#EvdeKal İngilizce

EvdeKal İngilizce Dersleri Serisi

EvdeKal İngilizce Dersleri Serisi

#EvdeKal İngilizce dersleri serisi, ülkece zor günler geçirdiğimiz bu dönemde hayata geçireceğimiz bir sosyal sorumluluk projesi. Evde kaldığınız vakti İngilizcenizi geliştirip geleceğinize yatırım yapmak için değerlendireceğiz.

#EvdeKal İngilizce Serisi

#EvdeKal İngilizce dersleri serisi fikri üzerinde çalışırken okurlarımıza & takipçilerimize sorduk.

Kısa sürede 150+ cevap geldi. Bunları incelediğimde temel konu başlıkları şu şekilde:

 • Reading Analiz, makale, haber, metin analizi
 • Yazma, dinleme, konuşma çalışmaları
 • Gramer, nereden başlamalıyım?
 • Canlı yayınlar

Takipçilerimizin büyük çoğunluğu İngilizce okuma çalışmalarının ne derece önemli olduğunun farkında ama elbette başka ihtiyaçlar da var.

İdeal Çözüm

Tüm yorum ve önerileri değerlendirdikten sonra aklıma gelen ideal çözüm uzun süredir Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde uyguladığımız video eğitim modelini kitlesel bir çalışmaya dönüştürmek oldu. Bu çerçevede İngilizcedeki dört beceriyi yani okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini geliştirecek bir video eğitim serisi hazırlayacağım.

Mesela önce bir metni seslendirip hem telaffuz hem dinleme çalışması yapacağız. Daha sonra o metni birlikte analiz edip okuma çalışması yapacağız. Sonrasında ise o metinle alakalı cümle yazma ve cümle kurup konuşma çalışması yapacağız. Böylece tüm becerileri tematik bir şekilde kullanacağız.

Bu sürecin önemli kısımlarından birisi de geribildirim. Binlerce öğrenciye ulaşan bir programda herkese geribildirim sunmak mümkün değil ancak genel hatalar çok benzer olduğu için yazma ve konuşma çalışmalarında her konu ile ilgili seçeceğim birkaç öğrenci örneğine geriibildirim dersi çekerek yine #EvdeKal İngilizce serisinde paylaşacağım.

Bunun Dışında

#EvdeKal İngilizce çalışmaları dışında Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalında

 • Canlı yayın
 • Gramer dersleri
 • Benim önemli gördüğüm konularda dersler

gibi çalışmalar devam ediyor olacak. Yani epey dolu bir program olacak. 

#EvdeKal İngilizce Ders Notları

#EvdeKal İngilizce serisi boyunca normalde ücretli üyeliklerimizde paylaşılan

 • Ders notları
 • Metin çevirileri
 • Geribildirim örnekleri

gibi kaynaklar tüm öğrencilere açık olacak. Tüm ders notları ve kaynakları bu sayfada paylaşıyor olacağım.

Düzenli Çalışan Öğrenciler için Ödüller

#EvdeKal İngilizce serisi tamamlandığında derslere düzenli katılan öğrenciler arasından seçeceğimiz 3 öğrenciye Hüseyin Demirtaş Akademi özel video eğitim paketlerinden birini hediye edeceğiz.

Hüseyin Demirtaş Akademi Öğrencilerimize Özel Çalışmalar

Bu zorlu dönemde Hüseyin Demirtaş Akademi video eğitim programlarıyla çalışmalarına devam eden öğrencilerimizin yanındayız. Bu kapsamda aktif kapsamlı video eğitim üyeliği olan öğrencilerimiz için salgın döneminde 3 aya kadar ek süre desteğimiz olacak. Salgın döneminde üyeliğiniz sona ererse Hüseyin Demirtaş Akademi Destek sayfası üzerinden bize ulaşın.

#EvdeKal İngilizce 2

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde aktif video eğitim üyeliği bulunan öğrencilerimiz için bu süreçte #EvdeKal İngilizce 2 eğitimini oluşturup yayına alacağız. Bu eğitimin içeriği farklı olacak ve sadece kendi öğrencilerimize açık olacak.

Yolumuz Açık Olsun

#EvdeKal İngilizce dersleri serisi ile ilgili planlar ve yol haritası bu şekilde. Açıkçası bu serinin Türkiyenin dört bir yanından binlerce öğrenciye fayda sağlayacağını düşünüyorum. Hepimiz için verimli, keyifli ve sağlıklı bir eğitim süreci diliyorum.

İlk derslerle 30 Mart 2020 Pazartesi başlamayı planlıyoruz. Derslerde görüşmek üzere!

Dersler & Ders Notları

Dersler yayınlandıkça ders notlarını bu bölümde sizinle paylaşacağım. Bu sayfaya kolayca ulaşabilmek için sayfayı tarayıcınızda yer imlerine kaydedin.

Tüm Dersler

Çekiliş & Kazananlar

EvdeKal İngilizce serisi başlarken 3 takipçimize Hüseyin Demirtaş Akademi’den bir video eğitim, 10 takipçimize ise Hüseyin Demirtaş Akademi kitap seti sözü vermiştim.

Video eğitim seti kazanan takipçilerimiz aşağıda yer alan kapsamlı video eğitimlerimizden seçtikleri bir eğitime 1 aylık üyelik kazanacaklar.

Kitap seti kazanan takipçilerimiz ise aşağıdaki 5 kitaptan oluşan seti kazanacaklar.

YouTube yorumları arasından rastgele şekilde seçtiğimiz şanslı takipçilerimiz şu şekilde:

Video Eğitim Kazananlar

Şeyma Çetinkaya
“merakla bekliyorum 🙂 bu karantina sürecinde ingilizceyi olabildiğince geliştirmeyi kafaya koydum inşallah halledebilirim”

Emine Elif Soyhan
“Ha başladım ha başlayacağım derken bu video yükleneli 45 gün olmuş. Ama sonunda ben de başladım. Değerli zamanınızı bize ayırdığınız için teşekkürler hocam :)”

Elif Merve
“Hocam umarım ileride ben de sizin gibi işimde iyi olurum.”

Kitap Seti Kazananlar

Ahmet Harmanda
“Hazır evdeyken bir aradayken aile ile yakınlaşmaya manidar bir konu seçilmiş teşekkürler hocam ?”

Berna Yeşildal
“The teacher try to maintain control againts students in the class.
He had been learning to cope with people at work.
If man to do something out of the ”norm” he will prison for a life sentence.”

Ferhat Özdemir
“İngilizce öğrenmemdeki en büyük saiklerden biri de ingilizce makaleleri anlamak çevirdiğiniz bu ve benzeri metinlerle çok yardımcı oluyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum kendi adıma. Cümleyi, metni anlamamız için özne takibini ve neden-sonuç ilişkisini çok iyi kuruyorsunuz, ıskalamadan. Emeğinize sağlık. Bir sonraki derste mantık ile ilgili bir metni görmeyi çok isterim doğrusu. Umarım hepimiz için çok faydalı bir süreç olur. İyi günler.”

Tuğba Öden
“If you study english everyday, you can facilitate to early learn.
Relative clauses is construct that link up two or much more sentences.
It is unknown when covid-19 outbreak is going to over. Due to a measurement of uncertainty won’t be, epidemiologists aren’t determining entire covid-19 cases”

tul ulu
“Thanks a lot, this is an easy-to-read reading”

Kübra Erçetin
“I liked some of the words a lot. I constructed some sentences applying them.

Havin i.
“Thank you ♥️”

Mai Lee
“Uzun zaman sonra ilk defa evde kal ingilizce serisi ile kendimde bir istikrar yakaladım. Teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.”

Mert efe artural
“Again it was a very useful lesson, thank you very much”

aranburu
“Countless people are waiting impatiently for the learn english well with your gift”

Şimdi Ne Yapmalıyım?

Eğer yukarıda adı geçen hediye kazanan takipçilerimizden biri de siz iseniz 13 Eylül 2020 gün sonuna kadar YouTube profilinizin topluluk sayfasından Hüseyin Demirtaş ile İngilizce kanalını paylaşıp aşağıdaki adrese profil teyidi için profil sayfanızın linkini ve adres & iletişim bilgilerinizi e-posta olarak iletin. Asistanımız 14-17 Eylül arası gerekli işlemleri tamamlayıp size bilgi verecek.

Sırada Ne Var?

Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalı her dönem olduğu gibi bu dönem de kapsamlı yeni dersler ve programlarla İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere rehberlik edecek.

Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinden ise öğrencilerimize şu ana kadar sayısız başarıya imza atan kapsamlı video eğitim paketlerimiz ve kitaplarımız Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanına ulaşmaya devam ediyor.

“#EvdeKal İngilizce” hakkında 25 yorum

 1. Ne cok memnun oldum bu sosyal sorumluluk calismanizdan bilemezsiniz. Rabbim verdiginizin katini size versin. Saglikla huzurla kaliniz.?

 2. Hocam bu nasıl bi çalışma , helal olsun yani ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım yani dersi vermenizi sorumluluğunuz olarak sayıyorsunuz ve öğrencilerin dersi daha iyi takip edebilmesi için sonuna ödül de bırakıyorsunuz yani sizi takip etmeyen biri olsaydım o hediyeler için çalışırdım artık çalışmayanlar içinde hediye için çalışma fırsatı olacak herhalde 🙂 inşallah projenizde ilerleme birlikte kaydederiz sorumluluğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

  1. Hüseyin Demirtaş

   Rica ederim Kerem Bey. Evet program bana bile çekici geldi. Açıkçası şu dönemde hem toplumsal fayda sağlaması hem de müsait vakitlerimi değerlendirmem açısından iyi olacağını düşünüyorum.

 3. hocam merhaba…emeğiniz için çok teşekkür ederiz, çok faydalı olacağına inanıyorum..ilminiz in zekatını vereceğiniz için Allah sizden razı olsun..peki hocam dersleri nerden takip edeceğiz bu sayfadan mı?

  1. Hüseyin Demirtaş

   Rica ederim Ebru Hanım. Böyle güzel tepkiler almak beni de sevindirdi. Öğrencilerin cidden böyle bir çalışmaya ihtiyacı varmış. Büyük bir heves ve ilgi var.

 4. Gerçekten çok faydalı bir eğitim. İlk dersten bir çok ders aldım umarım devamı gelir. Tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkürler

 5. Hüseyin hocam bugün fark ettim ve dersleri almaya başladım. Nasıl düzgün ve toplum yararına çalışan bir Türk vatandaşısınız. Helal olsun size.Emeklerinize sağlık.

   1. Hüseyin hocam bu projeniz beni çok çok motive etti keyifle ve heyecanla takip ediyorum? Gerçekten derslerinizin her biri altın kıymetinde keşke haftada 1-2 değil de 3-4 video atabilseniz öyle güzel olur ki..
    İyi çalışmalar diliyor yeni derslerinizi merakla bekliyorum.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Tuna Bey, aslında haftalık bazda daha fazla ders hazırlıyorum. Derslerin bir bölümü sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalından herkese açık olarak paylaşılıyor bir bölümü ise Hüseyin Demirtaş Akademi video eğitim paketleri ile çalışan kendi öğrencilerimize ve rehberlik ettiğimiz kurumlara ulaşıyor. Ancak şu anki salgın döneminde hem kendi öğrencilerimiz hem de YouTube için normal dönemlere göre daha fazla araştırma, geliştirme ve içerik mesaisi ayırmaya gayret ediyorum evde kalan herkese daha çok faydamız dokunsun diye.

 6. Hüseyin hocam bugün fark ettim ve dersleri almaya başladım. Nasıl düzgün ve toplum yararına çalışan bir Türk vatandaşısınız. Helal olsun size.Emeklerinize sağlık..

  1. Hüseyin Demirtaş

   Merhaba Ezgi Hanım, tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Derslerde de belirttiğim gibi doğru yöntem başarı getirir. Selamlar

 7. https://imgyukle.com/i/xaTaV8

  Hüseyin hocam #EvdeKal İngilizce serisi benim web sitenizdeki eğitimlerinize başlama sebebim olan bir içerikti. Bu seri beni fazlasıyla tatmin ve memnun etti.Bu yüzden size minnettarım. ilk yayımlanan “one present rule” metninin sonrasında zorunlu sebeplerden ötürü devam edememiştim. Sonrasında 7 Habits metninin bildiriminin gelmesiyle beraber serinin son metninin olmasını öğrenmem beni gerçekten fazlasıyla üzdü. #EvdeKal İngilizce serisi ciddi anlamda kapsamlı bir içerik; sizin ve çalışma aşamasıyla bizim üzerine ciddi emek verdiğimiz kıymete değer bir konsept. Bu tarz içerikli bir çalışmaya biz normal şartlarda hiçbir youtube kanalında erişemiyoruz malesef. Sizden bu seriyi içerik olarak devam ettirmenizi rica ediyorum hocam. Gerçekten buna ihtiyacımız var. Kanalınızdaki reading analiz serisi bu projedeki içeriğin bir kısmını oluşturmasına rağmen çok daha fazla izlenmiş görünüyor. Acaba başlığı sebebiyle direkt olarak video içeriğine işaret etmediği için mi bilemedim lakin eğer ki bu seri devam ederse başka bir başlık altında bu konu üzerine fikir alışverişi yapılabilir. (Yalnızca böyle bir hizmetin varlığından öğrenmeye muhtaç ve istekli kişilerin bihaber kalmaması için söylüyorum) yoksa çok sevdiğim bir söz vardır: “Ehemmiyet ve kıymet, ekseriyetle keyfiyete bakar; kemiyete az bakar veya bakmaz.”

  Tek bir kişinin bile disiplinli bir şekilde çalışarak ingilizce öğrenebilmesine rehber olursanız bu durum bazı zaman yaşanan hayal kırıklıklarını hiçe indirir. Sonuç olarak toprağa bırakılan binlerce çekirdeğin kaçının çürüyüp gittiğinin çok azından alınan meyvesnden sonra bir önemi kalmaz öyle değil mi?

  Ben kendi şahsım adına vermiş olduğunuz özveri için tekrar tekrar teşekkür ederim kendinize iyi bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir