İçeriğe geç

İngilizce Sohbeti ile İngilizce Keyfi

ingilizce sohbeti, ingilizce podcast

Merhaba, size beni çok heyecanlandıran ve Türkiye’de İngilizce öğrenenler için bir ilk olacak yeni bir projemden bahsetmek istiyorum.

Boğaziçindeki lisans ve yüksek lisans yıllarımda hep aklıma gelen bir konu oldu.

ingilizce sohbeti, ingilizce podcast

“Ben burada dil/İngilizce adına harika/muhteşem/inanılmaz güzel şeyler öğreniyorum, alanlarındaki en iyi bilim insanlarından dilbilimden, etimolojiye, dil felsefesine, yapay zekaya kadar dersler alıyorum. Bunlar çok kıymetli bilgiler. İnsanın belki de dile ve hayata bakışını değiştirecek bilgiler ama kampüs duvarları dışında bunları bilen çok az”

Evet çağımızda her ne kadar internet bilgiye erişimi kolaylaştırmış olsa da hala da pek çok insanın erişemediği çok değerli bilgi ve kaynaklar var.

Dediğim gibi bu konu yıllardır ara ar aklıma gelen bir şeydi. Kitaplarımda ve eğitimlerimde hep bu tür az bilinen ama etkisi büyük bilgilere yer vermeye çalışıyorum.

Geçen hafta sonu nihayet Türkiye’nin ilk İngilizce temalı podcastini yayınlamaya karar verdim. Adı İngilizce Sohbeti olacak. İngilizce Sohbeti, İngilizce üzerine eğitsel ve kültürel konuşmalar içerecek bir program olacak. (Podcast nedir bilmiyorsanız podcast bir nevi radyo programı gibi ama rahatça telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirip istediğiniz zaman dinleyebiliyorsunuz.)

İngilizce Sohbeti’nde Neler Olacak?

İngilizce Sohbeti podcastinde hangi konulara yer versem diye düşünürken aklıma yıllardır beni meşgul eden bu konu geldi. Dedim ki programıma Boğaziçinden bana dil konusunda ilham veren hocalarımı davet edip onların o güzel sohbetini ve engin bilgisini herkese duyurmalıyım. O heyecanla çok sevdiğim iki hocama gecenin bir yarısı yazdım ve onlardan söz aldım 🙂

Nasipse bu yaz bitmeden İngilizce Sohbeti’nin ilk bölümleriyle karşınızda olmayı planlıyorum. Bu heyecanı ve güzel haberi sizinle de paylaşayım istedim.

İngilizce Sohbeti herkesin erişimine açık bir program olacak. Hatta okuyucularımdan da konu önerileri topluyorum. Sizin de konu önerileriniz varsa yazın, not edeyim.

“İngilizce Sohbeti ile İngilizce Keyfi” hakkında 2 yorum

  1. Ne kadar güzel bir fikir …Bu şöyle özetlenebilir. İngilizce öğrenmek sürekli dinlemeyi ve konuşmayı kapsadığı için sohbet te buna eşlik eder. İnsanlar konuşa konuşa anlaşır …..Rahat bir şekilde sohbet dinlediğinizde sevdiğiniz insanların ne konuştuğu sizi daha meşgul eder. Bu durum ise ; öğrenmeyi pekiştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.