İçeriğe geç

41 Gün Speaking. Yakında!

41 gün speaking

Merhaba, yakında yepyeni bir seri başlatmayı planlıyorum. 41 Gün İngilizce serisi çok sevildi. Ben de bu konsepti daha da ileri götüren yeni bir proje için kolları sıvadım: 41 Gün Speaking

Bu yeni seride çok ama çok istenen speaking yani İngilizce konuşma konusunu ele alacağım. Tam 41 gün boyunca her gün İngilizce konuşacağız. Yani 41 Gün Speaking serisi

Format nasıl olacak derseniz. Her gün pratik yapmanız için Speaking Rehberi kitabımdan ya da güncel günlük konulardan bir tane soru soracağım. O soruyu açıklayıp bir tane de örnek yazılı ve sözlü cevap vereceğim.

Sonra ödeviniz bu soruya 2-3 dakika hazırlık yapmadan spontane bir cevap verip ses kaydı almak. Daha sonra ise 15-20 dakika okuma, araştırma planlama yaparak bu defa tekrar daha iyi bir cevap vermek ve bunun kaydını almak.

Böylece tam 41 gün boyunca birçok farklı konuda İngilizce soru örneği ve cevapları görüp çok güzel ifade, kelime ve deyimler öğreneceğiz.

Ayrıca şöyle de bir fikrim var. İsteyenler ses kaydı ödevlerini bana her gün göndersin ben de tüm ses kayıtlarını gün gün klasörler halinde internette anonim yani isimsiz olarak paylaşayım. Böylece herkes birbirinin cevabını dinleyip hem pek çok yeni şey öğrenir hem de katılan herkes için çekingenlik ve korkularını yenmek için bir adım olur.

Bu program hem günlük konuşma için hem de TOEFL, IELTS, PTE gibi sınavlar için çok faydalı olacak gibi görünüyor.

Aklımdaki genel taslak bu. Görüş, yorum ve önerilerinizi bekliyorum. Uygulanabilir olanları programa eklemeye çalışacağım.

Ne zaman başlarız derseniz muhtemelen 2-3 hafta içinde.

41 Gün Speaking – Tanıtım

Sık Sorulan Sorular

Eğitime katılım ücretli mi?

Hayır, 41 Gün Speaking serisindeki dersler herkese açık.

Ne zaman başlıyor?

Nasipse 2 hafta içinde

Ödevleri nereden göndereceğim?

E-posta ile. Bunun için bir e-posta adresi paylaşacağım.

Okuyucu Yorumları

Davut

Hocam Siz harika bir detaysınız ???????? Şimdiden tatlı bir heyecan başladı ????

Gökhan

Kıymetli Hüseyin hocam yine harika bir çalışma yine harika bir proje ile ülkemizin hepimizin İngilizce yarasına merhem sürüyorsunuz. Yahu siz hiç dinlenmez misiniz:) varolun emeğinize sağlık. Öncelikle heyecanla beklediğimi ve kesintisiz bir şekilde bu eğitime katılacağımı belirtmek isterim. Çok faydalı olacak benim için. Ödevlerimi yapıp ses kayıtları mı da göndereceğim. Konuları geçen günkü arkadaşınızla yaptığınız speaking podcastinde olduğu gibi güncel olaylardan seçerseniz bence daha verimli olur mesela spacex meselesi son zamanlarda gündemdeydi. Hem daha çok araştırma yapma şansımız olur hocam. Esen kalın. Heyecanla bekliyorum.

Nihan

Hocam en büyük sorunumuz speaking yaramiza derman olacaksınız inşallah
Sabırsızlıkla beklemedeyim.

Dersler Yayında

 

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 


Etiketler: ingilizce konuşma dersi, speaking dersi, speaking kursu, ingilizce konuşma kursu

“41 Gün Speaking. Yakında!” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.