İçeriğe geç

YDS 46 puandan YÖKDİL 78 puana

yökdil 78

Yaprak Turkalp’in YDS 46 puandan YÖKDİL 78 puana uzanan hikayesini bu yazıda ele alacağız. Ben öncelikle başlamadan önce Yaprak Hanım’ı gerçekten tebrik ediyorum çünkü çok kısa zamanda çok büyük bir iş başarmış. Şimdi bakalım olaylar nasıl gelişti.

Bu Nasıl Oldu?

Reading Analiz grubunda bugünkü gönderileri incelerken Yaprak Hanım’ın şu mesajıyla karşılaştım.

Hocam, öncelikle bu bir başarı hikayesidir. Eylül ayında girmiş olduğum YDS sınavından 46 almıştım. Eylül ayının sonunda sizinle tanıştım ve tam olarak söylediğiniz biçimde çalışmaya fırsat bile bulmadan sadece Youtube videolarınızı izleyerek ingilizce çalıştım. Bu sefer kesinlikle sınava yönelik bir çalışma yapmadım. Oysa 46 aldığım YDS’den önce bir sene boyunca taktik içerikli bir çok çalışma yapmıştım. Ancak 2 aydan daha kısa bir sürede sizin yönlendirmelerinizle ve kesinlikle çok yoğun olmadan yaptığım çalışma sonrası Yökdilden tam 78 aldım. Amacım 55 i geçmekti. Hakkınızı asla ödeyemem, siz çok yaşayın. Şimdi ki hedefim IELTS’den yüksek bir puan almak 

Haliyle Reading Analiz grubu üyeleri Yaprak Hanım’a nasıl çalıştığını, işten güçten ne kadar vakit bulduğunu sordu. Cevabı şu şekilde:

Haftanın 6 günü çalışıyorum, çalıştığım zaman dışında elimden geldiğince önce videoları izledim, reading analiz videoları çok yardımcı oldu. Sonra tüm grammer ve yds kitaplarını bir kenara koydum ve ingilizce kitaplar okumaya başladım ve hocanın tekniğiyle kelime çalıştım. Bu süreci hergün yapamadım üstelik. Haftanın 3 günü yapabilmişimdir. Sınavım iyi geçmişti ama orada bu puanı göreceğimi tahmin etmiyordum.

YDS 46’den YÖKDİL 78’e – Tüm Diyalog

Tüm konuşma geçmişine ve yorumlara buradan ulaşabilirsiniz. Umarım size de rehber olur, ışık tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.