İçeriğe geç

Özel ders sitelerinin sayısındaki patlama ve güven sorunu

Son zamanlarda fark ettiğim değişikliklerden biri de internette pek çok özel ders sitesinin türemesi oldu. Bu sitelerin bir kısmı kendi kadrosunu pazarlıyor, bir kısmı ise ders arayanlarla ders verenleri bir araya getirdiğini söylüyor.

Özel ders sektöründeki bu gelişmelerde muhtemelen dersanelerin kapatılmasının önemli bir etkisi olmuştur. Dersaneler kaldırılınca pek çok aile çocuklarının derslerine takviye için özel hoca arayışı içine girecektir. Ek olarak, bireyler de kurs ortamında yavaş giden dersler yerine,  kendilerine bireysel ilgi gösterip ihtiyaçlarına uygun dersler sunan bir özel ders hocasını tercih edebiliyor.

İnternette özel ders araması yaptığınızda onlarca siteyle karşılaşmak mümkün. Dahası her bir sitede onlarca, bazen yüzlerce özel öğretmen profiliyle karşılaşmanız mümkün. Bu süreçte karşılaşılan en temel sorunlardan birisi güven sağlamak ve size uygun kişiyi bulmak. Bu bağlamda mağdur olmamak için ders alacağınız kişinin profil bilgilerini teyit etmenizi, bir ders paketi satın almadan önce deneme dersi yapmanızı ve referans talep etmenizi öneririm.

İyi dersler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.