İngilizce yazıyı sese çevirme için 3 yöntem

İngilizce bir yazıyı sese çevirmek için kullanabileceğiniz 3 pratik yöntemi bu yazıda sizinle paylaşacağım. Ayrıca İngilizce bir yazıyı sese dönüştürmek için takip etmeniz gereken adımları hazırladığım video ile detaylı bir şekilde aşağıda gösteriyorum.

Neden İngilizce bir yazı sese çevrilir?

İngilizce bir metni ya da yazıyı sese çevirmenin iki temel nedeni var. İlki listening pratiği yapmak. İkincisi ise telaffuz çalışması yapmak. Herkesin yanında ana dili İngilizce olan ya da İngilizcesi çok iyi olan biri bulunmuyor. Bu sebeple İngilizce bir metnin okunuşunu merak ettiğinizde bu metni sese çevirmeyi bilmeniz gerekiyor. Benzer şekilde telaffuz pratiği yapmak istediğinizde onlarca kelimeye sözlükten tek tek bakmak yerine İngilizce bir metni sese dönüştürerek hızlı ve pratik bir şekilde telaffuz pratiği yapabilirsiniz. Neyin nasıl söylendiğini pratik bir şekilde öğrenirsiniz.

İngilizce yazıyı sese çevirme siteleri

İngilizce yazıyı sese çevirmek için kullanabileceğiniz 3 tane site var. Bunlar Google Translate, Natural Readers ve FTTS. Bu 3 siteyi nasıl kullanabileceğinizi aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlatıyorum.

İngilizce yazıyı sese çevirme — Video Anlatım

İngilizcenizi geliştirecek kaynaklarEtiket: ingilizce yazıyı sese çevirme, ingilizce yazıyı sese dönüştürme

2 thoughts on “İngilizce yazıyı sese çevirme için 3 yöntem

  1. Google translate İngilizce aksanı dinlerken sanki Amerikan aksanı vurgusu taşımaktadır. Bu çevri programında, İngiliz aksanını taşıyan örnekler dinleyemez miyiz ? Bana biraz kaba telafuz gibi geldi. Ne dersiniz ?

    1. Muhammet Bey merhabalar, Google Amerikan aksanıyla okuyor. Onu şu an değişme seçeneği yok. Ancak https://www.naturalreaders.com/ sitesinde metni okuttuğunuzda İngilizce aksanı ve farklı kadın erkek sesleri seçmeniz izin veriyor. Onu deneyebilirsiniz alternatif olarak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir