İçeriğe geç

TOEFL IBT dil tazminatı

iş bankası toefl tazminatı

TOEFL IBT İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için kullanılan en yaygın ve en çok kabul gören İngilizce sınavlarından biridir.

İngilizcenin iş dünyasının olmazsa olmazlarından olduğu bu dönemde, pek çok özel şirket ve kamu kurumu iyi derece İngilizce bilen çalışanlar istiyor veya çalışanlarını İngilizce becerilerini ilerletmeye teşvik ediyor.

TOEFL IBT’den kaç puan isteniyor?

TOEFL IBT 120 üzerinden değerlendirilen bir sınav.

1. derece ve 2. derece olmak üzere genelde iki tür dil tazminatı var. İkinci derece dil tazminatı için genellikle 80-90 puan arası, birinci derece için ise 100 puan ve üzeri isteniyor.

TOEFL IBT dil tazminatı ne kadar

Çalışılan kuruma göre ise dil tazminatı 200 – 1200 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Bir kurumda sürekli çalışacak kişiler için her ay maaşlarına eklenecek bir dil tazminatı uzun vadede ciddi bir getiri sağlıyor.

Hangi kurumlar TOEFL IBT için dil tazminatı veriyor?

Özellikle bankalar ve finans kurumları TOEFL IBT’ye önem veriyor. İş Bankası TOEFL IBT tazminatı veren kurumlardan. Ek olarak, Akbank, ve Finansbank gibi pek çok kurumda TOEFL IBT geçerli. Bunun dışında havayolu şirketleri, uluslarası şirketler ve pek çok saygın şirkette dil tazminatı almak mümkün.

 


Etiketler: toefl dil tazminatı ne kadar, toefl yabancı dil tazminatı, toefl ingilizce tazminatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.