İçeriğe geç

Yazılım için İngilizce – Kodlama & Programcılık için İngilizce Dersleri

Yazılım için İngilizce serisi başladı! Şimdiden vatana millete hayırlı olsun. Yazılım için İngilizce serisinde programcılık ya da kodlama üzerine çalışıp İngilizce makaleleri, blog yazılarını, dokümantasyon ve belgeleri okumakta zorlananlar için adım adım İngilizce metin analiz dersleri yapacağız.

Yazılım Sektörü Neden Önemli?

Yazılım sektörü ülkemize bu çağda en çok değer katabilecek alanlardan birisi. İyi uygulamalar ve yazılımları dünyanın dört bir yanına satıp ülkemiz adına değer üretmek, ihracat yapmak mümkün. Son yıllarda İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerimizde girişimcilik ekosistemi ve yazılımcılık tecrübesi daha da gelişiyor. Dünyaya ulaşan işler yapılıyor. Jotform, Prisync, Gram Games, Edelkrone, OpsGenie, Peak Games gibi şirketler gurur veren başarı hikayeleri. Bu listeye önümüzdeki on yıllarda pek çok yeni girişimi eklemek bizim elimizde. Ancak çoğu yazılımcının önünde bir engel var: İngilizce

Neden Yazılım için İngilizce?

Bence aslında cevabını biliyorsunuz. İngilizce olmadan yazılım alanında ilerlemek çok zor çünkü kodlama yaparken ya da bir program yazarken kullanılan araç ve dokümanların büyük çoğunluğu İngilizce. Dahası İngilizce kaynak sayısı Türkçe kaynağa göre kat kat fazla. Google Translate ile kabaca anlamaya çalışarak bir belgeyi okumak belki bir gün iki gün kurtarır ama hayat boyu kurtarmaz, hassas durumlarda kurtarmaz. O yüzden harekete geçmek lazım.

Yazılım için İngilizce — Video Eğitim Serisi

Yazılım için İngilizce serisi tam da bu ihtiyacı yani yazılımla ilgili İngilizce makale, dokümantasyon, blog gibi içerikleri okuyup anlama hedefiyle ortaya çıktı. Yazılımcılara değer katacak metinleri adım adım inceleyip kompleks İngilizce cümleleri ve yapıları analiz etmeyi göstereceğim.

Yazılım İngilizcesi Ne Demek?

Yazılım İngilizcesi özellikle İngilizce yazılım alanında kullanılan dil ve kavramları içeriyor. Mesela programlama dillerinde strings, variables, loops, constants, data types gibi farklı kavramlar var. Yazılım için İngilizce video eğitim serisinde tüm bu ifadeleri ele alacağız.

Yazılım İngilizcesi Öğrenmek ve Kodlama Yapmak

Yazılım İngilizcesi öğrendiğinizde kodlama yapmak daha kolay hale gelir çünkü cevabını bilmediğiniz bir soru olduğunda İngilizce kaynakları inceleyerek genelde bir cevap bulabilirsiniz. Cevap bulamadığınız durumlarda StackOverflow ya da GitHub gibi siteler üzerinden İngilizce olarak sorunuzu sorup binlerce geliştiriciye ulaşabilirsiniz.

Yazılım, Kodlama, Programlama İngilizcede Ne Demek?

Aslında kodlama ve programlama birbirinin yerine kullanılabilen kelimeler. İngilizcede bunlara sırayla coding ve programming deniliyor. Yazılım ise software olarak isimlendiriliyor. Yazılım kodlama ya da programlama süreci sonunda ortaya çıkan ürüne/esere/programa verdiğimiz isim.


Etiketler: yazılım ingilizcesi, yazılım için ingilizce, bilişim ingilizcesi, yazılım ingilizcesi terimleri, yazılım için ingilizce, yazılım ingilizcesi öğrenme, ingilizce kodlama, ingilizce programcılık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir