Podcast ile İngilizce öğrenmek

Bir podcast dinleyerek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Podcast Nedir?

Peki nedir podcast diyorsanız ilk önce sorunuzu cevaplayalım. Podcasti, modern çağın radyosu olarak düşünebilirsiniz. Podcastler belli aralıklarla yayınlanan farklı konulardaki ses dosyalarıdır. Bunları bir dizinin bölümleri gibi düşünebilirsiniz. Siz bu dosyaları istediğiniz zaman telefonunuza indirip yolda, evde, istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. Şu an ekonomiden sanata, edebiyattan bilime kadar hemen hemen her konuda çok güzel İngilizce podcastler var. Hatta İngilizce öğrenenler için özel olarak hazırlanmış pek çok podcast var.

Podcast Uygulamaları

Bugünlerde hemen hemen hepimizin cebinde bir akıllı telefon olduğunu düşünürsek podcastlerden faydalanmamamız için bir sebep yok. İlk önce podcastleri dinlemek için bir uygulama seçmek gerekiyor. Benim favorim Stitcher uygulaması ancak Apple cihazlarda kurulu olarak gelen Podcasts isimli bir uygulama da var.

Podcast ile İngilizce Öğrenme

Anlattıklarım daha kolay anlaşılsın diye aşağıdaki videoyu hazırladım.

Ek Uygulamalar

TuneIn Radio uygulaması da benzer bir işlev sunuyor.

Podcast Resimleri

Aşağıda sizinle Stitcher uygulamasının ekran görüntülerini paylaşacağım.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

2 thoughts on “Podcast ile İngilizce öğrenmek”

  1. Mükemmelsiniz ve sizinle karşılaştığım için çok mutluyum. İngiliz Edebiyatı okuyorum ama sınavlarda yada her hangi bişey yazma konusunda istenilen düzeyde değilim . Çok sıkıntı yaşıyorum sınavlarım berbat 10 aldığım dersler var. Diğer insanlar gibi ezberle geç yapamadığım için bu şekilde okulu bırakmayı dahi düşünüyorum. Söylediğiniz herşeyi önemseyip uygulamak için can atıyorum . Saygılarımla

    1. Sevgi Hanım merhaba, epostanıza cevap verdim. Sorularınızı oradan detaylı bir şekilde sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir