İçeriğe geç

İngilizce örnek cümle içeren sözlük

İngilizce örnek içeren sözlük

İngilizce örnek cümle içeren sözlük İngilizce kelimeleri daha iyi anlamanızı sağlar. İngilizce bir kelimenin cümle içinde nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız o kelimeyi aslında bilmiyorsunuz demektir. İngilizce öğrenirken İngilizce örnek cümle okumadan kelime öğrenmeye çalışmak boşuna zaman kaybıdır. Bu yazıda size İngilizce örnek cümle içeren sözlükleri tanıtacağım. İngilizce örnek cümle içeren pek çok sözlük bulmak mümkün ama ben bir dilci olarak size en çok fayda sağlayacak sözlükleri listeledim.

İngilizce örnek cümle içeren sözlük

Bu yazıda sizinle İngilizce örnek cümle içeren 5 tane sözlük tavsiyesi paylaşacağım. Bu sözlükleri incelemek için honour yani “onur/şeref” kelimesini kullandım.

Cambridge Dictionary

Cambridge sözlüğü hem İngilizce örnek cümleler hem de bu kelimelerin Türkçelerini içeriyor. Çok zengin ve pratik bir kaynak. Favori kaynaklarımdan biri diyebilirim.

Aşağıda honour kelimesiyle ilgili yaptığım sorgunun ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Honour kelimesinin Cambridge sözlükteki tanımı ve örnek cümleri

ingilizce örnek cümle içeren sözlük

ingilizce örnek cümle içeren sözlük

Longman Sözlük

Longman sözlükte de İngilizce kelimelerin cümle içinde kullanımlarını ve çok sayıda örnek cümleyi bulabilirsiniz. Longman sözlükte de honour kelimesini aradım. Aşağıda ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Longman sözlükteki honour tanımı ve örnek cümleleri

İngilizce örnek içeren sözlük

İngilizce örnek içeren sözlük

Oxford Sözlük

İngilizce cümle örnekleri içeren bir başka önemli eser ise Oxford Sözlük. Oxford Sözlük’te de çok sayıda örnek cümle ve alakalı ifade bulmak mümkün. Aşağıda honour kelimesiyle ilgili Oxford Sözlük’te yaptığım sorgunun ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Oxford Sözlük’te honour tanımı ve örnekleri

İngilizce örnek cümleler

İngilizce örnek cümleler

Dictionary.com

İnternet üzerinde geniş bir içerikle hizmet veren sözlüklerden birisi de Dictionary.com. Sitede İngilizce kelimelerle ilgili onlarca örnek cümle bulmak mümkün. Aşağıda honour kelimesiyle ilgili Dictionary.com üzerinden yaptığım sorgunun ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Dictionary.com honour tanımı ve örnekleri

ingilizce örnek cümle içeren sözlük

ingilizce örnek cümle içeren sözlük

Merriam Webster

İnceleyeceğimiz son sözlük ise Merrriam Webster. Amerika merkezli bu sözlükte de her bir İngilizce kelimeyle ilgili bol bol örnek cümle bulmak mümkün. Honour kelimesiyle ilgili Merriam Webser’da yaptığım sorgunun ekran görüntüsünü bulabilirsiniz.

Merriam Webster honour tanımı ve örnekleri

Benim Kulandıklarım

Ben genelde Cambridge ve Longman sözlükleri tercih ediyorum. Ancak bu listedekilerin hepsi kapsamlı ve faydalı kaynaklar. Hangi sözlüğü seçtiğiniz bir tercih meselesi.

 


Etitketler: ingilizce cümle örnekleri, ingilizce kelime örnekleri, ingilizce örnek cümleler, ingilizce ingilizce sözlük, ingilizce sözlük cümle içinde kullanımı, ingilizce kelimelerin cümle içinde kullanımı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.