İçeriğe geç

ingilizce konuşma dersi

Speaking nasıl geliştirilir ya da İngilizce konuşma becerisi nasıl gelişir soruları her yaştan ve seviyeden öğrenciden sık sık aldığım bir soru. Bu önemli soruyu cevaplamak için en önemli temel bilgileri, en sık yapılan hatalara karşı çözümleri ve en etkili pratik yöntemleri anlatan bir ders çektim.

Speaking Nasıl Geliştirilir? İngilizce Konuşma Becerisi Nasıl Gelişir?

Speaking Nasıl Geliştirilir Dersi İçeriği

 • Sağlam bir speaking temeli için bilmeniz gerekenler
 • En büyük speaking hataları
 • En iyi pratik yöntemleri

 

 

Speakingi Geliştirmenin Önşartları

 • Temel Gramer & Okuma Becerisi
 • Temel Dinleme & Anlama Becerisi

Temel Gramer & Okuma Becerisi

 • Uzman olmaya gerek yok

Temel Dinleme & Anlama Becerisi

 • Dinleme – Konuşma
 • Gramer, Okuma, Dinleme

En büyük speaking hataları

 • İngilizce sesleri ve IPA’yı bilmemek
 • Telaffuzu kelimeyle öğrenmemek
 • Türkçeden çevirmeye çalışmak

İngilizce Sesleri ve IPA’yı Bilmemek

 • th

Telaffuzu Kelimeyle Öğrenmemek

 • hierarchy

Türkçeden Çevirmeye Çalışmak

 • Kalemin bende. I have your pen
 • İletişimin amacını unutmak
 • İfadeleri değil kelimeleri öğrenmek
 • Tea – Can I have a cup of tea, please?

En İyi Speaking Pratik Yöntemleri

 • Sesli Okuma
 • Shadowing
 • Kendi Kendinize Konuşma & Kayıt
 • Karşılıklı Konuşma

Sesli Okuma

 • VOA Learning English

Shadowing

 • VOA Learning English & TED

Kendi Kendinize Konuşma & Kayıt

Karşılıklı Konuşma

 • Feedback, geribildirim
 • Hayata uygulayın

Speaking Kaynakları

YouTube

Hüseyin Demirtaş ile İngilizce YouTube kanalı

Speaking Rehberi ile İngilizce konuşma becerinizi geliştirin
speaking rehberiİngilizce konuşma en çok ihtiyaç duyulan ama en çok ihmal edilen ve en çok yanlış yapılan alan.

Speaking Rehberi size ilk önce İngilizce konuşma becerinizi geliştirmeniz için bilmeniz gereken teorik ve pratik altyapıyı sunuyor.

Daha sonra ise her bir ünitede onlarda soru, örnek cevaplar ve bu cevapların Türkçe çevirileri ile İngilizce konuşma dağarcığınıza çok sayıda yeni kelime ve ifade eklemenize yardım ediyor.

Speaking Rehberi, hem pratik kullanım için hem de TOEFL, IELTS ve Proficiency İngilizce konuşmaları sınavları için temel bir kaynak.


Etiketler: speaking nasıl gelişir, ingilizce konuşma nasıl gelişir, ingilizce konuşma dersi, ingilizce speaking dersi, speaking nasıl geliştirilir, ingilizce konuşma nasıl geliştirilir

Speaking özel ders ile İngilizceyi güvenle konuşacak, daha etkili iletişim kuracaksınız. İyi İngilizce konuşma herkesin hayali ama sizce de bunu hayal olmaktan çıkarıp gerçeğe dönüştürme vakti gelmedi mi?

Speaking özel ders, İngilizce konuşma

Bu arada hoş geldiniz, kendi mi tanıtarak başlayayım. Niye mi? Bence eğitim güven işi. Ben Hüseyin Demirtaş. Boğaziçi Çeviribilim bölümüne Türkiye 12.’si olarak başladıktan sonra hem Türkiye’nin önde gelen kurumlarında (Bloomberg HT, A Haber, CNBC-e, Boğaziçi Üniversitesi) hem de yurt dışında çalıştım. Daha üniversiteyi bitirmeden İngiltere’den iş teklifi aldım.

Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilim bölümünde dilbilim ağırlıklı yüksek lisans eğitimim ve farklı yaş ve mesleklerden yetiştirdiğim onlarca öğrenciyle İngilizce eğitiminin hem teorisini hem de pratiğini zenginleştirdim. Bu site 916,168 defadan fazla ziyaret edildi mesela.

Amerika ve İngiltere’de çalışmış, Boğaziçi Üniversitesinde ders anlatmış, A Haber’de Sami Yusuf’u, Bloomberg HT’de Güney Afrika büyük elçisini, THY Golf Turnuva’sında İngiliz televizyonları için THY Yönetim Kurulu Başkanı’nı çevirmiş Türkiye dereceli bir hocadan birebir speaking dersi.

Speaking Özel Ders Hakkında

Speaking yani İngilizce konuşma Türk öğrencilerin en çok zorlandığı alanlardan biridir. Bunun birkaç temel sebebi var. İlki pratik eksikliği, ikincisi İngilizce öğrenirken telaffuzları yanlış öğrenme ve son olarak da İngilizceyi Türkçe düşünerek konuşmaya çalışma. İngilizce konuşma derslerinde tüm bu sorunları tek tek çözüyoruz.

Artık İngilizce biliyorum ama konuşamıyorum demekten sıkıldıysanız ve uzman desteğine ihtiyacınız varsa sayfanın sonunda yer alan speaking özel ders başvuru formunu doldurup iletişime geçin.

Speaking Özel Dersinde Neler İşliyoruz?

Speaking özel dersi içeriği tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre şekilleniyor.

Speaking özel derslerinde İngilizce telaffuz pratiği yaparak İngilizce konuşurken anlaşılır ve kendinizden emin şekilde konuşmanızı sağlıyoruz.

Speaking özel derslerinde günlük konuşma pratiği yaparak konuşma akıcılığınızı artırabiliyoruz.

Speaking özel derslerinde İngilizce iş görüşmesi pratiği yaparak müşterilerinizle daha rahat iletişim kurmanızı sağlayabiliyoruz.

Speaking özel derslerinde İngilizce sunum yapma pratiği yaparak bir topluluk önünde rahat ve etkili konuşabilmenizi sağlıyoruz.

Speaking Özel Ders Nasıl İşleniyor?

Speaking özel derslerinde ilk aşama seviye ve hedeflerinizin belirlenmesi. Çoğu öğrencinin gerçek seviyesi ile ilgili doğru bir fikri yok. Ya kendilerini olduklarından çok daha iyi ya da çok daha kötü görüyorlar. Seviye ve hedefleri tespit ettikten sonra bireysel çalışma programını çıkarıyoruz.

Derslerde hem spontane hem de önceden hazırlanmış pratik çalışmaları yapıyoruz.

Günlük konularla ilgili spontane yaptığımız hazırlıksız konuşmalarla hızlı düşünme ve cevap vermek becerinizi geliştiriyoruz.

Belli bir konuyla ilgili önceden okuma yapıp daha sonra derste bu konuyla ilgili konuşma, soru cevap ve tartışma gerçekleştirdiğimiz tematik konuşma bölümlerinde ise hem kelime bilginizi hem de konu bazlı konuşma becerinizi geliştiriyoruz.

Speaking Özel Ders Süresi Ne Kadar?

Speaking özel derslerinde bir ders bir saat olarak işleniyor. Kaç ders alacağınız ve eğitiminizin ne kadar süreceği ihtiyaçlarınıza ve nihai hedefinize bağlı. Haftada en az 2 ders oluyor. İhtiyaca göre 6 saate kadar ders alınabiliyor.

Alacağınız toplam ders sayısı ve program uzunluğunu sizinle yapacağımız ön görüşme sonrasında belirliyoruz.

Özel Ders Verimliliği ✅ Online Eğitim Rahatlığı ?

ingilizce öğrenmeHer yıl Hüseyin Demirtaş ile İngilizce bireysel eğitim ve rehberlik programlarına yetişebileceğimizin ötesinde talep geliyor. Bu sebeple yoğun bir programla hızlı şekilde ilerlemek isteyen öğrenciler için yıllardır birebir derslerimizde elde ettiğimiz tecrübeyi, geliştirdiğimiz yöntemleri ve başarı getiren çalışmaları Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerimizin kendi evlerinin rahatlığında takip edebileceği kapsamlı İngilizce video eğitim paketlerine dönüştürdük.

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi, Reading Akademi ve İleri Seviye İngilizce Okuma Kampı gibi eğitimlerle mesleki ve akademik İngilizce okuma becerilerini, Writing Akademi ile İngilizce yazma becerisini, Pratik İngilizce Çeviri Eğitimi ile de İngilizce çeviri becerisini kazanabilirsiniz. 360 Derece İngilizce Konuşma Kursu ile İngilizce konuşma becerinizi sağlam ve etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz

Kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz bu eğitimler YDS, TOEFL, IELTS, Proficiency gibi sınavlara hazırlanan ya da mesleki ve akademik İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal.

Speaking Özel Ders ile ilgili sık sorulan sorular

Bir ders ne kadar sürüyor?

Bir ders bir saat anlamına gelmektedir. İhtiyacınıza göre bir oturumda bir, bir buçuk veya iki ders yapıyoruz.

Derslerinizi nerede veriyorsunuz?

Haftalık ve dönemlik programıma göre eğitimlerimiz Yeniköy, Maslak veya Çağlayan ofislerinden birinde gerçekleştiriyor. Yurt dışında veya seyahat halinde olduğum durumlarda ise derslerimiz online olarak gerçekleşiyor.

Online ders veriyor musunuz?

Evet, özel derslerimi internet üzerinden de veriyorum. İstanbul, Çanakkale, Sivas, Ankara, Hatay hatta Bosna’daki öğrencilerimle online özel ders yaptım. Ya da ben yurt dışında İngiltere, Macaristan, İtalya gibi ülkelerdeyken de Türkiye’deki öğrencilerimle online derslerime devam ediyorum.

Online İngilizce özel ders almak için ihtiyacınız olan tek şey bir Skype hesabı ve Gmail adresi. Online dersler ile ilgili detaylı bilgi için Online İngilizce Özel Ders sayfasını ziyaret edin.

Açık adresinizi ve telefon numaranızı öğrenebilir miyim?

Açık adres ve telefon numarası bilgisini ders talebinizi değerlendirdikten sonra paylaşıyorum. Yoğun bir eğitim programım olduğu için randevusuz görüşme kabul edemiyorum.

Hangi gün ve saatlerde ders yapıyorsunuz?

Hafta içi ve hafta sonu derslerim var. Programım sürekli değiştiği için ilk önce sizden ders almak için uygun olduğunuz gün ve saatleri belirtmenizi istiyorum. Daha sonra programıma bakıp hem size hem de bana uygun olan gün ve saatleri belirliyorum. Sonrasında birlikte ders programımızı oluşturuyoruz.

Bana kaç ders veya kaç ay gerekir?

Kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyaç duyduğunuzu belirleyen 2 temel faktör var. İlki şu andaki seviyeniz. İkincisi ise öğrenme hızınız. Her öğrencinin seviyesi ve ilerleme hızı farklı. Kimi öğrencinin 1 haftada gösterdiği ilerlemeyi kimi öğrenci 3 haftada gösteriyor. O sebeple kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyacınız olduğunu sizinle yapacağımız ön görüşme sonrasında daha net söyleyebilirim. Sizi birebir tanımadan kesin bir şey söylemem zor.

Beni öğrenci/danışan olarak kabul eder misiniz?

Öğrencilerimin sorumluluk sahibi ve azimli olmasını bekliyorum. Derslerden verim alıp hedefinize ulaşmanız için derslere düzenli katılımınız ve size öğreteceklerimi ya da sizden istediklerimi düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer bu şekilde ilerlemezseniz eğitim programınızdan alacağınız verim düşer.

Düzensiz ve sorumsuz ilerleyen öğrencilerimle derslerimi sonlandırıyorum.

Speaking Özel Ders İletişim Formu

Özel Ders Takvimi

Merhaba, ilginiz ve güveniniz için teşekkür ederim. Ben her öğrencimle yakından ilgilenmenin önemine inanıyorum. O sebeple de her dönem sınırlı sayıda öğrenci kabul edip tüm mesaimi kabul ettiğim öğrencilerimin ilerlemesi için kullanıyorum.

Şu anda özel eğitim programlarım çoğu zaman olduğu gibi dolmuş durumda. Yakın dönemde bu sebeple yeni öğrenci kabul etmem mümkün olmayacak. Ders programımda yer açıldığında bu sayfayı güncelliyor olacağım. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.Etiketler: speaking özel ders, ingilizce konuşma dersi, birebir speaking dersi, speaking pratik, speaking kursu