İçeriğe geç

toefl özel ders

Başarı ve öğrenme odaklı bir İngilizce özel ders istiyorsanız, İngilizceyi ezberlemek değil anlamak ve yaşamak istiyorsanız, o zaman size yardım edebilirim.

Siz çözmek zorunda kalmayın diye on binlerce soru çözdüm, siz hepsini okumak zorunda kalmayın diye yine on binlerce sayfa kitap okudum. Binlerce saat İngilizce dinledim, yüzlerce saat İngilizce konuştum. Binlerce sayfa İngilizce yazdım.

Sizin için İngilizce adına ihtiyacınız olacak ne varsa inceledim, araştırdım ve öğrendim. Böylece kendi başınıza yıllarca öğreneceklerinizi, benimle 2-3 kat daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Merhaba, ben Hüseyin Demirtaş. Yıllardır her seviyeden öğrenciye İngilizce eğitimi veren Türkiye dereceli bir öğretmenim. Ayrıca yazılı çeviri hacmi on binlerce kelimeyi aşmış, ulusal ve uluslararası pek çok etkinlikte görev almış bir tercümanım.

Referanslar

Hüseyin Demirtaş Referanslar

Öğrenci yorumları — İngilizce Özel Ders

Selçuk — IELTS

“Hüseyin hoca ile internet ortamında kişilere yardım etmek adına oluşturduğu blogu vasıtası ile tanıştım. Daha öncesinde IELTS konusu üzerine birkaç farklı hoca ile çalışma yapmış olmama rağmen Hüseyin hoca ile yaptığım derslerde farkettiğim, ingilizceye çok hakim olmasının yanı sıra, bildiğini aktarma konusundaki başarısı tartışılmaz. Temel dilbilgisi yada hazır IELTS teknikleri üzerinden gitmek yerine, sizin eksiklerinizi farkedip bireysel olarak size uygun eğitimi vermesi çok daha hızlı ve verimli ilerlemenizi sağlıyor. Hüseyin hocanın bana göre en büyük artısı çok başarılı olan dilbilgisi yada eğitim seviyesinin yanı sıra yabancı dil öğrenme ve öğretmeye olan tutkusudur. Hüseyin hoca ile yaptığımız çalışmalar sayesinde beklediğim seviyede bir ilerleme gösterdim ingilizce öğrenme yada sınav ihtiyacı olan bir kişi için tüm içtenliğimle Hüseyin hoca ile çalışmanızı tavsiye ederim. Başarılar.”

İbrahim — Writing

Dersi gerçekten çok iyi anlatıyorsunuz. Sizin gibi bir hocayla ders aldığımı için şanslı hissediyorum. 

Öner — Reading & Writing

Eğitim kalitesi açısından çok memnun kaldığımı söyleyebilirim hocam çünkü sizin de dediğiniz gibi 10 ders olmadan çok şey öğrendim gerçekten kısa bi sürede bayağı birşeyler kattı bana, çok odaklı çalıştık. Konu eksiklerimi belirledikten sonraki süreçte konu çalışması yapmamız bağlaçlar ve relative clauseları öğrenme süreci çok verimliydi ve verdiğiniz makalelerin reading ve writinge çok yardımcı olduğunu düşüncesindeyim. Genel itibariyle gerçekten çok memnun kaldım herşey için çok teşekkür ederim hocam. 

Betül — Writing

Ben writing dersi aldım ve oldukça memnun kaldım. Hata defteri sayesinde nerede hata yaptığımı çok rahat gördüm, düzelttim ve sınavdan geçtim.

Bahar — IELTS

Hüseyin Hocanın bence en büyük farkı öğretme işindeki ve öğrencisini tanıma konusundaki ustalığı. Neyi bilip bilmediğinizi, hatalarınızın nelerden kaynaklandığını çok iyi analiz ediyor ve dersi buna göre kuruyor. Çok güzel örneklerle açıklamalar yapıyor ve dolayısıyla hem kolay öğreniyorsunuz hem de öğrendikleriniz kalıcı oluyor. Bunun ötesinde ve bence en önemlisi insanlara yaklaşma biçimi çok kibar ve içten.

Öğrencilerimin Başarı Hikayeleri

Her bir başarı hikayesini tek tek yazmak mümkün olmuyor ancak fırsat bulup da yazabildiğim öğrenci başarı hikayelerini aşağıdaki bağlantılara tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sınav odaklı İngilizce özel ders

Beceri odaklı İngilizce özel ders

Online İngilizce Özel Ders

İstanbul dışında olan ya da internet üzerinden ders almayı tercih eden öğrenciler için Online İngilizce özel ders seçeneği mevcut. Online derslerim ile yıllardır Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere yardım ediyorum.

İngilizce Özel Ders — İletişim

Özel Ders Takvimi

Merhaba, ilginiz ve güveniniz için teşekkür ederim. Ben her öğrencimle yakından ilgilenmenin önemine inanıyorum. O sebeple de her dönem sınırlı sayıda öğrenci kabul edip tüm mesaimi kabul ettiğim öğrencilerimin ilerlemesi için kullanıyorum.

Şu anda özel eğitim programlarım çoğu zaman olduğu gibi dolmuş durumda. Yakın dönemde bu sebeple yeni öğrenci kabul etmem mümkün olmayacak. Ders programımda yer açıldığında bu sayfayı güncelliyor olacağım. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

İngilizce özel ders talepleriniz için aşağıdaki formu doldurun. Geride kalmayın.


Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde öğrencilerimin İngilizce özel dersler ile ilgili soruları ve verdiğim cevaplar yer alıyor.

Bir ders ne kadar sürüyor?

Bir ders bir saat anlamına gelmektedir. İhtiyacınıza göre bir oturumda bir, bir buçuk veya iki ders yapıyoruz.

Derslerinizi nerede veriyorsunuz?

Haftalık ve dönemlik programıma göre eğitimlerimiz Yeniköy, Maslak veya Çağlayan ofislerinden birinde gerçekleştiriyor. Yurt dışında veya seyahat halinde olduğum durumlarda ise derslerimiz online olarak gerçekleşiyor.

Online ders veriyor musunuz?

Evet, özel derslerimi internet üzerinden de veriyorum. İstanbul, Çanakkale, Sivas, Ankara, Hatay hatta Bosna’daki öğrencilerimle online özel ders yaptım. Ya da ben yurt dışında İngiltere, Macaristan, İtalya gibi ülkelerdeyken de Türkiye’deki öğrencilerimle online derslerime devam ediyorum.

Online İngilizce özel ders almak için ihtiyacınız olan tek şey bir Skype hesabı ve Gmail adresi. Online dersler ile ilgili detaylı bilgi için Online İngilizce Özel Ders sayfasını ziyaret edin.

Açık adresinizi ve telefon numaranızı öğrenebilir miyim?

Açık adres ve telefon numarası bilgisini ders talebinizi değerlendirdikten sonra paylaşıyorum. Yoğun bir eğitim programım olduğu için randevusuz görüşme kabul edemiyorum.

Hangi gün ve saatlerde ders yapıyorsunuz?

Hafta içi ve hafta sonu derslerim var. Programım sürekli değiştiği için ilk önce sizden ders almak için uygun olduğunuz gün ve saatleri belirtmenizi istiyorum. Daha sonra programıma bakıp hem size hem de bana uygun olan gün ve saatleri belirliyorum. Sonrasında birlikte ders programımızı oluşturuyoruz.

Bana kaç ders veya kaç ay gerekir?

Kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyaç duyduğunuzu belirleyen 2 temel faktör var. İlki şu andaki seviyeniz. İkincisi ise öğrenme hızınız. Her öğrencinin seviyesi ve ilerleme hızı farklı. Kimi öğrencinin 1 haftada gösterdiği ilerlemeyi kimi öğrenci 3 haftada gösteriyor. O sebeple kaç derse ya da ne uzunlukta bir programa ihtiyacınız olduğunu sizinle yapacağımız ön görüşme sonrasında daha net söyleyebilirim. Sizi birebir tanımadan kesin bir şey söylemem zor.

Beni öğrenci/danışan olarak kabul eder misiniz?

Öğrencilerimin sorumluluk sahibi ve azimli olmasını bekliyorum. Derslerden verim alıp hedefinize ulaşmanız için derslere düzenli katılımınız ve size öğreteceklerimi ya da sizden istediklerimi düzenli bir şekilde yapmanız gerekiyor. Eğer bu şekilde ilerlemezseniz eğitim programınızdan alacağınız verim düşer.

Düzensiz ve sorumsuz ilerleyen öğrencilerimle derslerimi sonlandırıyorum.


Etiketler: ingilizce özel ders, ingilizce özel ders istanbul, ingilizce özel ders trabzon, kişiye özel ingilizce dersi, evde ingilizce dersi, ofiste ingilizce dersi, sıfırdan ingilizce öğrenmek, birebir ingilizce dersi, kişiye özel ingilizce dersi, listening özel ders, writing özel ders, speaking özel ders, reading özel ders, toefl özel ders, pte özel ders, ielts özel ders.

Akademik İngilizce Sınavları ve Birebir Ders

IELTS, TOEFL, PTE, SAT gibi sınavlar pek çok öğrenci için ciddi bir çalışma gerektiriyor. Çoğu zaman süreci hızlandırmak ve hedefe yönelik çalışmak için öğrenciler birebir ders almayı tercih edebiliyor. Ancak maalesef zaman zaman dilsel ya da eğitsel yetkinliği yeterli olmayan birtakım kişiler öğrencileri mağdur edebiliyor. Bu sebeple özel ders alırken ya da bir hocayla bire bir çalışırken aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Öğrencilerimle ve aileleriyle geçmiş tecrübelerine yönelik yaptığım konuşmalarda pek de hoş olmayan hikayelerle karşılaştım. Aynı sıkıntıların tekrar etmemesi adına bunları derlemeye karar verdim.

Yetkinlik ve Tecrübe

İlk olarak size ders verecek hocanın o konuda yetkin olup olmadığını sorgulayın. Örneğin ilkokul İngilizcesi anlatmak içerik olarak nispeten daha kolayken, TOEFL, IELTS gibi sınavlara ya da üniversitelerin İngilizce yeterlilik sınavlarına öğrenci hazırlamak daha zorlu bir iş. Yani bu açıdan kendisi daha bu tür sınavlara girip yüksek not alamamış kişilere itimat etmemenizi öneririm. Hele de eğer TOEFL ve IELTS için çalışıyorsanız, size ders veren hocanın bu sınavlardan birine girip iyi bir puan aldığından, sınav formatını bildiğinden ve eksiklerinizi giderebileceğinden emin olun.

Mesela bir aile ziyaretinde acı bir manzarayla karşılaşmıştım. Aile üniversite hazırlık sınıfını geçmesi için çocuklarına 5 ay boyunca özel ders aldırır. Derse gelen ve bu sınavı bildiğini belirten lise hocası, aileye garantiler verir, öğrenciyi üniversitenin İngilizce yeterlilik sınavına hazırladığını iddia eder. Aylar geçer ve öğrenci sınava girdiğinde bir de bakar ki sınav kendi çalıştığı konulardan bambaşka ve tamamen hazırlıksız yakalanır.

Uyum, anlayış ve iletişim

İkinci olarak, hocanızla uyumunuza dikkat edin. Özel ders almak çok bireysel bir tecrübe. O sebeple, karar vermeden önce dersi yapacak hocayla bir görüşün, konuşun, gerekirse örnek bir ders yapın. Hocanızla anlaşmanız, birbirinizi anlamanız dersten alacağınız verimi artırır. Dahası hocanızın anlayışlı olması gerekir. Mesela siz derste bir şey bilmediğinizde size küçümser gözlerle bakıyor, nasıl bilmezsin tripleri atıyorsa orada bir sorun vardır. Zaten her şeyi biliyor olsanız, o dersi almazdınız.

İlerleme ve verim

Son olarak da siz, üzerinize düşen ödev ve sorumlulukları yerine getiriyor, dersleri takip ediyor ancak yine de bir ilerleme kaydedemiyorsanız hocanızın etkinlik ve yeterliliğini sorgulayıp başka bir hoca deneyebilirsiniz. İyi bir hoca zaten ilk dersten hatta ilk andan itibaren size olumlu anlamda katkı yapmaya ve sizi ilerletmeye başlar. Eğer bu gerçekleşmiyorsa ilişikinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Mesela bir öğrencim, önceden yaşadığı kötü özel ders tecrübeleri sonrasında dil öğrenme becerisinden şüphe etmeye başlamış. Oysaki kendisiyle çalışınca gördük ki gayet güzel öğrenebiliyor. Yani aslında sorun önceki hocalarının yaklaşımlarında ve kullandıkları materyallerdeymiş. O açıdan kendinizden şüphe etmeden önce size doğru metot ve kaynaklar mı sunuluyor bunu bir anlamaya çalışın.

İyi çalışmalar,

 Hüseyin Demirtaş’ın İngilizce öğrenimiyle ilgili yeni kaynaklarından haberdar olmak için e-posta listesine üye olun. İşinizi şansa bırakmayın!  

Son Kez İngilizce

İster TOEFL, IELTS, YDS veya Proficiency için isterseniz de reading, writing, listening ve speaking için çalışın. Hüseyin Demirtaş ile İngilizce e-posta bülteni size İngilizce öğrenmede bilinç ve başarı getirecek kaynaklar sunuyor.