İçeriğe geç

Duygulandıran bir Essay Rehberi mesajı

essay rehberi 2

Bazı mesajlar var. İşte o mesajlar bana umut, güç, enerji ve duygusallık veriyor. Bu da onlardan birisi. Okurlarımdan gelen böylesi içten ve samimi mesajları okumak benim için büyük bir ayrıcalık, büyük bir mutluluk gerçekten. Hem kendime hatıra olsun hem de diğer insanlara yol göstersin diye paylaşıyorum.

Merhaba öncelikle sizinde başarınıza hayranım. Ben, ilkokulda ve ortaokulda ingilizceden nefret eden biriydim. Bana ingilizce öğretmeni olursun belki dediklerinde bu bana kötü bir dilek gibi geldiği için “bir daha böyle söyleme sakın asla ingilizce öğretmeni olmam” diyordum. Beni çok sinir ediyordu çünkü bu fikir. Her zamanda zayıf gelmistir ingilizce notlarım.

Ben lisede bir ingilizce öğretmeniyle tanıştım dersimize giriyordu. “I am a student” cümlesini bile lise yaşında öğrendim yani öncesinde ingilizceye dair hiçbir şey yoktu kafamda. Hatta hangi öznelerden sonra am,is, are geleceğini bile o zaman öğrendim(geç öğrenmiş olsamda). Yabancı dil bölümünü seçtim ve 3 yıl dil bölümü okudum. Ingilizceyi artık çok seviyordum fakat sadece grammar öğrenmekten ya da test çözerek dil öğrenmekten şikayetçiydim. Ama elden ne gelirdi sınav öğrencisiydik çünkü. Neyse liseden sadece grammar bilerek mezun oldum böylece.

Şuan asla olmam dedigim mesleğin bölümünü okuyorum. Evet ELT(English Language Teaching) öğrencisiyim. Ileri okuma ve yazma dersimiz var. Ki ben daha önce hiç essay article yazmamış biri olarak o derste çok zorlanıyorum. Writing Nasıl geliştirmem gerektiğini bile bilmiyordum. Sizin videolarınıza denk geldim. Sonrasında essay rehberiyle tanıştım. Geçen ay direk aldim onu internetten. Kitap elime geçtiğinde o kadar mutluydum ki… insan nasıl bir yeri ağrırken, ağrı kesici arar ve bulduğunda nasıl rahatlar mutlu olursa bende öyle bir ilaç buldum işte… her şeyin bir çözümü var degil mi ???? işte ben o çözümü bulanlara minnettarım hep. Kitabı çalışmaya basladim ve daha önce hiç kuramadigim cümleleri kuruyorum şuan yeni kelimeler öğreniyorum dolayısıyla. Ayrıca kitaptan çalışmak beni ıyi hissettiriyor çünkü birkaç yanlışta kızacak kimse yok yanında, istersen 50 kere yanlış yap düzelt bunu kendimden baska kimse görmüyor en azindan stres yapmiyorum ????

Ve son olarak öğretmenliği tam hakkıyla yapan çok nadir insan var sizde onlardan birisiniz. Özellikle derse girip kafasına göre ya işleyen ya işlemeyen öğretmenlere öğretmen demem ben. Bir kere öğretmenlik, ekmek paramı kazanayım diye düşünenlerin seçeceği bir meslek değil. Öğretmenlik fedakarliktir. Hicbir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez. Size minnettarım ve olmak istediğim kariyere şuan siz sahipsiniz yani ben sizin kadar yükselmek istiyorum gerçekten başarınıza hayranım, öğrencilere olan yardımlarınız için teşekkürler,
Sevgilerle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir