İçeriğe geç

HDİ Bülten – Şubat 2017

Haberler

Merhabalar, HDİ Bültenin bu sayısında Şubat 2017’de sitede yeni yayınlanan kaynakları ve gelişmeleri paylaşıyorum.

Essay Kontrol & Essay Düzeltmeleri Video Serisi

Öğrenci essaylerini baştan sona değerlendirip düzelttiğim essay kontrol videoları serisini başlattım. Essay kontrol video derslerinde farklı seviyelerden öğrenci yazılarını inceleyip yanlışlarını düzeltiyorum.

Speaking Rehberi geliyor

Essay Rehberi‘nin kısa sürede gelen büyük başarısı ve öğrencilerden aldığım teşekkür mesajlarından sonra Speaking Rehberi üzerinde çalışmaya başladım. Türkiye’nin dört bir yanından writing problemi çeken öğrencilerin Essay Rehberi ile sınavlarını geçtiklerini duymak beni çok mutlu etti. Şimdi öğrencilerin yine büyük zorluk yaşadığı alanlardan birisi olan İngilizce konuşma becerisi yani speaking için pratik ve etkili sloganıyla Speaking Rehberi kitabını hazırlıyorum.

Problem Solution Essay Nasıl Yazılır – Video Dersi

Problem solution essay nasıl yazılır konusunu baştan sona inceleyip örnek bir problem solution essay yazdığım detaylı video dersini yayınladım.

Online İngilizce Özel Ders

İnternet üzerinden yaptığım İngilizce dersler vasıtasıyla Türkiye’nin dört bir yanından güvenebilecekleri bir hoca ve kaliteli bir eğitim arayan öğrencilerle çalışıyorum. Online İngilizce özel ders içeriği ve işlenişi anlatmak ve sık sorulan soruları cevaplamak için Online İngilizce özel ders sayfasını oluşturdum.

Reading Analiz: Dünyanın En Misafirperver Ülkeleri

Reading Analiz video serisinin yeni dersinde BBC’nin dünyanın en misafirperver şehirleri üzerine bir haberini inceleyip açıkladım.

Essay Kalıpları

Essay Rehberi kitabımdaki essay kalıpları ile ilgili üniteden faydalanarak İngilizce essay kalıpları sayfasını oluşturdum. Essay kalıpları sayfasında hem pratik essay kalıpları, hem de örnek cümleler ve bu örnek cümlelerin Türkçeleri yer alıyor.

İyi bir essay yazmak için bilmeniz gereken 83 fiil

Essay Rehberi kitabımdaki İngilizce essay yazmak için gerekli fiiller listesini okuyucularımla paylaştım. İyi bir essay yazmak için bilmeniz gereken 83 fiil listesi farklı seviyelerde essay örneklerini inceleyerek oluşturduğum TOEFL, IELTS, Proficiency ve PTE gibi sınavlar için ideal kapsamlı bir fiil listesi.

Reading Özel Ders — İngilizce okuduğunu anlama

İngilizce okuduğunu anlama konusunda zorluk çeken öğrenciler için gerçekleştirdiğim İngilizce okuduğunu anlama amaçlı İngilizce reading özel derslerimle ilgili sayfayı güncelledim. Reading alanındaki en büyük 2 problem cümleleri nasıl böleceğini ve nasıl kelime çalışacağını bilmemek.

Kitaplarım

Yayınlanan ya da yayına hazırlanan tüm kitaplarımı listelediğim Kitaplarım sayfasını oluşturdum. Güncel kitapları ve yeni projeleri Kitaplarım sayfasından takip edebileceksiniz. İlk etapta Essay Rehberi ve Speaking Rehberi kitapları ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Listening Özel Ders — İngilizce dinlediğini anlama

İngilizce dinlediğini anlama konusunda zorluk çeken öğrenciler için gerçekleştirdiğim İngilizce dinlediğini anlama amaçlı İngilizce listening özel derslerimle ilgili sayfayı güncelledim. Listening alanındaki en büyük problem yanlış yöntemlerle listening pratiği yapmak.

Eğitimlerim

Hüseyin Demirtaş ile İngilizce üzerinde yer alan tüm ücretli ve ücretsiz video eğitimlerini içeren Eğitimlerim sayfasını oluşturdun.

TOEFL Speaking Konuları

TOEFL konuşma bölümüyle ilgili konular ve deneme sınavlarını içeren TOEFL Speaking Konuları sayfasını yayınladım. Mesela size hemen bir soru:

“What custom from your home country are you most fond of? Describe the custom and explain why you are fond of it.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir