İçeriğe geç

Farklı bir İngilizce Konuşma Kursu Fikri (360°)

Merhaba, sizinle İngilizce konuşma kursları konusunda çok uzun süredir yaşadığım bir eğitim ikilemini paylaşmak istiyorum. Ve yeni bir İngillizce konuşma kursu projesini paylaşmak istiyorum.

Bu yazı 360 Derece İngilizce Konuşma Kursunun fikir aşamasından hayata geçtiği ilk yazı. O zamandan bu zamana ilk dönemi tamamladık, ikinci ve üçüncü dönemler yakında başlayacak ya da belki siz bu satırları okurken başladı. Programla ilgili güncel bilgilere ve kayıt seçeneklerine Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

Neden & Nasıl bir İngilizce Konuşma Kursu

Eğitimin İki Türlüsü

Eğitimin iki türlüsü var. Birisi ideal eğitim, diğeri ise şartlara göre eğitim. Ben hem akademide hem de iş dünyasında epey vakit geçirdiğim için bu iki eğitim modelini de ihtiyaçlara göre uyguluyorum. Ancak şu ana kadar hep kaçındığım bir kurs türü oldu. Hangi kurs derseniz İngilizce konuşma kursları. Bireysel olarak İngilizce konuşma dersi sürekli veriyorum. Bu bazen IELTS, bazen TOEFL, bazense iş İngilizcesi şeklinde oluyor. Ancak bu tür eğitimleri kurslara çevirmekten uzak durdum.

İngilizce Konuşma Kurslarından Neden Kaçtım?

Nedeni ise aslında basit. Aklımdaki ideal eğitim saplantısı. Birebirde tüm detayları, gidişatı, takip edip müdahale edebiliyorum ama bir grup ortamında bu daha zor. Öte yandan düşününce yüzde 95+ performansla birkaç kişiye yardım etmek yerine yüzde 80+ performansla onlarca kişiye yardım etmek toplumsal ve bireysel olarak çok daha verimli olabilir.

İkinci bir temel sebepse diye başladım ama asıl sebep bu. Şimdi açıklıyorum 🙂 Ülkemizde insanlar ben İngilizce konuşmak istiyorum diyor ama bu cümlelerin arkası boş. Neden arkası boş derseniz, çoğu insan okuduğunu anlamıyor, duyduğunu doğru düzgün anlamıyor, cümle yaz desen yazamıyor. Yani bu durumdaki bir insana speaking çalıştırıp ne yapacağız. Böyle öğrenciler gelince diyorum ki duyduğunu anlamıyorsun, tek taraflı mı konuşacaksın 🙂 Tabi bu işin esprisi ama acı da bir yanı.

İngilizce Konuşmak İsteyenlerin Görmedikleri

Yukarıdaki ideale saplantıya bağlayacağım şimdi konuyu. Şimdi bir doktor gözüyle problemi ve tedavi aşamalarını gördüğüm için bana İngilizce konuşma diye gelenleri önce okumaya, dinlemeye ve yazmaya yönlendiriyorum çünkü bunlar olmadan İngilizce konuşma becerisinin altı boş kalıyor ve pek yol alınmıyor. Böyle olunca da ben direk ne konuşma kursu ya moduna giriyorum. Ama, ama, ama işte burada olaya öğretmenlik boyutu giriyor. Yani bir eğitimci olarak gerçek hayat şartlarını hesaba katmak. Çünkü öğrencinize gerçekleri anlatınca gözleri korkabiliyor. Konuşmadan önce sen şu 3 basamağı çık diyince her şeyi yarım bırakabiliyorlar.

İngilizce Konuşmada Orta Yolu Bulmak

Peki bu durumda ne yapılabilir? Hem öğrenci beklentilerini karşılarken hem de gerçekçi ve ideal bir formatta bir İngilizce konuşma kursu nasıl sağlanabilir. İşte kaç gündür, kaç haftadır zihnimde arkaplanda bu sorular. (Aslında o kadar çok soru ve deney var ki pek rahat uyuyamıyorum desem yeridir. Kendinizi bir işe gerçekten severek verdiğinizde o iş benliğinizin bir parçası oluyor ve size görünmeyen dünyalar açılıyor). Neyse konudan sapmadan geri dönersek, bir annenin et seven ama sebze yemek istemeyen çocuğuna etli bir sebzeli yemek yapıp hem lezzetli hem sağlıklı bir çözüm üretmesi gibi hem İngilizce öğrenme gerçekleri ile uyumlu hem de öğrencilerin İngilizce konuşma arzusunu karşılayacak nasıl bir program yapabiliriz diye kolları sıvadım.

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu

Şimdi sizinle aklımdaki formatı ve planları paylaşmak istiyorum.

İngilizce konuşma için kilit olan okuma anlama ve dinleme becerilerini entegre edecek bir İngilizce konuşma kursu. Aklımda şu anda 12 haftalık bir kurs planı var. Her hafta 2 ders olacak. Her derste önce o dersin teması ile ilgili kısa bir metni okuyup analiz edeceğiz. Sonra o metni dinleyip tekrar etme ve seslendirme çalışmaları yapacağız. Sonra o konuyla ilgili kısa bir paragraf yazacağız. Sonra da o konuyla ilgili 3-5 dakikalık bir konuşma yapacağız.

Oku, dinle, yaz, konuş, geribildirim al, başa dön!

Yani ilk adımda okuma, kelime ve arkaplan ihtiyaçlarını karşılayacağız. İkinci adımda dinleme ve telaffuz konusunu oturtacağız, üçüncü adımda, cümle kurup öğrendiklerimizi birleştireceğiz. Son adımda ise tüm önceki adımlardan öğrendiklerimizi kullanarak, konuşarak zirveye ulaşacağız.

Böyle tam 24 ders olacak. Bunlar uygulama dersi. Bu uygulama derslerinden önce de birkaç derste tüm katılımcılara İngilizce sesleri doğru telaffuz etmeyi, kelime bulup kullanmayı, cümle kurmayı anlatan giriş dersleri olacak. Böylece yöntem ve içeriği birleştireceğiz.

Dersler haftada 2 gün yayınlanacak ama her öğrenci dersler online olduğu için istediği saatte erişebilecek. Her dersten sonra öğrencilerden o dersin ödevlerini ses kaydı ve yazı olarak göndermelerini isteyeceğiz. Ve her ödeve yazılı olarak detaylı geribildirim yazılacak.

Herkes için Özelleşmiş bir Eğitim

Bu sistemin güzelliği herkes kendi kulvarında ilerleyebilecek. Klasik bir kursta bunu yapmak daha zor ama böylesi bir dijital sistemle farklı seviyelerde pek çok öğrenciyi bu tür bir eğitime dahil etmek mümkün. Mesela 40’lık öğrenci belki 60-70 seviyesine çıkacak. 60’lık öğrenci de belki 80-90 bandını görecek.

Öğrenme Ortamını Zenginleştirmek

Öğrenme tecrübesinin daha da zengin olması için her bir öğrencinin ses kaydını ve o kayıtla ilgili geribildirim raporunu anonim bir şekilde sistemde paylaşacağız. Mesela diyelim siz aynı konuda sizden daha ileride, daha geride ya da benzer seviyede öğrencilerin cevaplarını dinleme ve onlara yazılan geribildirimden ders alma şansına sahip olacaksınız. Böylece öğrenme potansiyeli ve zenginliği kat kat artacak.

Sanıyorum bu formatla aklımdaki ideal eğitimle hayatın gerçeklerini ve öğrenci beklentilerini birleştirmem mümkün olacak. Fikir bu. Bu eğitimi hiç geciktirmeden hayata geçirmek istiyorum. Çok güzel sonuçlar alabileceğimizi hissediyorum. Eğer zaten 12 haftanın sonunda istediğimiz yere geldiysek ya da insanların bir yılda yapamadığını 3 ayda yaptıysak bunu hemen Türkiye genelinde duyurmamız lazım.

Teknik Detaylar

Eğitim 12 hafta toplam 24 ders olarak planlanıyor. Ancak müfredata göre 1-2 hafta uzayabilir/kısalabilir. Tüm eğitim içeriği online olacağı için dersler yayınladıktan sonra istediğiniz saatte ve tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Dersler Cumartesi ve Salı günleri 20:00’de yayınlanacak. Ödevleri ise sırayla Pazartesi sabah 11:00’e ve Perşembe sabah 11:00’e kadar bekliyor olacağız. Ödev kontrolleri ve yazılı geribildirimler için hedefimiz bir sonraki dersten önce geridönüş sağlamak ama üst sınır o hafta bitmeden yoğunluk olsa bile geribildirimleri tamamlamak. Ödev kontrollerini düzenli olarak devam ettirebilmek amacıyla geç ödev kabul etmeyeceğiz.

Bu eğitimim tüm katılımcıların özgüvenini ve dil hakimiyetini artırmasını, kendilerini İngilizcede daha iyi ifade etmelerine yardımcı olmasını, kelime ve ifade dağarcıklarını zenginleştirmesini, sık yaptıklarını hataları görüp düzeltmelerini sağlamasını ve dolayısıyla daha temiz ve profesyonel konuşmalarına destek olmasını bekliyorum. Ne beklemiyorum? Bazılarının iddia ettiği gibi uyurken İngilizce öğrenmenizi, çalışmadan ya da çok az çalışarak birkaç haftada başarılı olmanızı haliyle beklemiyorum.

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu Kayıtları

Eğitimimizin adı 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu. 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu 2. Dönem 5 Ekim Cumartesi günü saat 20:00’de ilk dersiyle başlıyor. Ders saati öncesi e-posta ile erişim bilgileri tüm katılımcılara gönderilecek. Ulaşmazsa lütfen Destek sayfasından bize yazın.

Kayıtlar 21 Eylül 2019 Cumartesi saat 19:00’a kapanıyor. Genel çerçeve bu. Siz de bu maceranın bir parçası olmak isterseniz buraya tıklayarak 360 Derece İngilizce Kursu programıyla ilgili güncel bilgilere ve kayıt seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Ödeme seçenekleri, taksitler vb tüm detayları sistem otomatik olarak gösterir.

Ödeme Seçenekleri & Güvenlik

360 Derece İngilizce Konuşma Kursu eğitim için ödeme seçenekleri: Havale, EFT, kredi kartı ve BKM Express. Ödeme sistemi kredi kartlarına taksitli satış imkanı sunuyor. Ödeme güvenliği için Arzum, Zara, Sahibinden, ÇiçekSepeti, Sarar, Avon, Decathlon gibi pek çok büyük şirkete hizmet veren İyzico altyapısını kullanıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde öğrencilerden sık sık gelen soruları cevaplıyorum.

Kurs hocamız siz mi olacaksınız?

Evet dersleri ben sizin için çekip, düzenleyip eğitim sistemine yükleyeceğim. Ödev kontrollerini ve öğrenci takibini ekibimle birlikte yapacağız.

Kayıt oldum, şimdi ne olacak?

Kaydınızı tamamladıktan sonra yapmanız gereken bir şey yok. Eğitimin başlayacağı Cumartesi günü saat 14:00’e kadar eğitime ve derslere erişim bilgilerini e-posta ile gönderilecek. Eğitimlere Hüseyin Demirtaş Akademi üzerindeki Eğitimlerim sayfasından ulaşılacak.

Ben o günlerde ya da saatlerde çalışıyorum. Eğitime katılabilir miyim?

Tüm dersler online ve dijital olduğu için dersin yayınlandığı saatte bilgisayar başında olmasanız bile o gün başka bir saatte veya bir başka gün dersi izleyebilirsiniz. Hatta daha önceki derslere dönüp tekrar izleme ve tekrar etme imkanınız var. Eğitimin online olmasının en büyük avantajı her türlü çalışma saatine uygun olması.

Eğitime katılmak için hangi seviyede olmam lazım?

Bu eğitimde her öğrenci dersleri kendi başına takip edip ödevleri kendi başına yapacağı için diğer öğrencilerden çekinme gibi bir durum söz konusu olmayacak. Yani herkes kendi seviyesine göre ilerleyecek. Eğitimde hem sizin seviyenizde hem de daha alt ve üst seviyelerde öğrenciler olacak. Herkes anonim bir şekilde diğer katılımcıların cevap ve geribildirimlerine ulaşabilecek. Böylece herkes birbirinin hatalarından ve doğrularından da öğrenmiş olacak. Öte yandan eğitimden üst düzey verim alabilmek için en az basit İngilizce cümleler yazabilecek seviyede olmanız gerekli.

Şu an reading eğitimlerine devam ediyorum. Bu eğitime de katılayım mı? 

Eğer şu anda İngilizce Cümleleri Anlama Eğitimi gibi temel bir İngilizce okuma eğitimine devam ediyorsanız önce o eğitimi bitirmenizi öneririm.

Bu kursun yeni dönemleri olacak mı?

Bu dönem katılmak isteyen ancak çeşitli sebepler katılamayacak olan öğrenciler için yeni dönemler açılıyor olacak. Tahminen 4 ay kadar sonra yeni dönem başlayacak.

Derslere ne kadar erişimim olacak?

Eğitimdeki tüm derslere ve içeriğe online olarak tam 1 yıl boyunca erişiminiz olacak. Yani eğitim bittikten sonra da tekrar için tüm konulara geri dönebilirsiniz.

Öğrencilerden Yorumlar

Normalde yorumlar kısmını eğitim bitince hazırlayacaktım ama arada öğrencilerle yazışırken güzel mesajlar geliyor. Onlar kaybolmasın diye şimdiden not almaya başlıyorum. En sonda tüm yorumları eğitim sonunda tekrar toplayacağım

İsa

Hocam,
Asıl ben teşekkür ederim. Bu maili attığınıza göre sanırım sorun baya ciddi Allah sabır versin hocam. Sizin derslerinizde ağzınızdan çıkan veya herhangi bir yazıda yazdığınız her cümle o kadar değerli, o kadar derin manalı ki anlayabilene. Bu yüzden ben mümkün olduğunca en az 2 kere tekrar ediyorum söylediklerinizi, yazdıklarınızı… O kadar güzel balık tutmayı öğretiyorsunuz ki anlatamam…

Emel

Dersleri takip ediyorum ancak 2 hafta çok yoğunum ödevlerim için biraz geç katılabileceğim. Kusura bakmayın. Ancak dersler muhteşem ve çok yararlı. Çok düşünülerek planlanmış ve konuların seçimi çok güzel. Çok teşekkürler.

“Farklı bir İngilizce Konuşma Kursu Fikri (360°)” hakkında 30 yorum

 1. Merhaba Hocam
  Umarım gerek, siz gerek ,katılımcıların düşündüklerinden daha faydalı bir eğitim olur.
  Müsaadeniz ile iki sorum olacak;

  1-Farklı seviyelerden katılımcılar olacağını okudum.Çalışma metinleri her öğrenci için aynı mı olacak yoksa siz öğrencinin seviyesine göre ,seviyesine uygun bir metin mi vereceksiniz.

  2-Internetten British English Seviye Tespit sayfasında yapmış olduğum sınavlarda
  Bazen A2 bazen B1 seviyesi çıkıyorum.
  Dil öğrenimindeki hedefim uluslararası ortamlarda ifade edileni anlamak ve ifade ettiğiminde anlaşılmasını istiyorum.
  Bu kurs , bu hedef için iyi bir başlangıç mı ?Evet ise bundan sonra hangi eğitimlerinizi almamı önerirsiniz?
  Teşekkürler
  M.Kemal SAĞIR

  1. Hüseyin Demirtaş

   Merhaba Kemal Bey, dersler farklı seviyelerden öğrenciler için aynı olacak. Ancak her şeyi detaylıca açıklayacağım için farklı seviyelerdeki öğrenciler rahatça takip edebilecek. Seviye ile bağlantılı olarak her öğrencinin cevabı elbette farklı olacak, ona göre de alacağı geribildirim farklı olacak. Örneğin diyelim History konulu bir paragrafı analiz ettiğimde bunu temel seviye de ileri seviye de anlayacak. Ama her iki seviyedeki öğrenciler kendi o anki beceri ve altyapılarına göre ödevlerini yapacak. Ona göre geribildirim alıp ilerleyecek. Yani her öğrenci kendi kulvarında ilerliyor. Bugün ya da yarın sayfada detaylı bir tanıtım videosu yayınlayacağım. O da ayrıca fikir verir.

   Bu kursun hedefleri sırasıyla: öğrencilere İngilizce konuşma ile ilgili temel bilgileri, çalışma ve pratik tekniklerini kazandırmak, telaffuz ile ilgili temel becerileri kazandırmak, eğitim süresince 20+ konuda yeni diyaloglar kuracak kelime ve ifade bilgisini kazandırmak, öğrencilere yanlışlarını ve bunları nasıl düzelteceklerini göstermek. Dolayısıyla öğrencilerin özgüvenini artırmak. 360 Derece Speaking Kursu bu açıdan İngilizce konuşma seviyenizi birkaç adım öteye taşır yani sizi aldığı yerden kat kat öteye götürür ancak benim ya da bir başka meslektaşımın yıllarca pratikle kazandığı akıcılığı 2 ayda kazandırmayı vaat etmez.

   Neyi vaat eder? Sizi o yola sokup ilerletmeyi, baştan iyi alışkanlıklar kazandırıp yıllarca boşuna kürek çekmeyi engellemeyi vaat eder.

   1. Merhaba Hocam
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Kursa iştirak edeceğim.
    Kursun bitiminde hedefim için (Dil öğrenimindeki hedefim uluslararası ortamlarda ifade edileni anlamak ve ifade ettiğimin de anlaşılmasını istiyorum).sizin rehberliğinize ihtiyacım olacak.
    Şimdiden herkes için verimli bir eğitim dönemi olmasını diliyorum.
    Kursta görüşmek üzere
    Saygılarımla
    M.Kemal SAĞIR

    1. Hüseyin Demirtaş

     Kemal Bey hayırlı olsun. Bu arada bu kursa katılan tüm öğrencileri destekingilizce.com platformuna eklemeyi planlıyoruz haftaya böylece soru cevap ve rehberlik için nitelikli bir ortama herkes dahil olmuş olacak.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Derya Hanım, şu anda ilk grup için paragraf ödev kontrolleri, speaking ödev kontrolleri, 2 ilerleme görüşmesi, online eğitime 1 yıllık erişim ve 24 dersi içeren paket fiyatı bu şekilde. Bu ilk grup katılımcılarına özel kayıt fiyatı. İkinci dönem ve sonrası standart fiyatlar geçerli olacak. Şu anda haftada 3 ders 8 hafta mı yoksa haftada 2 ders olarak 12 hafta mı yapsak diye değerlendiriyoruz. Özellikle çalışan öğrencilerimiz için dersler arasında daha çok vakit olması ödevleri hakkıyla yapmayı kolaylaştırır diye.

   2. Neşe Burcu Teke

    Merhaba Hocam,
    ilk grup için keşke biraz daha uygun bir fiyat olsaydı. Ülkede ki bu ekonomik sıkıntıyıda düşünürsek böyle ekstra kurslara para ayırmak çok zor oluyor.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Neşe Hanım, evet durum gerçekten insanı düşündürüyor. Biz kendi adımıza normalde essaykontrol.com veya speakingkontrol.com üzerinden alınacak paket artı eğitimleri hesaba katarak ilk döneme katılacak öğrencilere özel ciddi bir fiyat avantajı sağladık. Sonraki dönemlerde standart seviyelere çekilecek. Şu anki şartlarda, zaman, ekip, emek, idare hepsini hesaba katınca bu tür bir tablo ortaya çıktı.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Esra Hanım, bir ders süresi 50 dakika ile 70 dakika arasında değişiyor. Bu değişim de temelde o haftaki konuya, içeriğe, ödevlere bağlı olarak gerçekleşiyor.

   3. Merhaba Hocam,
    4 ay sonra başlayacak eğitim paketinin fiyatı biraz daha uygun mu olacak ? Daha önce satın aldığım kitaplara istinaden erişebildiğim eğitim paketlerim var ”essaykontrol.com veya speakingkontrol.com ” bunlar yerine başka bir paket ile değişim de sağlayabilir miyiz ? Ayrıca 1 sene erişimde bizden sonra başlayan arkadaşların da geri bildirimlerini görebilecek miyiz ?

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Derya Hanım, ilerleyen dönemlerde bu eğitimin ücreti artacak. Şu anda ilk gruba özel katılım fiyatı bu. Online eğitimlerde her eğitim kendi kaynaklarını kapsıyor. Bir eğitimden diğer eğitime geçiş gibi bir seçenek söz konusu değil. 1 yıllık erişimde kendi döneminizi vaat ediyoruz ancak ikinci dönem de örnek paylaşımına dahil olmak isterse onları da dahil edeceğiz.

   4. Üstad merhaba,
    Bu hayatta en çok istediğim ideallerimden olan fakat bir türlü gerçekleştiremediğim idealim İngilizce konuşmak ve kariyerimde ilerlememe engel olan İngilizce sınavlarını geçebilmek.

    Bu kurs ile bunu başarabilir miyim?
    Ben iyi bir başlangıç seviyesi olan biriyim pre intermediate olabilir.

    Bu kurs sonunda geçerli bir belge alabilecek miyim?

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Taylan Bey, uluslararası anlamda geçerli belgeler TOEFL, IELTS gibi sınav sonuçları. Bunun dışında herhangi bir İngilizce kursu ya da eğitimi sonunda alınan belgenin küresel geçerliliği pek yok. Yani sizin hedefiniz tek kursla tüm sınavları geçmek ise böyle bir şey gerçekçi olarak mümkün değil. Bunu tek bir kurs ya da eğitimin sağlaması mümkün değil. Mesela Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde tüm becerileri tek tek onlarca ders ele alıyoruz online eğitimlerde. 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu var olan İngilizce dinleme, yazma, okuma ve konuşma becerilerinizi bolca örnek, kişiye özel geribildirim ve tematik çalışmalarla ilerletmeyi vaat ediyor. Herkes başlangıç seviyesi ve çalışma disiplini ve emeğine paralel olarak kendi kulvarında ilerliyor.

   5. Merhaba,
    360 derece konuşma kursuna kayıt olmak üzereyim. Yalnız bende diğer bazı arkadaşlar gibi çalışıyorum. Ödevlerin haftada 2 defa olması kursun hakkını vermek adına benim için de iyi olacak.
    Son durum nedir ? Haftada kaç defa yapacağız dersleri ?
    Bilgi için teşekkürler.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Beyza Hanım, herkes için ödev yapma ve çalışma süresi daha yeterli olsun diye 8 hafta yerine 12 hafta ve haftada 2 ders olarak yapacağız. Ders günleri ise Cumartesi ve Çarşamba olacak. Yakında burada tarih çizelgesini güncelleyeceğiz.

   6. Merhaba,
    Kursta ağırlıklı olarak hangi becerinin gelişmesi üstünde durulacak? Eğitimin adı ”360 Derece İngilizce Konuşma Kursu” ancak içerisinde tüm beceriler için bir çalışma var ve olacak görünüyor. Ancak hangisi daha ağırlıklı olacak? Benim şuan ihtiyacım olan reading ve writing.
    teşekkürler.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Merhaba Sait Bey, bu kursta speaking becerisini geliştirmek için diğer becerileri kullanıp temel oluşturan ve performansı artıran bir sistem kullanıyoruz. Özel olarak Reading ve Writing için o konulara özel çok kapsamlı ayrı ayrı video eğitim paketleri var Hüseyin Demirtaş Akademi üzerinde. Bu eğitimlerle ilgili detaylı bilgi İngilizce Video Eğitimler sayfasında. Onları buradan inceleyin, sorunuz olursa yazabilirsiniz.

    1. Hüseyin Demirtaş

     Ramazan Bey merhaba, tüm detayları ödeme sayfası taksit seçenekleri ile birlikte gösteriyor. Banka ve kart oranları değişebildiği direk o sayfadan incelemenizi öneririm.

     1. hiçbir bankaya yok hocam öğrenciyiz taksit yapmadan cok zor almamız onada vade farkı biniyor başka ödeme türü yokmu ?

       1. hocam kursu alırken bi yanlışlık yaptım galiba size meşaj attım bi bakarmasınız lütfen.

        1. Hüseyin Demirtaş

         Merhaba evet mesajınız gelmiş. Bugün yanlış girdiğiniz bilgiler güncellenecek.

        1. Hüseyin Demirtaş

         İlk kurstan çok daha fazla olur çünkü ilk grup için özel bir kayıt paketi sunduk. Ancak şu an daha ekip ve bütçe çalışması yapılmadığı için netleşmiş bir rakam yok.

        1. Hüseyin Demirtaş

         Mete Bey merhaba, ikinci grubun şu anda Eylül ortası veya sonu gibi başlaması planlanıyor. Yaz dönemindeki proje ve eğitim yoğunluğumuza göre netleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.