla da paylaşıyorum.Sizin gibi donanımlı öğretmenlere ihtiyacımız var.

Özgür Gökçe

Hocam size çok teşekkür ediyorum.Gerçekten çok iyi motive oldum bunları duyunca.Türkçemin iyi olduğunu düşünüyorum gerek okumalarımla ve dinlemelerimle, artık İngilizcemi ilerletirken daha rahat bir yol alabileceğim..

Tefik Çay

Anlatımınız o kadar sade o kadar net ki izlemek , dinlemek ayrı bir keyif …..

Rabia Yanarates

Kesınlıkle “ingizlizce kelime nasıl ögreniliri” izledikten sonra kelimeleri unutmuyorum daha kalıcı oluyor.Biraz ugrasıyorum basta zor geliyordu fakat etkili denedim 🙂

Ercan

Mr Demirtas, I have to admit that I’m speechless and flabbergasted right now. Listening to the advice you give here, I felt like as if that was me speaking on the video for a second. You see, I’ve been studying and learning this language by my own means since 2001 and I went through a lot of pain while doing so.

When I first started, having no one around to ask my questions and get proper answers was genuinely frustrating but I never gave up. Technically, I still don’t have anyone to turn to when I have a question or two but I’m way past the point where it’s deemed advantageous to take a private lesson. Besides, I moved to the UK in 2014 and have been living here ever since. So I’m more exposed to the language now and it speeds things up a bit if you put some genuine effort to it.

What I was trying to say, regarding the advice you give during the video, was that I couldn’t put it better myself. I’m surprised because during my long journey of learning English, I have come to the exact same conclusions on every single subject you brought up on this video. And these are the things that I tell my friends whenever they come, asking for an advice on a particular subject in English. I also tell them that they’re not supposed to try and translate anything from Turkish to English verbatim because of cultural differences as it was one of the most valuable life lessons I’ve learned so far.

I must say that I’m quite happy to see that people like you exist and are fighting the good fight to teach people in Turkey proper and good English. Finally, I want you to know that I’ll be sharing your videos with my friends. Thanks so much for your work. Kind regards, Ercan.

Tuğra Gündüz

Daha yeni buldum kanalınızı ama güzel anlatım ve değişimde öncü olmak istediğiniz belli tebrik ederim videoların devamında bizi ileri seviyeye çıkaracağınızı biliyorum iyi çalışmalar

Akif Özdemir

Bu videolar can can…. Hiç kacirmiyorum
… Emeğinize sağlık hocam

Aygül Gülen

Sabaha karşı 3.53 de burda olmamın nedeni bir an önce yöntemleri öğrenip uygulamaya başlama heyecanım.Ve ilk defa İngilizceyi öğrenmekte bu kadar çok umutla yola çıkıyorum.Bunda sizin etkiniz çok büyük öğretmenim.Gerçek bir vatan severin ne yapması gerektiğini bizlere gösteriyor,iyi bir örnek oluyorsunuz.????????

Hatice Cansu Gökdemir

Gerçekten çok yararli videolar paylaşıyorsunuz 🙂 izleyen herkes size minnettar. Çok saolun .

Zeynep Yildiz

Hocam, hayat dersi dolu bu mükemmel metinleri aynı mükemmellikte işliyorsunuz. Minnettarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.