Similar Posts

11 Comments

 1. Bir sorum olacaktı. Eğer benden öğrencilerin derslerde telefon kullanmasına izin verilmeli mi verilmemeli mi konu başlığında essay istenirse ve sadece kullanıp kullanılmamasından bahsedersem off topic olur muyum

 2. Merhaba ben demin sınavda “vizesiz yurtdışına çıkmanın avantajları” konu başlığında vize ile yurtdışına çıkmanın avantajları yazdım off topic mı ??

  1. Açıkçası hangisine ne kadar paragraf ayırdığınıza bağlı. 3 gelişme paragrafı var siz birinde doğrudan konuyla alakalı olmayan bir şey yazarsanız puanınız gider ama yine de geçebilirsiniz.

 3. Merhaba ben kendi hazirlik sinavimda konumu yanlis cevirdim konu it is unethical to buy cheap products from developing countries ben gelişmiş ülkeler diye çevirdim ve fakir ülkeleri sömürdügünü o ulkelerde cocuk isci kullanildigini ve işçi sağlık güvenliğinin olmadığından bahsettim sizce off topic
  olur muyum

  1. Temel konudan sapmışsınız ama argümanlar temel konuya uygun. Eğer iyi niyetli biri okursa yazınızı ve diğer şartları sağlıyorsa geçer ama sert davranırlarsa puan kırılır.

  1. Ne kadar off topic olunduğuna bağlı mesela tamamen alakasız, konudan çok uzak bir yazı olursa kalmaya sebep olabilir. Ancak eğer yazı düzgünse ve konudan çok alakasız değilse o zaman puan kırılsa bile geçer not alabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir