İçeriğe geç

Ekim 2015 Bülteni: Yeni yazı ve kaynaklar

Haberler

Ekim ayı yeni yazı ve kaynaklar açısından dolu dolu bir ay oldu. Eğitimlerim ve projelerimden fırsat buldukça İngilizce eğitimiyle ilgili yeni kaynaklar derleyip var olan yazılarda güncellemeler yaptım.

Haberler

Essay Rehberi ile İngilizce yazmak daha kolay

Writing konusunda özellikle de essay yazımı konusunda gelen sorulara bir cevap olarak Essay Rehberi‘ni oluşturdum. Essay Rehberi, essay yazımı hakkında akla gelebilecek her türlü soruya cevap vermeyi amaç ediniyor. Essay Rehberinde öne çıkan sayfalardan birisi Essay Türleri. Essay Türleri sayfası altında Nasıl Essay YazılırCompare and contrast essay nedirCause and effect essay nedirArgumentative essay nedir gibi sorulara cevaplar yer alıyor.

Ayrıca farklı üniversitelerin essay yazımıyla ilgili kaynaklarına Online Writing Merkezleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

TOEFL & IELTS Rehberi

Ekim ayında güncellenen ve içeriği zenginleşen sayfalardan birisi de TOEFL Rehberi oldu. TOEFL Rehberine, TOEFL speaking dersiTOEFL writing dersiTOEFL listening dersi ve TOEFL reading dersi bölümleri eklendi.

IELTS Rehberi ise IELTS akademik kelime listeleri ile genişletildi.

Hazırlık Atlama & Muafiyet

Ekim ayında kaynak geliştirme çalışmalarının yanı sıra İstanbul içindeki farklı üniversitelerden hazırlık öğrencilerine yönelik Hazırlık Atlama – İngilizce Hazırlık Sınıfı Muafiyet hizmetini yayına aldım.

Yeni bir bültende görüşmek üzere!

 

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.