İçeriğe geç

Sunum konuları

sunum konuları

sunum konuları

Aşağıda sunum yapmak için kullanabileceğiniz genel bir sunum konuları listesi yer alıyor. Her bir konuyu yüzeysel ya da derinlemesine ele almanız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda uzatıp kısaltmanız mümkün.

Bu listeye ek olarak güncel bir sunum konusu arıyorsanız, internetten gazete ve dergilerin haberlerini tarayarak sunum yapmak için bir konu bulabilirsiniz. Ayrıca başarılı bir sunum yapmak için Sunum yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve Sunumlarda 10 20 30 Kuralı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sunum konuları listesi

 1. Küresel ısınma
 2. Birinci Dünya Savaşı
 3. İkinci Dünya Savaşı
 4. Çernobil faciası
 5. Nükleer enerjinin geleceği
 6. Güneş enerjisi
 7. Kadın hakları
 8. Akıllı telefonların hayatımıza etkileri
 9. İnternetin iletişim ve insan ilişkilerine etkileri
 10. GDO’lu ürünlerin zararları
 11. Uzaylılar
 12. Reenkarnasyon
 13. AIDS
 14. Hava kirliliği
 15. Büyük şehirlerin trafik sorunları
 16. Alternatif tıp
 17. Hayvan hakları
 18. Kan bağışı
 19. Bollywood
 20. Ölüm cezası
 21. Telif hakkı
 22. Nikola Tesla
 23. Uzaktan eğitim
 24. Ötenazi
 25. Küreselleşme
 26. Türk ekonomisi
 27. Demokrasi ve insan hakları
 28. Birleşmiş Milletler
 29. Nato
 30. Avrupa Birliği
 31. Olimpiyatlar
 32. Yenilenebilir enerji
 33. Sürdürülebilir turizm
 34. Terörizm
 35. Bilişim suçları

Etiketler: sunum konuları, sunum yapmak için konu, sunum konuları listesi

“Sunum konuları” hakkında 25 yorum

  1. Roman hikaye öykü deneme nasıl yazılmalı ….Eksik kalmış..Ekleyebilir araştırmacı yazarlardan tavsiyeler alabilirsiniz hernekadar bir çok yazar kendisini ünlü ve çok satan olarak diolağa girme sıkıntısı ve asosyal olsalarda henüz keşfedilmemiş ve Medea nın şişirmediği geğerli ve paylaşımcı kimselere ulaşabilir ve paylaşım alabilirsiniz.Yazan var birde kendini MEDEA da büyülü ortamlarda şisme yazarlar var ki bu insan tipi ile iletişime geçmek KafDağlarına seyahate çıkmaktan daha zordur araştırmacı yazan yazarları deneyin hemen sizinle paylaşım ve önerileri olacaktır enlerden uzak durun tavsiyem ..Niyazi özaltın Yazan Araştırmacı KİTABI LİBYSSA.. SAYGILARIMLA.

 1. Cidden daha başka örnekler yok mu? 2 hafta sonra dil anlatımdan sunum hazırlamalıyım konu yok, ben ilginç ve güzel bir konu istiyorum ama her nedense hiç bir sitede yok lütfen bana yardım edin. Konu hiç fark etmez sadece dikkat çekmeli yani sınıftakilerin beğenmesini istiyorum.

  1. Hüseyin Demirtaş

   – İnternet nasıl çalışır?
   – Klonlama nasıl olur?
   – Piramitlerin yapılışı ile ilgili teoriler

   1. Hocam ben üniversite öğrencisiyim ve iletişim dersten sunum yapmamız gerekiyor sunumun amacı kendimizi yüksek mevkili insanlar gibi konuşmalar yapmak ve etkili beden dilini kullanmak aklıma güzel fikir gelmiyor tavsiyede bulunmak ister misiniz?

    1. Hüseyin Demirtaş

     Yani bu tür bir sunumla ilgili onlarca farklı konu başlığı seçmek mümkün. İlk önce kısıtlamalar var mı diye bakmak lazım. Buna bağlı olarak mesela robotlar insanları işsiz mi bırakacak, yapay zekanın zararı yararından çok mu, sosyal güveni artırmak için ne tür adımlar atmak gerekir gibi farklı konular ele alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir