İçeriğe geç

İngilizce öğrenmek istiyorum

İngilizce Öğrenmek: Amaç ve Hedefleri Belirlemek

İngilizce öğrenmek istiyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. İlk önce bir hedefin erişilebilir olması için sınırlarının ve amacının belli olması lazım. İngilizce öğrenmek hedefi çok geniş bu sebeple öncelikle ne için ve ne seviyede İngilizce öğrenmek istediğinizi belirlemek gerekiyor. TOEFL, IELTS gibi uluslararası bir dil sınavını geçmek için mi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz yoksa memuriyette derece için mi YDS’ye girmeniz gerekiyor? Dizi izlemek için mi yoksa kitap okumak için mi İngilizce öğrenmeniz gerekiyor? Turizm sektörü için mi yoksa sağlık ya da havacılık sektörü için mi İngilizce öğrenmek istiyorsunuz? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevaplar ne şekilde çalışmanız gerektiğinizi ve hangi kaynakları kullanacağınızı etkileyecektir. Mesela söz gelimi YDS sınavından iyi puan almak için speaking yani konuşma çalışmanıza gerek yok ya da turizm sektöründe çalışacaksanız turizm ile ilgili kelimeleri öğrenmek sizin için tıp terminolojisi öğrenmekten çok daha faydalı olacaktır.

İngilizce Öğrenmek: Uygun Kaynakları Kullanmak

Ne tür İngilizceye ağırlık vereceğinize karar verdikten sonra İngilizce öğrenmek için kaynak yazıları listelediğim İngilizce öğrenmek sayfasından ihtiyacınız olan konuyu okuyabilirsiniz.

# ingilizce öğrenmek istiyorum

“İngilizce öğrenmek istiyorum” hakkında 2 yorum

  1. Merhaba hocam kitaplarınızı aldım çok beğendim gerçekten güzel bir kaynak yanında kelime öğrenmek için İngilizce eğitim setini de aldım şuanda İngilizce konuşabiliyorum teşekkür ederim.

    1. Hüseyin Demirtaş

      Merhaba Mustafa Bey, tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ayrıca gösterdiğiniz ilerleme için de tebrik ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.