İçeriğe geç

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi – Öğrenci Yorumları

ilham

İngilizce Cümleleri Anlama Eğitimi gibi kapsamlı video eğitim programlarımızı tamamlayan öğrencilerimizin farklı bir bakış açısı geliştirerek bize yazdıkları mesaj ve yorumları okumak mutluluk veriyor. Bugün öğrencilerimizden Abdülkadir Bey’in mesajını ele alıp birkaç noktaya değineceğim.

Abdülkadir Ş. – İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi Yorumu

Hüseyin hocam selamlar,
“İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi” video eğitim serisini bitirmiş bulunmaktayım. Öncelikle emeğiniz için çok teşekkür etmek isterim. Bu zamana kadar grammer üzerinden görmüş olduğumuz eğitim sisteminden sıyrılarak ingilizceyi doğru şekilde anlamaya başladığımdan dolayı çok memnunum. Yabancı dile olan yaklaşımınız sayesinde daha kolay bir şekilde ilerleme sarfedebileceğimi farkettim. Şimdi de bu sürecime Reading Akademi ve sonrasında diğer eğitimleriniz ile devam etmek istiyorum.
Saygılarımla,

Benim Notlarım

İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi eğitimini hazırlama amacımız öğrencileri kuru kuru gramer çalışmaktan kurtarıp tüm gramer konularını, farklı yapıları, yüzlerce kelime ve ifadeyi cümle analiz örnekleri ile öğretmekti. Bu amaçla İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi Eğitimi kapsamında onlarca farklı gramer konusunda yüzlerce örnek cümleyi adım adım analiz ettik. Sonrasında ise temel ve orta seviye İngilizce paragraf analizleri ile öğrencilerimizin öğrendiklerini daha uzun metinler içinde güvenle kullanmalarını hedefledik. Öğrencilerimizden bu tür yorumlar almak hedeflerimize ve yaklaşımımıza olan inancımızı güçlendiriyor.

“İngilizce Cümleleri Anlama Rehberi – Öğrenci Yorumları” hakkında 2 yorum

  1. Merhaba hocam,
    Sizin öğrenme sisteminizle ve kendi kaynaklarımla sıfırdan ingilizce öğreneceğim. Sitenizdeki sıfırdan ingilizce öğrenmek bölümünü okudum, videolarınızı (gramer nasıl öğrenilir? , kelime nasıl öğrenilir? , listening nasıl öğrenilir? vb. ) izledim. YouTube sayfanıza bakayım dedim ancak oynatma listesi bölümü çok karışıktı. Çok fazla oynatma listesi vardı. Hepsi önemli videolardı ancak kafam karıştı sırayla izlemek istediğim için. Hangi sırayla izlemeliyim? İkinci olarak normalde direkt gramere başlamayı düşünüyordum ancak teleffuz videonuzu izledim, verdiğiniz kaynaklardaki videolara baktım. Teleffuz etmekte zorlandım ve sıkılmaya başladım. Nasıl bu teleffuz aşamasını tam anlamıyla geçebilirim?

    1. Hüseyin Demirtaş

      Açıkçası sesleri baştan doğru çıkarmayı öğrenmeniz ilerde günlerce telaffuzunuzu düzeltmeye çalışmaktan daha kolay. İlk etapta sesleri ve kelimeleri video derslerde gördüğünüz gibi bol bol tekrar edin. Sonra normal öğrenme sürecinize devam edin ama ara ara eğer sesleri karıştırıyorsanız ya da emin olamıyorsanız, seslerle ilgili dersleri tekrar edin. Kanalda 400 civarı ders olduğu için farklı becerilere çalışanlar rahat ilerleyebilsin diye böldüm. Ancak ilk fırsatta hepsini tek bir liste olarak toplayacağım. İlk etapta Sıfırdan İngilizce dersleri ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.