İçeriğe geç

Reading Akademi – Detaylı Öğrenci Röportajı & Yorumlar

Reading Akademi öğrencilerimizden Muhammet Reşit Bey yakın zamanda eğitimini tamamladı. Ben de kendisine eğitimle ilgili yaşadıklarını, öğrendiklerini ve ilerleme sürecini sordum.

Reading Akademi – Detaylı Öğrenci Röportajı & Yorumlar

Öğrenci: Muhammet Reşit Ç.

Reading Akademi eğitimine kayıt olma amacınız neydi?

 • IELTS hazırlık

Reading Akademi derslerinden öğrendiğiniz ve beğendiğiniz 10 ifade ya da kelimeyi hangi derste olduğunu belirterek yazın. 

 1. it is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed – güzel sözler
 2. impossible is a word to be found only in the dictionary of fools. – güzel sözler
 3. in a gentle way, you can shake the world – güzel sözler
 4. The Statue of Liberty, which is a universal symbol of freedom and democracy, is on Liberty Island in New York Harbor. – statue of liberty- akedemik metinler ( whichli cümlelere bayılıyorum )
 5. But if it means I have to accept anything, maybe it’s best to not get married at all. – marriage in egypt
 6. Over the centuries, societies have combed, curled, waved, powdered, dyed, cut, coiffed, and sculpted their hair, or someone else’s during times of wig crazes. -hair
 7. The longer I work on it, the more I become convinced that this will be reality very soon—much sooner than most people might think – Global brain
 8. It is hard to find a researcher who doesn’t think that the global brain is a possibility. – globalbrain
 9. upon signing the contract,bukowski wrote his first novel in three weeks. it was called simply post office.in the dedication, he wrote, dedicated to nobody – hakiki bir ingilizce metin analizi.
 10. throughout history stress has been one of those things that everyone has experienced but few can define. -stress

Reading Akademi eğitimini baştan sona bitirmek size İngilizce cümleleri analiz etme ve anlamlandırma ile ilgili hangi temel beceri, teknik ve bakış açılarını kazandırdı?

 • Öncelikle en önemli olarak, uzun bir cümleden korkmamayı öğrendim cümleyi nasıl bölceğimi, nasıl sorular sorarak adım atcağımı öğrendim eskiden cümleyi anladığımı sanardım ama hep yanlıs cıkardı artık anlayarak ilerliyorum. huseyin beyin bana kazandırdığı en büyük yetkinlik, şu oldu : örneğin cümlede hep şöyle yaparak ilerliyor we have been work in hotel for a long time – cümlesinde we have been work- hemen bunu bölüyor ve şunu diyor burada çalışıyoruz -hemen doğru soruyu sorarak ilerisini tahmin etmeyi başlıyorum.- burası neresi, nerede calısıyoruz ? otelde, ne kadar zamandır calısıyoruz ? – uzun bir süredir… gibi, burada tam anlatamadım ama bana cok büyük bir bakış açısı kazandırdı, artık ingilizcemi bir üst seviyeye atlattığımı hissediyorum, gazate vb. yazılar okurken kelımeyı bilmek bana anlamamı yeterli kılıyor eskiden kelimeyi bilsemde anlayamazdım cümleyi .teşekkürler hüseyin hocam iyiki almışım kursunuzu.

Reading Akademi eğitiminde size en çok fayda sağlayan 3 ders hangileri ve neden?

 • öncelikle birbirinden güzel ve eğlenceli dersler vardı, ama ben her zaman için ilk başlangıcın verdiği heyecanı unutamam. İlk başlangıçlar hep mutlu enerjik bir şekilde olur. yeni bir şey deneminin zevki ve ingilizcemi artık bir üst seviyeye çıkarcağım için yaşadığım heyecan. 1- İlk dersimiz, the subtle art of not giving a fuck
 • 2-ilham veren özdeyişler
 • 3- mirrors , (mirrorsu seçme sebebim, bu dakidan itibaren artık çok rahat bir şekilde anlayabiliyordum videoları, ve cümleleri )

Bu eğitime başlamadan önceki halinizle bu eğitim bitirdikten sonraki halinizi karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz? 

 • aslında 2.soruda bunun cevabını çok fazla şekilde vermişim ama gene yazayım :). vallaha çok geliştim şükürler olsun ? artık rahat bir şekilde ingilizce haber sitelerinde, forum sitelerinde takılabiliyor, insanlarla şakalaşıp, küresel anlamda bilgiye ulaşabiliyorum. bilmediğim kelimeler olması onemlı değil onu hemen çeviriyorum , ya da artık cümlenin tamamından anlamı cıkartabiliyorum.

Reading Akademi eğitimini ne kadar sürede bitirdiniz, ortalama ne kadar vakit ayırdınız? Çalışma programınızı ve yönteminizi açıklayın. 

 • yaklasık 4.5 ayda bitirdim, ilk ayda calısmıyordum ve ınceleye ınceleye yavaş yavaş, her cumleyı yaza yaza , tabiri caizse ağzınızdan cıkan her cümleyi yaza yaza calıstım her türlü şeyi not aldım 1 defter bitirdim. 1 ay sonunda şehir değiştirdim, işe girdim o zaman zarfında 1-2 hafta calısamadım, sonra tekrar calısmaya basladım ama bu kez videolarınızı ızlemeye kafamda ve pcde notlar aldım. zaten ılk 1aykı yoğun eğitim bir temel inşaa etmiş ve sonrasındaki videolar tamamen dahada pekiştirmek amaçlı olmuştu..

Reading Akademi eğitimini biri size sorsa, sizce kayıt olmalı mıyım? Ne dersin dese cevabınız ne olurdu? 

 • Kesinlikle ve kesinlikle öneririm, ki bir çok arkadaşımada önerdim. bazıları halen eski klasik yöntemlerde diretsede ( fiziksel kurs a git her gün gramer calıs, vb. ) bazı arkadaslarım tavsiyelerime uydu ve sanırım 1-2 arkadaşımda kitaplarınızın ve kurslarınızın üyesi oldu ? herşey için teşekkürler hüseyin hocam

Reading Akademi #Kayıt

Reading Akademi eğitimi ile ilgili detaylı bilgileri, program içeriğini, öğrenci yorumlarını ve kayıt seçeneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki Reading Akademi tanıtım sayfasında bulabilirsiniz.


Etiketler: hüseyin demirtaş akademi, ingilizce okuma eğitimi, ingilizce reading kursu, reading akademi, ileri seviye ingilizce okuma kampı, ingilizce cümleleri anlama rehberi, yorum, değerlendirme, anket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.