Similar Posts

7 Comments

 1. Kıymetli hocam öncelikle emekleriniz ve dil gelişimi için gösterdiğiniz çaba için çok teşekkür ederim. Bende İngilizce öğrenmeye çalışan bir öğretmenim. Sizden hem ricam hem de kullanıcılar açısından iyi olacak bit tavsiyem olacak, acizane. Yorumlardan okuduğum kadarı ile her seviyeden kişiler var. Eğer paylaşımlarınızı ve tavsiyelerinizi burda tasnif ederseniz çok daha güzel olur. Örn: beginner için okuma tavsiyeleri, speaking tavsiyeleri, sözlük tavsiyeleri vs. Böyle olursa aşağı yukarı seviyesini bilen kişi direk sizin tavsiyeleriniz üzerinden ilerleme kaydeder. Acizane fikrim..

  1. Zeynel Bey merhaba rica ederim. Güzel bir fikir. İlk fırsatta sınıflandırmaya çalışacağım.

 2. 43 yaşında Türkiyede dil öğrenmenin İmposibble olduğuna karar vererek yurt dışına çıktım.
  Sıfırdan başlıyorum.
  Hüseyin Hocam
  Dil öğrenmede
  Sıralama ve dik yokuşta top sürme
  gramer=ingilizce değildir
  anlatımlarınız için sonsuz teşekkürler..

 3. Kıymetli hocam iyi günler peki ya grameri ne kadar öğrenmelimiyiz önümüze çıkan her konuyu çalışmalı miyiz bana bu konu hakkında bilgi verin lütfen iyi gunler sağlıkla kalın…. Saygılar

  1. Bu konudaki tavsiyem bir gramer kitabını baştan sona bitirmek ama bunu yıllarca değil 3-5 ay içerisinde mümkünse bir tur tekrar ederek yapmak. Yani bir defada çok uzatmadan doğru düzgün öğrenmek. Sonrasında ise bolca okuma ve dinleme ile gramer kurallarını zihninize yerleştirmek. Kurallar ezberle değil pratikle yerleşiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir