İçeriğe geç

Misafirim: English with Vanessa

Hüseyin Demirtaş ile İngilizce kanalı tam 100.000 aboneye doğru giderken bu önemli dönüm noktasını kutlamak için ben de özel bir çalışma yapayım dedim.

Gerek YouTube kanalımda, gerekse Hüseyin Demirtaş ile İngilizce sitesindeki derslerde Hüseyin Demirtaş Akademi eğitimlerinde vurguladığım bir nokta var. O da bilgiye ulaşmak ve evrensel olmak. İngilizceyi İngilizce olduğu için değil eğitimin, bilimin, ticaretin ve iş hayatının kapılarını açtığı için öğrenmek, hayatımıza ciddi anlamda katma değer sağlayan bir iletişim aracı olarak görmek motivasyonumuzu artırıyor.

Bir akademisyen daha iyi İngilizce bildiğinde bilimi daha yakından takip edip katkı sağlayabiliyor, bir mühendis daha iyi İngilizce bildiğinde kaynakların Türkçeye çevrilmesini aylarca beklemeden sıcağı sıcağına kendi alanındaki gelişmeleri takip edebiliyor. Bir iş adamı İngilizceye ve küresel bir bakışa sahip olduğunda dünya piyasalarına açılıp uluslararası işler yaparak hem kendisine hem ülkemize kazandırıyor. O sebeple İngilizce öğrenmeye bir bakıma ülke meselesi olarak bakabiliriz.

Ben de diyorum ya kendi kabuğumuzda kalmayalım. Dünyayı görelim, öğrenelim araştıralım. İşte bu açıdan söylediğimi eyleme dökmek adına adım atayım dedim. Amerika temelli en büyük İngilizce kanallarında biri olan English with Vanessa kanalında Vanessa ile iletişime geçip İngilizce öğrenmenin farklı yönleri üzerine kapsamlı bir sohbet gerçekleştirdim.

Misafirim: English With Vanessa

Vanessa ile uzun bir sohbetimiz oldu. Kolay takip edilebilsin diye bu sohbeti 3 parçalık bir seri haline getirdim. İlk bölüm aşağıda, diğer 2 bölümü de yakında yayına almayı planlıyorum.

Sıradaki Misafirimiz Kim Olsun?

Önümüzdeki dönemde fırsat buldukça farklı uluslararası kanallarla Vanessa ile olan sohbetimiz gibi sohbetler çekmeyi planlıyorum. Sizce kimlerle bu seriyi devam ettirelim? Yorumlarda favori İngilizce kanallarınızı benimle paylaşın.

Neler Soralım? Ne Konuda Konuşalım?

Ayrıca bu küresel İngilizce sohbetlerinde ele almamı isteyeceğiniz konular, misafirlere sormak isteyeceğiniz sorular varsa yine aşağıda yorumlar kısmında benimle paylaşın. Mümkün mertebe bunları sohbetlerimize dahil etmeye çalışacağım.

Arkaplan

Böylesi sohbetleri ayarlamanın en zor kısmı vakit bulabilmek. Bu hem benim için hem de iletişime geçtiğim büyük kanallar için böyle çünkü insanlara fayda sağlayan değerli işler yapıyorsanız programınızı genelde çok ciddi anlamda dolu oluyor. O sebeple çoğu zaman isteseniz bile böyle projelere verilmiş başka sözler ya da planlar sebebiyle katılmak mümkün olmuyor. Bu açıdan ben Vanessa’ya özellikle teşekkür ediyorum bu projeye olan katkısından dolayı. Yakında yeni bir misafirle birlikte yayında olacağım.

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 

“Misafirim: English with Vanessa” hakkında 1 yorum

  1. Sıradaki Misafirimiz Kim Olsun?
    -Luke Thompson (Luke’s English Podcast)
    Muhtemelen fikir sahibisinizdir.Uzun zamandır takip ediyorum.Çok,çok,çok isterim,efsane olur.
    -Lindsay McMahon and Michelle Kaplan (All Ears English)
    Birkaç kez İstanbul’a seyahat ettiklerini söylemişlerdi. Türkiye,kültürümüz v.s hakkında bir sohbet olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.