İçeriğe geç

İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı – Detaylı Öğrenci Röportajı & Yorumlar

İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı öğrencilerimizden Cemalettin Bey yakın zamanda eğitimini tamamladı. Ben de kendisine eğitimle ilgili yaşadıklarını, öğrendiklerini ve ilerleme sürecini sordum.

İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı – Detaylı Öğrenci Röportajı & Yorumlar

Öğrenci: Cemalettin D.

İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitimine kayıt olma amacınız neydi?
 • İngilizce makaleleri ve kitapları daha rahat bir şekilde okuyabilmek, İngilizce kelime bilgimi arttırmak, okuduğumu daha iyi bir şekilde anlayabilmek. Biraz önce yazdıklarım konusunda tecrübeli birinin tavsiyelerini almak.
İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı derslerinden öğrendiğiniz ve beğendiğiniz 10 ifade ya da kelimeyi hangi derste olduğunu belirterek yazın.
 1. game-av hayvanı (1.Hafta Ders:2)
 2. Game the system (sistemi suistimal etmek) (1.Hafta Ders:2)
 3. to leave no stone unturned: her taşın altına bakmak, her yolu denemek (1.Hafta Ders:3)
 4. Happen to know (1.Hafta Ders:4)
 5. In which ifadesi(2.Hafta Ders:5)
 6. When it comes to …. (Online Hafta 1, McKinsey)
 7. affirmative-action (Online Hafta 1, Harvard)
 8. Stimulus, response – Uyaran, tepki kelimeleri (Online hafta 5, 7 Habits)
 9. With regard to (Online hafta 6, Depression & Music)
 10. Have yet to do sth (Online hafta 6, PTSD)
İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitimini baştan sona bitirmek size İngilizce cümleleri analiz etme ve anlamlandırma ile ilgili hangi temel beceri, teknik ve bakış açılarını kazandırdı? 
 1. Cümleleri parçalayınca daha kolay anlayabildiğimi ve çevirebildiğimi farkettim. Özellike zor ve uzun cümlelerde bu yolu takip ediyorum artık.
 2. Şüpheci yaklaşmam gerektiğini fark ettim. Örneğin some kelimesini bazı ve biraz olarak bilirdim ve bir cümlede bu bilgime güvenerek çevirdim. Ancak orada kullanımı bazıları anlamındaymış. En basit kelimenin bile bazen çok farklı anlamlara gelebildiği ve dikkat etmem gerektiğini öğrendim.
 3. İngilizce-İngilizce sözlükten kelime anlamlarını bakmam gerektiği becerimi arttırdı bu eğitim. Artık daha çok bu tip sözlüklerden faydalanıyorum.
İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitiminde size en çok fayda sağlayan 3 ders hangileri ve neden?
 • Eğitimin ilk hafta derslerinin oldukça fayda sağladığını düşünüyorum. Nedeni canlı eğitimin tartışma modunda geçen dersleri. Böyle olunca konular daha fazla aklımda kaldı. Örneğin well-kuyu, game av hayvanı vb. İleri seviyelerdeki paragraflar çevrilirken, bu paragraflardaki zor kelimeler için farklı örnek cümleler yazılması çok iyiydi. Bu uygulamanın diğer online haftalarda da tekrarlanmasını isterdim.
 • Online hafta 6, PTSD dersi de bana daha çok faydalı olan bir dersti. Bu derste have yet to do sth kalıbının olumlu bir cüme kalıbına olumsuzluk kattığını gördüm. Daha önce yet kelimesini daha çok olumsuz cümlelerde görüp öğrenmiştim.
Bu eğitime başlamadan önceki halinizle bu eğitim bitirdikten sonraki halinizi karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz?
 • İleri seviyedeki cümleleri daha rahat çevirip anlayabiliyorum. En son benden istenen haber makale ödevini, eğitimin başlarında yaptığım ödevlere göre daha rahat analiz edebildiğimi fark ettim.
İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitimini ne kadar sürede bitirdiniz, ortalama ne kadar vakit ayırdınız? Çalışma programınızı ve yönteminizi açıklayın.
 • 5 aylık bir süre zarfında ortalama haftada 5-6 saat ayırarak eğitimi tamamladım. Birkaç hafta tatil ve özel sebeplerden dolayı bakamadığım oldu.
İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitimini biri size sorsa, sizce kayıt olmalı mıyım? Ne dersin dese cevabınız ne olurdu?
 • Evet kesinlikle kayıt olmalı. Çünkü İngilizce metinleri anlamak için bir pratik ve yöntem sağlıyor bu eğitim. Çok farklı seviyedeki metinleri ödevler vasıtasıyla çevirip, daha sonra videolar üzerindeki anlatımlarla yanlışlarını görebiliyorsun.

İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı #Kayıt

İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı eğitimi ile ilgili detaylı bilgileri, program içeriğini, öğrenci yorumlarını ve kayıt seçeneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı tanıtım sayfasında bulabilirsiniz.


Etiketler: hüseyin demirtaş akademi, ingilizce okuma eğitimi, ingilizce reading kursu, reading akademi, ileri seviye ingilizce okuma kampı, ingilizce cümleleri anlama rehberi, yorum, değerlendirme, anket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.