İçeriğe geç

İngilizce paragraf örnekleri

Sağlık konulu İngilizce bir makaleden fiziksel sağlık üzerine bir paragraf

Physical health[change | change source] Physical fitness refers to good body health, and is the result of regular exercise, proper diet and nutrition, and proper rest for physical recovery. A person who is physically fit will be able to walk or run without getting breathless and they will be able to carry out the activities of everyday living and not need help. How much each person can do will depend on their age and whether they are a man or woman. A physically fit person usually has a normal weight for their height. The relation between their height and weight is called their Body Mass Index. A taller person can be heavier and still be fit. If a person is too heavy or too thin for their height it may affect their health. [3]

Essay Rehberi ile baştan sona essay yazmayı öğrenin ?

essay rehberi 281 şehir & binlerce öğrenci writing için Essay Rehberi’ne güveniyor. Essay Rehberi ile tanışın, writing dertlerinizden kurtulun.

Yazarken aklınıza fikir gelmiyor mu? Uzun ve güzel cümleler kuramıyor musunuz? Vaktiniz yetmiyor mu? Thesis nedir, outline nedir, body nasıl yazılır bilmiyor musunuz? 

Essay yazma ile ilgili bilmeniz gereken ne varsa Essay Rehberi‘nde.

 

Hava konulu İngilizce bir makaleden havanın tanımına ilişkin bir paragraf

Weather is what happens in the sky. Weather includes wind, lightning, storms, hurricanes, tornadoes, rain, hail, snow, and lots more. Energy from the sun affects the weather. Climate tells us what kinds of weather usually happen in an area at different times of the year. Changes in weather can affect our mood. We wear different clothes and do different things in different weather conditions. We choose different foods in different seasons, like ice cream in the summer, or hot chocolate in the winter.

Çiftçilik konulu İngilizce bir makaleden tarım üzerine bir paragraf

Agriculture is not only growing food for people and animals, but also growing other things like flowers, ornamental plants (plants people use to improve the look of their homes) and nursery plants (plants people buy to grow food on their own farms and land), manure or dung, animal hides (skins or furs), leather, industrial chemicals (starch, ethanol, and plastics), fibers (cotton, wool, hemp, and flax), fuels (methane, biodiesel, biomass), and drugs (biopharmaceuticals, marijuana, opium)

Satürn üzerine İngilizce bir makaleden Satürnün yapısına ilişkin bir paragraf

Saturn is an oblate spheroid, meaning that it is flattened at the poles, and it swells out around its equator.[13] The planet’s equatorial diameter is 120,536 km (74,898 mi), while its polar diameter (the distance from the north pole to the south pole) is 108,728 km (67,560 mi); a 9% difference.[14] Saturn has a flattened shape; it is due to its very fast rotation, rotating once every 10.8 hours.[2] Saturn is the only planet in the Solar System that is less dense than water. Even though the planet’s core is very dense, it has a gaseous atmosphere, so the average specific density of the planet is 0.69 g/cm³ (less than the density of water). This means if Saturn could be placed in a large pool of water, it would float.[15]

 

Etiketler: ingilizce paragraf örmekleri, basit ingilizce paragraflar,

 

“İngilizce paragraf örnekleri” hakkında 34 yorum

 1. elinize sağlık, böyle kısa paragraflar üniversite hazırlık muafiyet sınavı için yeterli midir ?
  giriş sonuş da eklersek tabi…

  1. Hüseyin Demirtaş

   Mücahit Bey, iyi bir giriş ve sonuç kısmı yazılırsa bu tür paragraflar pek çok üniversitenin İngilizce muafiyet sınavı için yeterli olur. Mesela Boğaziçinde genellikle 4-5 paragraflık ikişer kompozisyon yazılır.

 2. Anadolu lisesindeyim ama ilimizin en iyi merkez okulu bu yuzden cok agirlikli paragraf yazmamiz gerekiyo kelime bilgisi cok onemli ve cumle yapilarini grammerleri iyi bilmemiz lazim. Keske bunlarin turkceleri de olsaydi arti bizim sinavda bile paragraf yazma sorularimiz var. Cogunluklu present perfect ve simple past kullaniyorum. Kolay ve anlasilir bi kac kelime kullandi mi cumle olusuyo zaten. Onemli olan bence butunluk 🙂

  1. Hüseyin Demirtaş

   İngilizce paragraflar ve çevirileriyle ilgili bir yazı dizisi derliyorum. Tamamlanınca bu sayfa üzerinden paylaşacağım.

   1. kusura bak lütfen de salak mısın ” ee ne yapalım yani “diyor ya sence sana mı dedi bir düşün ama dur sende düşünmek için beyin yokki düşünesin dimi ama

    1. benim yarın ingilizce sınavım var konuları anlıyorum ama ne yazı yazabiliyorum ne konuşanları anlıyorum çok fazla kelime eksikligim var yarın sınavdada hoca bir konu vericek bizde o konu ile ilgili yazı yazmamızı istiyecek ve ben bunda başarılı olamıcam ve çok fazla ingilizce flim dizi ve şarkılar dinliyorum ve izliyorum ama ne düzgün konuşabiliyorum ve sınavdada listen bölümlerimi yapabiliyorum lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz nasıl yapmam gerektigi ile ilgili.ilk sınavım kötü

     1. Hüseyin Demirtaş

      Önce işe kelime eksiğinizi kapatarak başlayın. Her bir kelime ile ilgili en az 3-5 örnek cümle okuyup kendiniz de yazın. Konuşulanları anlamıyorsanız filmleri nasıl anlıyorsunuz? Belki de altyazı okuyorsunuz. O halde altyazısız dinlemeye kendinizi alıştırın. Şu aşamada filmler ağır gelebilir. Onun yerine BBC Learning English ya da VOA Learning English gibi bir siteden metin eşliğinde ve metinsiz olarak ses dosyalarını dinleyin.

      1. Hüseyin Demirtaş

       Maalesef yazma becerisi bir akşamda öğrenilecek bir beceri değil. Erkenden plan yapın bir sonraki sınavınız için

       1. Hüseyin Demirtaş

        Merhaba, çalışma şeklinizi seçmek için şu anki seviyenizi görmek lazım. Ancak en iyi çalışma yöntemi eğer gramer sıkıntınız yoksa örnek paragraf ve yazılar okumak, daha sonra kendiniz yazmak, son olarak da bu yazdıklarınızı bir bilene kontrol ettirmek. Böylece sağlam bir altyapı oluşturursunuz.

      2. merhaba cuma günü ingilizce sınavım var ve hoca bizden hayalimizdeki okulu ve ailemizi anlatan iki ayrı paragraf yazmamızı istiyor ama ben ne yazacağımı bilmiyorum yardım eder misiniz.

      3. Yazınız çok güzel olmuş. What is the the best way to learn English vocabulary? Describe the steps. Can you write about the subject I mentioned ? Thanks your for time.

      4. Selamun aleykum hocam oncelikle bu buyuk destekleriniz icin cok tesekkur ederim. Sayenizde ingilizce calismalarına sımsıkı sarıldım.Yalnız merak ettiğim bi sey sormak istiyorum.Ingiliz ingilizcesi amerikan ingilizcesi diye bir ayrim var biz hangi grupta oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.