Similar Posts

7 Comments

  1. Hocam, bence en önemlisi motivasyon bazı arkadaşlar öğrenme sebebi demiş yani neden İngilizce veya başka bir yabancı dili öğrenmelisin sorusunun cevabı önemli ortada bir hedef olursa ulaşmak için çabalama motivasyonu artıyor,şarkıda bile ne diyor “Ne söylesen ne beklesen,yaradandan ya da kaderinden, ele geçmez istediğin uğruna savaş vermediysen” (Büklüm,büklüm)..İkincisi ve bence motivasyondan sonraki en önemli şey “Doğru Teknik” doğru tekniği bulamazsan bırak ilerlemeyi geriye bile gider bildiklerini unutursun…azim,kararlılık,süreklilik gibi hususlar motivasyonu (hedefi) ortaya koyduğunda zaten olabilecek hususlar…bitirmeden bir motivasyon şarkısı daha hatırlatayım Kenan DOĞULU’dan “Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap”…saygılarımla..

  2. “İngilizce öğrenmenin üstünde başka bir hedefin olması” eğer ingilizce amaç değilde araç olusa ona ulaşmak daha hızlı ve motive edici olabilir. Örneğin, İstanbuldan londra’ya bisikletle seyehat etme hedefindeki biri londra’ya ulaşma enerjisiyle yola çıkar ve türkiye sınırından çıkınca hala erjisinin yüksek bir kısmı kendisindedir. Eğer daha yüksek bir hedef varsa ingilizce de bu yüksek enerji içinde yoğrulur ve daha kolay hale gelebilir.

  3. Bence ilk yapılması gereken yeterince zaman ayırmak ikincisi mecburiyet bu dile ne kadar mecburuz,türkçeyi sonradan mecbur kaldığım için öğrenen biri olarak bu iki unsurun önemli olduğunu düşünüyorum.kendi adıma ingilizcemi ilerletmek istememe rağmen yeterince zmn ayırmıyorum ikincisi burda ingilizceye ihtiyaç duymuyorum ilerletememe sebebimin bunlar olduğunu düşünüyorum

  4. İngilizcenin kullanım alanının olması gerekiyor. sadece İngilizce dersinde öğrenilmesi başka derslerde kullanılmaması sorun.Okul öncesinden başlanıp ilkokulda diğer derslerde de kullanılmalı. Yani diğer branş öğretmenleri de bilmeli.Düzeyine göre öğrenci dil eğitimi almalı yabancı dil temel düzeyde zorunlu olmalı fakat dayatmayla bir arpa boyu yol katedilmiyor.

    1. İdeali gerçekten hayata entegre edilmesi hem okulda hem günlük hayatta kullanılabilmesi ama maalesef şu an ülke olarak bu tür bir altyapı sağlayamıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir