İçeriğe geç

İngilizce yazıyı sese çevirme için 3 yöntem

ingilizce yazıyı sese çevirme

İngilizce bir yazıyı sese çevirmek için kullanabileceğiniz 3 pratik yöntemi bu yazıda sizinle paylaşacağım. Ayrıca İngilizce bir yazıyı sese dönüştürmek için takip etmeniz gereken adımları hazırladığım video ile detaylı bir şekilde aşağıda gösteriyorum.

Neden İngilizce bir yazı sese çevrilir?

İngilizce bir metni ya da yazıyı sese çevirmenin iki temel nedeni var. İlki listening pratiği yapmak. İkincisi ise telaffuz çalışması yapmak. Herkesin yanında ana dili İngilizce olan ya da İngilizcesi çok iyi olan biri bulunmuyor. Bu sebeple İngilizce bir metnin okunuşunu merak ettiğinizde bu metni sese çevirmeyi bilmeniz gerekiyor. Benzer şekilde telaffuz pratiği yapmak istediğinizde onlarca kelimeye sözlükten tek tek bakmak yerine İngilizce bir metni sese dönüştürerek hızlı ve pratik bir şekilde telaffuz pratiği yapabilirsiniz. Neyin nasıl söylendiğini pratik bir şekilde öğrenirsiniz.

İngilizce yazıyı sese çevirme siteleri

İngilizce yazıyı sese çevirmek için kullanabileceğiniz 3 tane site var. Bunlar Google Translate ve Natural Readers. Bu 3 siteyi nasıl kullanabileceğinizi aşağıdaki videoda detaylı bir şekilde anlatıyorum.

İngilizce yazıyı sese çevirme — Video Anlatım

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiket: ingilizce yazıyı sese çevirme, ingilizce yazıyı sese dönüştürme

“İngilizce yazıyı sese çevirme için 3 yöntem” hakkında 7 yorum

 1. Google translate İngilizce aksanı dinlerken sanki Amerikan aksanı vurgusu taşımaktadır. Bu çevri programında, İngiliz aksanını taşıyan örnekler dinleyemez miyiz ? Bana biraz kaba telafuz gibi geldi. Ne dersiniz ?

  1. Hüseyin Demirtaş

   Muhammet Bey merhabalar, Google Amerikan aksanıyla okuyor. Onu şu an değişme seçeneği yok. Ancak https://www.naturalreaders.com/ sitesinde metni okuttuğunuzda İngilizce aksanı ve farklı kadın erkek sesleri seçmeniz izin veriyor. Onu deneyebilirsiniz alternatif olarak.

 2. Simdiye kadar takip ettigim adreslerden en guzeli.Tam istedigim gibi.
  1-Istedigim metni kopyaliyaboliyorum
  2-Bu metni farkli kisilere okutabiliyorum.
  3-Bu metni istedigim hizda okutabiliyorum.
  4-Metni okurken durdurabiliyorum.
  5-Metni okurken kisi ve okuma hizini degistirebiliyorum.
  Daha ne olsun….Tesekkurler….Tesekkurler….Tesekkurler…

 3. https://www.naturalreaders.com/ bu siteye ingilizce seslendirilecek metni yapıştırıyorum. İstediğimiz şekilde seslendiriyor. fakat bu sesi indirip mp3 çalarda birçok defalar her yerde dinlemek istiyorum ancak indir şeklinde bir yer yok sizin videonuzda dowland tuşu var. ücretli üye olduğunuz için mi o tuş çıkıyor. eğer sesi indirebileceğim başka bir site daha biliyorsanız iletirseniz sevinirim.teşekkürler

  1. Hüseyin Demirtaş

   Ali Bey merhaba, benim ders videomda indirme seçeneği çıkmasının sebebi Internet Download Manager yazılımı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.