İçeriğe geç

TOEFL Kursu: Fikir

hedef toefl 2

TOEFL kursu hem akademik hayat hem de iş hayatında İngilizce seviyesini kanıtlamak, mesleğinde yükselmek ve uluslararası çalışmak isteyen pek çok kişi için eğitim sistemindeki eksikliklerden dolayı gerekli hale geldi. Bu yazıda size TOEFL hazırlık ve eğitim sürecini modernleştiren, daha kaliteli, daha etkili, daha verimli ve sizi tanıyıp ihtiyaçlarınıza göre şekillenen yepyeni bir TOEFL kursu tecrübesinden bahsedeceğim.

toefl kursu hedef toefl

toefl kursu, hedef toefl

İyi bir TOEFL kursu bulmak neden zor?

TOEFL, Türkiyede genelde klasik test sistemiyle ve gramer çalışarak İngilizce öğrenmiş öğrenciler için zor bir sınav çünkü TOEFL sizden ileri seviye İngilizce akademik okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerisi ister. İşin acı yanı bu becerilere ileri seviyede sahip olan ve bunları öğrencilerin ihtiyaç duyduğu şekilde anlatabilecek nitelikli öğretmen sayısı çok sınırlı. Yani arz talebi karşılamıyor diyebiliriz.

İyi bir TOEFL kursu için iki kilit faktör var. İlki kaliteli, nitelikli, ileri derece İngilizce bilgisine sahip ve kendisi de TOEFL’dan yüksek bir puan almış bir öğretmen. İkinci faktör ise TOEFL çalışan öğrencilerin ihtiyaçlarına göre hazırlanmış hazırlık kaynakları. Uluslararası kaynaklar çoğunlukla Türkiyedeki öğrencilerin ihtiyaçları ve çalışma şekillerine göre uyarlanıp hazırlanmıyor. Bu da verimliliklerini özellikle orta seviye öğrencilerde düşürüyor.

Bu iki temel faktörü yani TOEFL için uzman öğretmeni ve TOEFL ihtiyaçlarına uygun hazırlık kaynaklarını bir araya getirdiğimizde kaliteli bir öğrenme ortamı oluşturuyoruz. Ama bunu Türkiyenin pek çok yerine oluşturmak zor hele de klasik yöntemlerle çünkü İngilizce konusunda uzmanlaşan kişiler belli başlı şehirlerde yaşıyor.

TOEFL Kursu Sorununa Modern Bir Çözüm

Eğitim her geçen gün dijitalleşiyor. Özellikle yeni nesil internet üzerinden öğrenmeye daha alışkın ve meyilli. Dahası TOEFL gibi bir sınavda internet üzerinden eğitim sunmak sınavın bilgisayar başındaki formatı ile de uyumlu. Yukarıda 2 temel faktörden bahsetmiştim. TOEFL konusunda uzman bir hoca ve TOEFL için hazırlanmış etkili kaynaklar.

İşte biz bu 2 temel faktörü ele alıp TOEFL sınavına hazırlanan herkese birinci sınıf bir eğitim deneyimi sunabilmek için Hedef TOEFL Akademi’yi geliştirdik. Hedef TOEFL yeni nesil bir TOEFL Kursu. İnternet üzerinden TOEFL reading, listening, writing ve speaking ders ve denemelerine erişebildiğiniz, yardıma ihtiyaç duyduğunuzda ya da sorularınız olduğunda uzman desteğe ulaşabileceğiniz yeni nesil bir eğitim platformu.

Hedef TOEFL Kursu Neden Farklı?

Hedef TOEFL baştan sona Türkiyedeki öğrenci ihtiyaçlarını bilen alanında ülkenin en iyileri diyebileceğiniz uzman bir kadroyla başarı odaklı bir şekilde geliştirildi. TOEFL için hazırlanan öğrencileri yurtdışından gelen kaynaklara mahkum eden bu sistemi sonlandırmak öğrencinin dilinden, derdinden anlayan bir sistem geliştirmek amacıyla tüm adımlar atıldı.

Biz TOEFL’ı biliyoruz

TOEFL dersi veriyorum demek başka başarı getirmek sınavı bilmek bambaşka. TOEFL dersini sözde herkes verir ama başarıyı herkes getiremez. Hiç çalışmadan girdiğim TOEFL IBT sınavında 120 üzerinden 117 aldım. Neden çünkü bu sınavın ne istediğini, neye ne şekilde cevap vermek gerektiğini bildiğim için. TOEFL hem zor hem de kolay bir sınav. Eğer yoğun ve disiplinli bir çalışmaya, doğru yöntemlerle ilerlemeye hazırsanız sizin için çok da zor bir sınav olmayacak.

Hedef TOEFL ile amacımız TOEFL alanındaki tecrübemizi sizin gibi TOEFL hedefleyen insanların hedeflerini gerçekleştirmek için paylaşmak.

Yanınızdakine Değil En İyisine Ulaşın

Çoğu zaman öğrenciler ister istemez kendilerine en yakın kurum ya da hocalarla çalışmak durumunda kalıyorlar çünkü her bir ders için yüzlerce kilometre yol gitmek cazip değil. Hedef TOEFL Kursu ile en iyi hocayı, en iyi kaynağı, en iyi desteği parmaklarınızın ucuna getirmeyi hedefliyoruz çünkü eğitimin geleceğinin ve başarının burada olduğuna inanıyoruz.

TOEFL için uzman destek

TOEFL’a hazırlanan öğrencilerin en büyük sorunlarından birisi de uzman destek bulamamak, neye nasıl çalışacağını bilememek ya da soruları olduğunda bir muhatap bulmakta güçlük çekmek. Hedef TOEFL online destek grubu ile amacımız öğrencilerin kaynaklarla ve sınava hazırlık süreciyle ilgili sorularına cevap vermek ve akıllarındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak. Daha da önemlisi Hedef TOEFL Kursu kapsamındaki writing ve speaking geribildirim hizmeti ile yanlışlarınızı görüp bu yanlışları nasıl düzeltebileceğinizi öğreniyorsunuz. Kendinizi test etmek için sınava girip binlerce lira ödemek ve vakit kaybetmek yerine seviyenizi ve ihtiyaçlarınızı daha hızlı bir şekilde tespit edebiliyorsunuz.

Hedef TOEFL Kursu yakında açılıyor

Hedef TOEFL kursunu birkaç ay içinde açmayı planlıyoruz. İlk etapta sınırlı sayıda öğrenciyle tarih yazalım istiyoruz.


Etiketler: toefl kursu istanbul, toefl kursu online, toefl dersleri, online toefl dersleri, online toefl sınıfı, istanbul toefl kursu

“TOEFL Kursu: Fikir” hakkında 2 yorum

  1. Bana hiç bir türlü şifre gelmiyor üye oldum ama. Öğrenme bilgi aşaması yapamıyorum peşinizi bırakmayacak banadayardımcı olurmusunuz?

    1. Hüseyin Demirtaş

      Mualla Hanım merhaba, nereden şifre gelmedi. Sizin adınıza HD Akademi eğitimlerinden bir üyelik yok. Eposta bültenine üye olduysanız orada şifre gerekmiyor. Yeni yazı ve dersler yayınlandıkça bilgi epostaları geliyor otomatik olarak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.