Similar Posts

5 Comments

 1. Merhaba hocam,
  Ben A1-A2 seviyesinde İngilizce biliyorum. ‘Sıfırdan İngilizce Öğrenmek’ öğrenme şeklinizle İngilizce öğrenmeye karar verdim. Gramerin bir kısmını tam anlamıyla bilmeme rağmen baştan başlayacaktım. Kaynakları, okuma kitaplarını aldım. Ancak YouTube’daki oynatma listesinde telaffuz ve fonetik alfabe videonuzu gördüm. Videoda ‘Çalışmaya başlamadan önce buna bakmanız iyi bir yatırım olur.’ demiştiniz. Ancak aynısını telaffuz etmekte zorlanıyorum, biraz takıntı ettim sanırım. Tam anlamıyla telaffuz-fonetik alfabeyi öğrenemesem de geçsem olur mu?
  İleride gelişir mi?

  1. Eğer İngilizce sesleri çıkarabiliyorsanız, yani kelimeleri doğru şekilde telaffuz edebiliyorsanız tek tek sembolleri ve detayları öğrenmek zorunda değilsiniz.

 2. Merhabalar. Kamuya açık derslerinizi, youtube kanalınızı ilgiyle takip ediyorum. Yukarıda tavsiye ettiğiniz pronounciaton videolarını ve kanallarını da inceledim. Sizin kaynaklarınıza ek olarak, sistemli ve faydalı olduğunu düşündüğünüz Venessa vb. bir kanal var mıdır tavsiye ettiğiniz. Bireysel olarak da araştırıyorum ancak British/American ya da başkaca detaylar konusunda siz daha faydalı ve içinde kaybolmayacağımız öğretici kanal/kanallar tavsiye eder misiniz?

  1. Aslında bir ara yabancı kanallar için epey kapsamlı bir liste çıkarmıştım ama şu an bulamıyorum. Onu bulursam paylaşırım ya da daha güncel olması için yeniden bir liste çıkarırım.

   1. Hüseyin hocam yabancı kanallar için çıkardığınız listeyi bulabildiyseniz ya da güncel liste çıkardıysanız faydalanmak isterim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir