İçeriğe geç

Öğrencilerim beni neredeyse ağlatacaktı ama mutluluktan

başarı

Ocak ayı İngilizce eğitiminde hasat ayı gibi. Dönem içinde çalıştırdığım pek çok öğrencinin Ocak ayında hazırlık atlama, İngilizce muafiyet ya da IELTS, TOEFL gibi sınavları oluyor.

Bu ay öğrencilerimden ardı ardına o kadar güzel mesajlar aldım ki ciddi anlamda duygulandım.

İleri Writing Eğitimi Başarı Mesajları

Beni en çok gururlandıran ve duygulandıran İleri Writing Eğitimi’ne katılan öğrencilerim oldu. Eğer Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bültenine uzun süredir üyeyseniz belki hatırlarsınız. Bundan 3 ay kadar önce hem birebir dersin kalitesini hem de online dersin rahatlığını bir araya getirsin diye İngilizce essay yazma yani kompozisyon yazma üzerine odaklanan ileri Writing Eğitimi’ni başlatmıştım.

O dönemde farklı ihtiyaçlara sahip 5 öğrenciyle eğitime başlamıştık. Bu ay o öğrencilerimin dördünden beni duygulandıran başarı mesajları aldım. 2 tane Boğaziçili öğrencim, Boğaziçinin zorlu Proficiency sınavını geçmiş. Bahçeşehir’den bir öğrencim Prof sınavını geçmiş. Bir başka öğrencim hedeflediği IELTS 6 puanını almış. Art arda gelen başarı mesajları beni hem inanılmaz mutlu etti hem de yaptığım işe olan inancımı kat kat artırdı.

Tuğbanur

Haziran, ağustos ve eylül sınavlarında writing bölümünden f2 ve f1 ile kalıp remedial oldum. İstanbul’da kursa gitme gibi bir şansım yoktu ve yaşadığım şehirde proficiency için eğitim verebilecek bir kurs da yoktu. Buproftan yeni bir eğitimle ilgili mail geldiğinde benim için iyi olabileceğini düşünüp kayıt yaptırdım.İyi ki de yaptırmışım.Sizin verdiğiniz taktikler, sorularımıza verdiğiniz cevaplar, yazdığınız örnek essayler ve benim ve diğer arkadaşlarımın ödev kontrolleri benim için çok faydalı oldu. Ocak sınavında çıkan konuları ileri writing eğitimi sayesinde kolayca yazabildim ve nihayet remedial olmaktan kurtuldum ve diğer arkadaşlarıma da tavsiye ettim. İyi ki sizinle çalıştım ne kadar teşekkür etsem azdır.

Berk

Merhabalar, aslında haziran sınavından kalınca sınavın zorluğunu ilk anladım. Sonrasında ağustos sınavına kadar biraz daha çalışıp geçerim dedim yine olmadı ve aynı şekilde eylül sınavını da geçemeyince yardım almadan kendi kendime prof u geçemeyeceğimi anladım. Çanakkale’de yaşadığım için ve biraz da maddi sıkıntılardan dolayı İstanbul’a gelip özel ders alamazdım. Sonraları Hüseyin hocamın ders yayınlayacağını öğrendim ve tam aradığım da buydu. Dersleri izledim, ödevleri yaptım; asıl önemli olan şu ki İngilizcenin tekniğini doğru şekilde kavradım ve ocakta profu geçtim.

Ahmet

Hocam merhabalar rahatsız ediyorum ama bu sefer güzel birşey için rahatsız ediyorum sizi, iş dolayısıyla derslerinizi çok takip edemesemde takip ettiğim kadarıyla 23 ünde olan pro sınavımı başarıyla geçmiş bulunmaktayım yazın girdiğim sınavdan 40-50 arası bir not almıştım şuanki sınavda gerek writing olsun yazın 30 da 10-15 yapıyordum gerek readingde verdiginiz tavsiyeler olsun biliyorsunuz 30 da 15 yapabiliyordum max şuan hepsinden ayrı ayrı söylemiş olmasalarda notlarımı toplam notum 76 olmuş ve geçmişim emekleriniz ve yardımlarınız için teşekkür etmek istemiştim ????

Nurullah

Hocam sonunda istediğim puanı aldım size de söylemek istedim.

İleri Writing Eğitimi yeni dönem kayıtları başladı. İWE ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayın.

IELTS Başarı Mesajları

Yurtdışı lisansüstü başvuruları için IELTS Writing çalıştığımız öğrencim Adem Bey, IELTS’den 7.5 aldı. Bu puanla başvuramayacağı üniversite yok gibi çünkü çoğu okul 6 veya 6.5 istiyor. Adem Bey’le sınavdan önce kısa bir süre çalışıp Writing ve Speaking için sağlam bir temel oluşturma imkanımız olmuştu. Reading & listening becerileri çok iyiydi zaten. Tebrikler Adem Bey!

Yeditepe Üniversitesi Başarı Mesajları

Yeditepe Üniversitesi hazırlık sınıfındaki öğrencim Senay Hanım’dan geçen hafta sınavını geçtiği haberini aldım. Daha önce 25 aldığı ara dönem sınavından derslerimiz sonrasında 65 almıştı. Son girdiği dönem sonu sınavından da geçer not alıp hazırlığı geçmiş. Senay Hanım’la sadece sınavdan önce 7-8 hafta çalışmıştık. Tebrikler Senay Hanım.

Tanımadığım Öğrencilerden Mesajlar

Bazense hiç tanımadığım öğrencilerden teşekkür mesajları geliyor. Boğaziçi Proficiency Essay yazma üzerine hazırlamış olduğum eğitim videosunu izleyen Bahçeşehirli bir öğrenci hazırlık sınavını geçmiş sonra da şunları yazmış. Burak Bey demiş ki:

Yani gerçekten tebrik ediyorum. Azimli öğrenci başarılı oluyor.

 

“Öğrencilerim beni neredeyse ağlatacaktı ama mutluluktan” hakkında 2 yorum

  1. halil güllüoğlu

    hocam uzun zamandır sizi takip ediyorum gerçekten işinizi severek istiyerek hissederek yapıyorsunuz sizin gibi işini severek yapan ögretici hocayla egitim almak isterim

    1. Hüseyin Demirtaş

      Yorumunuz için teşekkür ederim Halil Bey. Öğrencilerimin sevgisi sebebiyle genel olarak derslerim uzun süreli dolu oluyor. Özel ders sayfalarından başvuru yapabilirsiniz. Yer açılınca bilgi mesajı gönderiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.