İçeriğe geç

Reading Akademi: Öğrencilerin Heyecanını Paylaşmak

reading akademi

Reading Akademi ile İngilizce okuma anlama becerilerini geliştiren, önceden anlamadıkları ya da korktukları konuları çözen öğrencilerin mesajlarını okumayı çok seviyorum. En son Reading Akademi eğitimine kayıtlı öğrencilerimizden Yakup Bey aşağıdaki mesajı paylaşmış. Bu mesajdaki heyecanı ve ilerlemeyi görmek beni çok mutlu etti.

Hocam merhabalar, çalıştığım şirketin aşırı yoğunlu sebebiyle bir süre ara vermek zorunda kaldım. Ancak hızlıca tekrar geri döndüm.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Global Brain parçasıyla gerçekten çok şey öğrendim. Şu anda tüm metni içinde bilmediğim kelimeler, yapılar ve uzun cümlelerle birlikte tamamen çevirebilir hale  geldim.

Bilmediğim onlarca kelimeyi ve yapıyı not edip tekrarlayarak öğrendim. Benim için problem olan relative clauses konusu bu parçayla birlikte problem olmaktan çıktı. Metnin tamamını tekrar tekrar çevirerek pratik yaptım. Eksikliğini hissettiğim noktaları da videolara dönerek kapattım. Son 10 soruyu sizinle çözdüm ancak siz cevabı söylemeden 10 sorunun 8’inde bulabildiğimi gördüm.

Farklı metinlerde, uzun cümleleri çevirme konusunda ilerlediğimi bariz olarak gördüm. Sonraki metne heycanla geçiyorum. Ödevle birlikte bir haftaya tekrar görüşmek üzere.

Saygılarımla,

Yakup
Yakup Bey’den bunları duymak enerji verdi. Ama belki de daha duygusal bir an disleksi problemi yaşayan bir öğrencimizin yaşadıklarıydı. Onu da bir başka gün ele alırız nasipse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.