İçeriğe geç

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi – Detaylı Öğrenci Röportajı & Yorumlar

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi öğrencilerimizden Abdulkadir Bey yakın zamanda eğitimini tamamladı. Ben de kendisine eğitimle ilgili yaşadıklarını, öğrendiklerini ve ilerleme sürecini sordum.

Detaylı Öğrenci Röportajı: İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi

Öğrenci: Abdulkadir Ş.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimine ne amaçla kayıt oldunuz?

 • İngilizce metinleri doğru şekilde anlayıp, anlam bağlamını anlamakta zorlanmış olduğum paragraf ve uzun cümleleri anlayabilmek.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi derslerinden öğrendiğiniz ve beğendiğiniz 10 ifade ya da kelimeyi hangi derste olduğunu belirterek yazın.

 1. I moved to Trabzon last week, and I’m living with my cousin -for the time being-. (for the time being) – Zamanlar
 2. No sooner had the married couple left the party than people started gossiping
  about them. (No sooner … than ) – Zamanlar
 3. Do interest rates usually increase in order to curb inflation ? (interest rates) – Zamanlar
 4. This book is too long to read in a week. ( to + infinitive) – Adjective
 5. I merely/purely/simply wanted to advise you – Adverb

Yaklaşım ve anlama olarak her derste kendi açımdan oldukça fayda gördüğüm için aradan seçmek açıksa zor oldu ?

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimini baştan sona bitirmek size İngilizce cümleleri analiz etme ve anlamlandırma ile ilgili hangi temel beceri, teknik ve bakış açılarını kazandırdı? 

 1. Öncelikle cümle ne kadar uzun olursa olsun cümleyi oluşturan yapıların farkına varıp ayırt ettikten sonra rahat bir şekilde anlamlandırılabileceğini öğrendim.
 2. Grammer üzerinde takılı kalmaktan dolayı ingilizcenin dinamiklerinden uzak kalmış olduğumu farkettim. Yani ana dilimizde farketmeden kullandığımız kalıp ve yapıların her dilin yapısında bulunduğunu ve bunlara ancak okumalar yaparak aşina olabileceğimi öğrendim.
 3. Cambridge sözlük özelinde kelime öğrenmenin nasıl daha efektif yapılabileceğini ve kelimenin kullanımına ait cümleleri fraze.it üzerinde incelemeyi öğrendim.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitiminde size en çok fayda sağlayan 3 ders hangileri ve neden?

 1. Öncelikle tense yaklaşımını basit bir şekilde kavramış olduğum zamanlar serisi
 2. Uzun cümleleri birleştirmekte zorlandığım “relative clauses” serisi
 3. Okuma parçalarında cümleleri birleştirmemi kolaylaştıran “bağlaçlar” serisi

Bu eğitime başlamadan önceki halinizle bu eğitim bitirdikten sonraki halinizi karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz?

 • Öncelikle bunca senedir doğru düzgün kavrayamamış olmaktan ve nereden başlayıp nasıl doğru şekilde öğrenebileceğim arayışında olduğum ingilizce konusunda, bu derse rastlamak benim için bu dili kavrama noktasında bir heyecan oldu.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimini ne kadar sürede bitirdiniz, ortalama ne kadar vakit ayırdınız? Çalışma programınızı ve yönteminizi açıklayın.

 • 5-6 ay gibi bir sürede bitirdim. Bir çoğunu tekrar tekrar izledim. Bir süre sonra düzenli çalışmaya ara vermemden dolayı tekrar zamanlar serisinden sonra hızlıca bir tekrar yaptım.
 • Video ders çıktıları üzerinden dersleri takip ettim. Ayrıca kendi defterimde notlar tuttum. Öğrendiğim kelimeleri cambridge sözlük üzerinde kelime listesi oluşturup yeni öğrendiklerimi listeye kayıt etmeye başladım.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimini biri size sorsa, sizce kayıt olmalı mıyım? Ne dersin dese cevabınız ne olurdu?

 • İngilizceyi sadece sınav bazlı değil gerçekten öğrenmek istiyorsan bu seriyi mutlaka izlemelisin !

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi #Kayıt

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimi ile ilgili detaylı bilgileri, program içeriğini, öğrenci yorumlarını ve kayıt seçeneklerini Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi tanıtım sayfasında bulabilirsiniz.

 


Etiketler: hüseyin demirtaş akademi, ingilizce okuma eğitimi, ingilizce reading kursu, reading akademi, ileri seviye ingilizce okuma kampı, ingilizce cümleleri anlama rehberi, yorum, değerlendirme, anket

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.