8 Comments

 1. Ben bir Azerbeycanlıyım. Ve sizin videolarınıza zaman ayırıp dinliyorum. Üniversite öyrencisiyim ve şimdi üniversite ödevlerimi bu gün içinde bitirir-bitirmez bu proqramla ingilizcemi daha iyi seviyelere taşıma için start vericem. Umarım istediğim seviyyeye ulaşır ve başarı hikayemi sizinle paylaşırım. Saygılar

 2. Ben de üniversite son sınıf öğrencisiyim bunca zaman neden öğrenmedim diye kendime çok kızdım ama zararın neresinden dönsen kardır diye bakarak bugünden itibaren düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmaya başlıyorum. Verdiğiniz çizelge için teşekkür ediyorum. O çizelgeyi takip ederek sonunu getirdiğimde buraya dönerek tekrardan bir yorum bırakacağım şimdiden her şey için teşekkür ederim

  1. Zararın neresinden dönerseniz kardır. Doğru bir program ve istikrarlı çalışma er ya da geç sonuç verir. Şimdiden başarılar diliyorum.

 3. Hocam, ben sıfırdan ingilizce öğrenmek istiyorum. Sizin sayfada söylediklerinizi uygulamaya çalışıyorum. Gramerde zamanları dinledim, notlarımı aldım şimdi onları iyice pekiştirmeye çalışıyorum. Bir yandan da kelime öğrenmeye çalışıyorum. Sizin söylediğiniz yöntemle, 3-4 cümle dinliyorum, telaffuzu dinliyor ve yazıyorum, 1-2 cümle yazıyorum. Minumum öğrenmem gereken kelime sayısı ne kadar olmalı, en çok kullanılan 3000 kelimeyi yazmaya çalışıyorum ama çok zaman alacak ilk başlangıç için 1000 yeterli olur mu?

  1. Başlangıç için 1000 temel kelime iş görür, en sık kullanılan 3500 kelimeyi öğrendiğinizde de genel İngilizce metinleri %80 oranında takip edebilirsiniz.

   1. Hocam kelime defterini nasıl tutmam gerek, verim elde edebilmek için? alfabetik sırayla mı yapsam yoksa kısa hikayeler dinleyip ordaki bilmediğimiz kelimeleri mi yazsak.

 4. Hocam kelime defterini nasıl tutmam gerek, verim elde edebilmek için? alfabetik sırayla mı yapsam yoksa kısa hikayeler dinleyip ordaki bilmediğimiz kelimeleri mi yazsak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir